Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Makarna Yenmek İçin Sağlıklı mı?

Spagetti Sosu

 1. Makarna bir ün kazanmıştır, çünkü birçok insanın kilo almasına neden olduğuna inandığı karbonhidratlı bir gıda olarak kabul edilir. Herhangi bir tür yiyeceğin çok fazla yemek yemek kilo almasına neden olabilir ve Ulusal Makarna Derneği diyetinize doğru makarna türlerini dahil etmenin sağlığınıza birçok yönden fayda sağlayabileceğini belirtiyor. Moderasyon anahtardır ve bir kez makarna içerdiği besinleri daha yakından tanıdığınızda, kilonuzu dert etmeden onu diyetinize ekleyebilirsiniz.

Spagetti Sosu

 1. Evet, makarna sağlıklı bir besindir. Makarna yemeğinizin besin kalitesini yükseltmek için kepekli tahıllardan yapılan makarnaları kullanın.

Makarnadaki Karbonhidratlar

 1. Birçok insan karbonhidratları kilo alımı düşmanı olarak görse de, doğru tipte karbonhidratların seçilmesi sizi doldurup açlığı önleyerek kilo vermenize yardımcı olabilir. Ulusal Makarna Derneği, makarnanın, enerjiyi yavaş yavaş serbest bırakan, uzun vadede daha az yiyebileceğiniz iyi bir kompleks karbonhidrat kaynağı olduğunu bildiriyor. Makarnadaki karbonhidratlar da vücudunuza glikoz sağlar. Glikoz, beyninize ve kaslarınıza yakıt sağlamak için gereklidir. Tam tahıllı makarnalar, bu unlardan beyaz unla yapılan makarnalardan daha fazla fayda sağlayacak.

Besinlerle Zenginleştirildi

 1. Temel besinlerdeki düşük diyetler sağlık problemlerine, uyku zorluğuna, kilo alımına ve yorgunluğa neden olabilir. Birçok makarna çeşidi önemli vitamin ve minerallerle zenginleştirilmiştir, bu nedenle bunları diyetinize eklemek, alımınızı artırmanıza yardımcı olabilir. Folik asit, makarnaya en yaygın katkılardan biridir ve doğum kusurlarını önlemek ve sağlıklı bir sinir sistemini desteklemek için önemlidir. Ayrıca makarnıza demir de eklenir ve bol miktarda demir alınması doğru oksijen dolaşımınızın olmasını sağlar ve kendinizi çok yorgun hissetmenizi önler.

Makarnada Elyaf

 1. Tüm makarna türleri bir miktar lif sağlar, ancak tam buğday çeşitleri bu önemli besin maddesi ile doludur. Doğru sindirim için ve kalbinizin ve kan damarlarınızın sağlığını geliştirmek için lifi gerekir. Ulusal Makarna Derneği, 1 fincan tam buğday makarnasının, her gün ihtiyacınız olan lifin yüzde 25'ini sağlayabileceğini bildirmiştir. Beyaz makarna çok daha az tedarik ediyor, bu nedenle tam buğdaylı makarna seçmek makarnanın sunduğu beslenmeyi en üst düzeye çıkarmak için bir yol.

Düşük Kolesterol ve Sodyum

 1. Diyetinizdeki kolesterol ve sodyumu kısıtlamalısınız, çünkü bunlar kalp hastalığına ve diğer tıbbi sorunlara neden olabilir. Makarna doğal olarak kolesterol içermez ve sodyumda da çok düşüktür. Yüksek kolesterolü ve yüksek sodyumlu yiyecekleri tam buğdaylı makarna ile değiştirmek, bu tehlikeleri diyetinizden kesmenin bir yoludur. Makarna pişirirken suya tuz eklemezseniz menünüze sağlıklı bir katkı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407