Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Marine Enginarların Besin Değerleri

Prebiyotik Etkiler

 1. Enginar yenmez gibi görünebilir, ancak ihale kalp diyetiniz için lezzetli bir seçenek sunar. Enginar turşusu zengin bir lezzet boyutu ekler - turşusu genellikle zeytinyağı ve diğer baharatlar içerir. Bu enginarlar, salatalara ekleme, güveç içine ekleme ve düz yeme için uygundur. Marine edilmiş enginarlar C ve A vitaminlerinin iyi kaynakları olsa da, sodyumun yüksek olduğu için ılımlı olarak tadını çıkarın.

Beslenme Temelleri

 1. Marine edilmiş enginar servisinin 1 / 2'si 110 kalori içerir. Bu kısım atıştırma için iyi bir seçenektir, çünkü ideal bir atıştırmalık yaklaşık 100 ila 200 kalori içerir. Bir buçuk fincan, öncelikle turşusunda kullanılan yağdan elde edilen 9 gram yağ içerir, ancak Tip 1 diyabet ve kardiyovasküler hastalıklara katkıda bulunan sağlıksız yağ türü olan sadece 1 gram doyurulur. Marine edilmiş enginarlardan bir porsiyon, 2 gram diyet lifi de dahil olmak üzere 5 gram karbonhidrata katkıda bulunur.

Antioksidan C Vitamini

 1. Marine edilmiş enginarlar iyi bir C vitamini kaynağıdır. Bir porsiyon 2.000 kalorili bir diyet uygularsanız her gün tüketmeniz gereken miktarın yüzde 35'ini sağlar. Temel bir besin maddesi olan C Vitamini, yara iyileşmesi ve bağışıklık işlevi de dahil olmak üzere bir dizi vücut işlevi için gerekli olan güçlü bir antioksidandır. C vitamini bazı kanser türleri riskinizi etkileyebilir. "BMC Cancer" dergisinin Ağustos 2011 sayısında yer alan bir araştırma, 2.300'den fazla kadının diyetini araştırdı ve 10 yıllık bir süre zarfında C vitamini ve diğer besin maddeleri ile günlük destek sağladı ve daha düşük meme kanseri riski ile ilişkili bulundu. Bununla birlikte, bu sağlık sonucunu doğrulamak için daha fazla araştırmaya ihtiyaç vardır.

Görme ve Bağışıklık için A Vitamini

 1. Bir porsiyon marine edilmiş enginar, günde 2.000 kalorili bir diyete dayanarak günlük önerilen A vitamini alımının yüzde 20'sini içeriyor. Gözleriniz A vitaminden yararlanır çünkü normal gece görüşü için gereklidir. Aynı zamanda bağışıklık sisteminiz için hayati bir besindir. Hava yollarınızı kaplayan ve bakterilerin vücudunuza girmesini önleyen mukozal hücrelerin sağlığını ve bütünlüğünü korur. İstilacı patojenleri öldüren beyaz kan hücrelerinin de düzgün şekilde büyümesi için A vitaminine ihtiyacı vardır. A Vitamini, fetüsteki böbrek, akciğer, gözler ve kemik gelişimini etkilediği için hamilelik sırasında özellikle kritiktir.

Sodyumda İzle

 1. Sadece 1/2 fincan marine edilmiş enginar yediğinizde 380 miligram sodyum alacaksınız. Tıp Enstitüsü, günde 1500 miligramdan fazla sodyum tüketmemesini tavsiye eder, bu nedenle 1/2 fincan marine edilmiş enginar, toplam günlük sodyumun dörtte birini doldurur. Aşırı sodyum tüketimi, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre, yüksek tansiyona neden olabilir; bu da felç ve kalp hastalığı riskinizi artırır. Bu nedenle, yediğiniz marine edilmiş enginar miktarını sınırlandırmak ve toplam günlük alımınızın bir parçası olarak içerdikleri sodyumu dahil etmek önemlidir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407