Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Makarna Size Enerji Verir mi?

Kilo Alma İçin Öneriler ve Öneriler

 1. Çok yönlü ve hızlı hazırlanması için makarna sağlıklı bir hazır yemek. Sebze ve et ya da fasulye gibi bir protein kaynağı ile birleştirin ve bir kasede besin açısından zengin bir öğün yiyin. Yüksek karbonhidratlı bir yiyecek olarak, makarna nispeten hızlı, ancak uzun ömürlü enerji açısından zengin bir kaynaktır. Ağırlık kaldırma, kardiyovasküler egzersiz veya sadece gün geçmesi için enerjiye ihtiyacınız olsun, makarna enerji ihtiyaçlarınızı karşılamanıza yardımcı olabilir.

Makarnadaki Karbonhidratlar

 1. 1 fincan pişmiş makarna porsiyonu yaklaşık 45 gram karbonhidrat içerir. Bu yaklaşık olarak 1 su bardağı pilav ile aynı miktardadır, ancak fırınlanmış patatesten biraz daha azdır. Dengeli bir diyet için günlük kalorilerinizin yüzde 45 ila 65'ini karbonhidratlardan almayı hedeflemelisiniz. Bir bardak makarna karbonhidratlardan 180 kalori sağlar. Günlük 2000 kaloriye ihtiyacınız varsa, bir bardak makarna ihtiyacınız olan karbonhidratların yüzde 20 ila 14'ünü sağlar. Tam buğdaylı makarnanın içindeki karmaşık karbonhidratlar, rafine beyaz makarnanın basit karbonhidratlarından daha fazla besin, lif ve daha uzun ömürlü enerji sağlar.

Karbonhidratlar ve Kuvvet Antrenmanı

 1. Kas oluşturmaya çalışırken, diyetinizin vücudunuzun protein yakmasını engellemek için yeterli karbonhidrat sağlaması önemlidir, aksi takdirde kas için kullanabilir. Güçlü bir antrenmandan önce, karbonhidratlar yüksek ve az yağ içeren ve ılımlı miktarda protein sağlayan bir öğünle yakıt doldurun, Kanyonlar Koleji'ne Kayıtlı Diyetisyen Sheri Barke'yi önerir. Vücudunuza postworkout geri kazanımı için enerji sağlamak için, antrenmanınızdan 45 dakika sonra en az 35 gram karbonhidrat sağlayan bir öğün alın ve 3: 2 oranında karbonhidrat proteinine oranı. Örneğin, çalışma sonrası yemeğiniz size 35 gram karbonhidrat verirse, en az 23 gram protein de sağlamalıdır.

Karbonhidrat Yüklemesi

 1. Uzun mesafeli koşucular gibi dayanıklılık sporcuları, 90 dakikadan uzun süren olaylar için enerji depolamaya başlamadan önce bir olaydan önce büyük miktarda karbonhidrat tüketebilir. Karbonhidrat yüklemesi olarak bilinen bu tekniği kullanmak için, karbonhidrat alımınızı etkinlikten bir hafta önce başlayarak günlük toplam kalorinizin yüzde 50 ila 55'i ile sınırlandırın. Etkinlikten üç ya da dört gün önce, karbonhidrat alımınızı günlük kalorilerinizin yüzde 70'ine yükseltin. Yüksek karbonhidrat içeriği ile makarna bu karbonhidrat alım hedefine ulaşmanıza yardımcı olabilir. Çok fazla makarna yerseniz, hem tam tahıllı hem de rafine çeşitlerini seçin. Tam tahıllardan elde edilen fazla lif gaza neden olurken, fazla rafine tahıllar kabızlığa neden olabilir, Columbia Üniversitesi'nden Go Ask Alice! hizmet.

Enerji için Makarna Yemekleri

 1. Güçlü bir antremandan üç saat önce sağlıklı bir öğün karbonhidratlar için makarna, az yağlı protein için derisiz tavuk göğsü ve daha fazla besin ve karbonhidrat için bir salata ve ekmek rulo içerebilir. Barke. En az 3/4 fincan barbunya fasulyesi içeren 3/4 bardaktan biraz makarna, karbonhidrat miktarını sağlar ve Barke, antrenman antrenmanından hemen sonra tavsiye eder. Çalışıp çalışmadığınız, makarna öğünlerinizden optimum enerji elde etmek için, tam buğdaylı makarnayı et veya fasulye gibi bir protein kaynağıyla birleştirin. Bu tür öğünlerdeki karmaşık karbonhidratlar ve protein, enerjinizi ilave protein içermeyen rafine makarnadan daha uzun süre korur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407