Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Makarna Yeme Ağırlık Nasıl Kaybedilir

Kabızlığı Azaltır

 1. Lezzetli ve hazırlanışı kolay, makarna "karbonhidrat özlemi" yaparken klasik bir besindir. Diyetinizdeki sınırsız makarnaya yardım etmemeniz gerekirken, makarna yemekleri kilo verme planınıza uyabilir. Sadece porsiyon kontrolü yapın, kullandığınız makarna ve sos hakkında akıllıca seçim yapın ve fazla tüketmemeniz için tam hissetmenize yardımcı olacak sebzeler ekleyin.

Porsiyon Ölçünüzü İzleyin

 1. Diyetle makarna yerken, fazla yemek yememek için porsiyon büyüklüğünüzü ölçmek çok önemlidir. Bir fincan pişmiş makarna, örneğin 221 kalori içerir. Bu, 1.800 kalorili bir diyet uygularken günlük kalori alımınızın yaklaşık yüzde 12'si, 1.500 kalorili bir diyet için ödeneğinizin yüzde 15'i ve 1.200 kalorili bir diyette iseniz yüzde 18'dir. Kendinize ılımlı bir kalori uygulaması izin verirken, kendinizi mahrum hissetmekten alıkoyabilir, porsiyon büyüklüğünüzün gözünü kamaştırabilir - ve yanlışlıkla bir bardağa daha fazla hizmet ederek - bu kalorilerin hızla artmasını sağlayabilir. Kazara yanlışlıkla 1 bardak yerine 2 bardak makarna, haftada üç kez, bir yılda, 10 kilo yağ kazanmak için yeterli kalori alırsınız.

Kepekli Makarna Seçin

 1. Daha fazla kilo vermeyi önleyen bir seçenek için yüzde 100 kepekli tahıllardan yapılan makarnayı seçin. Tam buğdaylı makarna, beyaz makarnaya göre kalorilerden biraz daha düşüktür - bir fincan tam buğdaylı spagetti, beyaz makarnadaki 221 kaloriye kıyasla, 174 kaloriye sahiptir. Aynı zamanda, fincan başına 6 gramdan biraz daha fazlasını ya da beyaz spagetti içinde bulunan elyafın iki katından fazla olan günlük değerinizin dörtte birini sunan elyafta çok daha yüksektir. Yüksek lifli bir diyetin ardından - nasıl yediğinize dair başka değişiklikler yapmasanız bile -, Annals of Internal Medicine raporlarında 2015'te yapılan bir çalışma olan önemli kilo kaybı için sizi yönlendirir. Tam buğdaylı makarna, kilo verdiğinizde sizi sağlıklı tutmak için de önemli bir besin değeri sunar. Kemiğin sağlığını destekleyen bir mineral olan manganezin yanı sıra hücresel hasarı önleyen bir antioksidan olan selenyumun önemli bir kaynağıdır.

Kilo Kaybı için Sebze Ekleyin

 1. Kilo vermelerini kolaylaştırmak için makarna yemeklerinizi bol miktarda sebze ile paketleyin. Sebzelerin çoğu kalori bakımından oldukça düşüktür - örneğin, büyük bir kabak, örneğin sadece 55 kaloriye sahiptir ve bir bardak spagetti kabağının yaklaşık 40 kalorisi vardır - ancak kilo kaybınızı artıran lifle birlikte öğününüze hacim katar.

 2. Yüksek kalorili makarnanın bir kısmını düşük kalorili sebzelerle değiştirerek, her porsiyonda da birkaç kalori tasarruf edersiniz. Bunun nedeni, sebzelerle yapılan 1 fincanlık bir porsiyon makarna, tam bir fincan yüksek kalorili makarna içeren ve sebzesiz bir makarnadan yapılan porsiyon porsiyona kıyasla sadece yarım fincan gerçek makarnanın olabilir. Sebzelerinizin servis edilmesinin önemli bir bölümünü sebzeler yapmak, Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezlerine göre ciddi kalorilerden tasarruf etmenizi sağlar. 540 kalorili porsiyon mac ve peynir peyniri ile 315 kalorili porsiyon makarna ve sebzeyle karıştırılmış peynir arasında fark yaratabilir.

 3. Spagetti'ye spiral kesilmiş kabak veya pişmiş spagetti kabağı ekleyin, sote mantar ve biberleri penne veya spiral makarnaya ekleyin veya brokoli ile karnabaharı makarna ile karıştırın.

Kilo Kaybı için Düşük Kalorili Makarna Sosu Seçin

 1. Seçtiğiniz sos, nispeten sağlıklı, kilo vermek için uygun bir makarna tabağı ile kalori ve yağ yüklü antre arasında fark yaratabilir. En sağlıklı makarna için, az tuzlu yapılmış sade domates sosuna yapıştırın. Bir bardak domates sosu sadece 59 kaloriye sahiptir, bu yüzden makarnanızda çok sosu sevseniz bile, diyetinizi bozmazsınız.

 2. Diğer yandan kremalı soslar kalori ile yüklenir. Örneğin 1/2 fincan peynir sosu sosu 240 kaloriye sahiptir. Aynı zamanda kalp hastalığına bağlı 10 gram sağlıksız doymuş yağ dahil 18 gram yağ ile yüklenmiştir. Bir mağaza markasından alınmış Alfredo sosu, 1/2 fincan için 200 kalori ve 20 gram yağ içerir. Kremalı veya peynirli sosları diyetinizin düzenli bir parçası haline getirmekten kaçının ve nadir bir tedavi olarak ölçülü olarak yiyin.

 3. Seçtiğiniz sos, nispeten sağlıklı, kilo vermek için uygun bir makarna tabağı ile kalori ve yağ yüklü antre arasında fark yaratabilir. En sağlıklı makarna için, az tuzlu yapılmış sade domates sosuna yapıştırın. Bir bardak domates sosu sadece 59 kaloriye sahiptir, bu yüzden makarnanızda çok sosu sevseniz bile, diyetinizi bozmazsınız.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407