Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Mantarlar Sizin İçin İyi mi?

Paket

 1. Mantarlar birçok farklı şekil, boyut ve renkte gelir. Toksik olmayanlar da oldukça sağlıklı ve lezzetli olurlar.

 2. Uzun yıllardır birçok kültürün mutfağında lezzet katan eşsiz yetenekleri için kullanılıyorlar. Her ne kadar mantar olsalar da mantarlar sebze kategorisinde pişirme amaçlı toplanırlar. Mantarlar sodyum veya yağsız ekstra lezzet katmanıza izin verir.

 3. Zehirli mantarların vahşi doğada tespit edilmesi zor olabilir, bu yüzden daima güvenilir bir marketten ya da marketten satın almalısınız. Marketlerde en sık rastlanan türler:

 4. Her birinin kendine has bir görünümü ve tadı var.

 5. Mantarlarınızı seçerken, sıkı olduklarından, dokunmalara karşı nemli olmadıklarından ve kalıpsız olduklarından emin olun. Buzdolabının içindeki bir kağıt torba içinde yaklaşık beş gün saklanabilirler. Kirleri fırçalayın ve kullanmaya hazır olduğunuzda hafifçe durulayın.

Mantar yemenin besleyici faydaları

 1. Mantarlarda yanlış gidemezsiniz. Yağsız, düşük sodyumlu, düşük kalorili ve kolesterolsüzdürler. Ayrıca lif, vitamin ve minerallerle doludurlar. Besinsel yararları mantarın türüne bağlı olarak değişir. Fakat genel olarak, bunlar aşağıdaki besinlerin iyi bir kaynağıdır.

 2. Antioksidanlar, vücudun kalp hastalığı ve kanser gibi durumlara neden olabilecek serbest radikallerden zarar görmelerine yardımcı olur. Ayrıca sizi eskime hasarına karşı korur ve bağışıklık sisteminizi güçlendirir. Mantar selenyum denilen antioksidan bakımından zengindir. Aslında, bunlar üretim koridorundaki en iyi mineral kaynağıdır.

 3. Beta glukan, kolesterolü iyileştirme ve kalp sağlığını artırma ile güçlü bir şekilde bağlantılı, çözünen bir diyet lifi şeklidir. Ayrıca, vücudunuzun kan şekeri düzenlemesine yardımcı olarak tip 2 diyabet riskini azaltır. İstiridye ve shiitake mantarlarının en etkili beta glukanlara sahip olduğuna inanılmaktadır.

 4. Mantarlar B vitaminleri bakımından zengindir: riboflavin, niasin ve pantotenik asit. Kombinasyon kalp sağlığının korunmasına yardımcı olur. Riboflavin, kırmızı kan hücreleri için iyidir. Niasin, sindirim sistemi için ve sağlıklı cildin korunması için iyidir. Pantotenik asit, sinir sistemi için iyidir ve vücudun ihtiyacı olan hormonları yapmasına yardımcı olur.

 5. Bakır vücudunuzun vücudun her yerine oksijen iletmek için kullanılan kırmızı kan hücreleri yapmasına yardımcı olur. Mineral, sağlıklı kemikler ve sinirler gibi vücuttaki diğer işlemler için de önemlidir. Pişirildikten sonra bile, 1 fincan mantar porsiyonu, önerilen günlük bakır miktarının yaklaşık üçte birini sağlayabilir.

 6. Kalp, kas ve sinir işlevi söz konusu olduğunda potasyum çok önemlidir. Orta büyüklükte bir muzda olduğu gibi 2/3 fincan pişmiş Portobello mantarında da potasyum var. [! 214 ​​=> 1130 = 3!

Mantarlar nasıl yenilir

 1. Mantarlar inanılmaz derecede çok yönlü. Onları pek çok şekilde hazırlayabilir ve tonlarca farklı malzemeyle eşleştirebilirsiniz. Onları çiğ dilimleyin ve salataya atın, ızgara yapın, sote edin veya kızartın. Çorbalara, sandviçlere, salamlara, güveçlere ve İtalyan yemeklerine ekleyin. Mantarlar garnitür olarak veya vejetaryenler için ana yemek olarak çalışır. Portobello mantarları, etli dokusundan dolayı genellikle "burger" veya "biftek" olarak servis edilir.

 2. Bu sağlıklı tariflerle mantarları birkaç şekilde deneyin.

 3. Şimdi çok fazla mantar yemezseniz, kesinlikle keşfedilmeye değer. Farklı tariflerle denemeler yapın ve yemeklerinize fazladan besin ekleyin.

 4. Mantarlar inanılmaz derecede çok yönlü. Onları pek çok şekilde hazırlayabilir ve tonlarca farklı malzemeyle eşleştirebilirsiniz. Onları çiğ dilimleyin ve salataya atın, ızgara yapın, sote edin veya kızartın. Çorbalara, sandviçlere, salamlara, güveçlere ve İtalyan yemeklerine ekleyin. Mantarlar garnitür olarak veya vejetaryenler için ana yemek olarak çalışır. Portobello mantarları, etli dokusundan dolayı genellikle "burger" veya "biftek" olarak servis edilir.

 5. Bu sağlıklı tariflerle mantarları birkaç şekilde deneyin.

 6. Şimdi çok fazla mantar yemezseniz, kesinlikle keşfedilmeye değer. Farklı tariflerle denemeler yapın ve yemeklerinize fazladan besin ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407