Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Makarna Kaslarımı Büyütecek mi?

Potansiyel Endişeler

 1. Kaslarınızı sadece makarna yiyerek büyütebilseydiniz bir rüya gerçek olurdu, ama ne yazık ki bu şekilde çalışmaz. Bununla birlikte, bir egzersizden sonra veya bir vücut geliştirme diyetinin bir parçası olarak makarna yemek, siz de spor salonunda çalışmayı sürdürdüğünüz sürece kas büyümesine katkıda bulunabilir.

 2. Kaslarınızı büyütmenin en iyi yolu, makarnayı da içeren dengeli bir diyet uygulamak ve kaslarınızı zorlayan ve onları büyüten düzenli vücut geliştirme egzersizlerine katılmaktır. Tamamen kozmetik sebeplerden dolayı daha büyük kasların peşinde olabilirsiniz, ancak kas ölçünüzü arttırmanız aslında göründüğünüzün ötesinde de faydalar sağlıyor.

Potansiyel Endişeler

 1. Makarna, yoğun egzersizlerden geçmeniz için gereken karbonhidratları sağlayabilir ve bu da kaslarınızı dolaylı olarak daha büyük hale getirebilir. Ancak makarna, kaslarınızı kendi başınıza büyütmez. Kas kuvveti oluşturmak hem mutfakta hem de spor salonunda özveri gerektirir.

Makarnadaki Makrobesinler

 1. Makarnanın karbonhidrat bakımından yüksek olduğu bilinmektedir. Bu yüzden lise spor takımları genellikle makarna partileri için büyük bir maçtan önceki gece bir araya gelirler ve dayanıklılık sporcularının neden bir maraton ya da triatlon gibi yaklaşan bir etkinlikten önce makarnayı “karbonhidrat yükü” için kullanırlar. Buradaki fikir, kaslarınızdaki glikojen depolarını mümkün olduğu kadar doldurmak, böylece bir oyuna ya da yarışa katılmak için yeterli enerjiye sahip olmaktır.

 2. Bir porsiyon makarnadaki karbonhidratların tam miktarı, erişte büyüklüğüne ve şekline bağlıdır. Bir fincan dirsek makarnasında 91 gram karbonhidrat bulunurken, bir fincan spagetti 68 grama yakındır. Bir bardak penne 71 gram karbonhidratla seyrederken, bir bardak kabuk 48 gram içerir. Her ne kadar karbonhidrat sayısı, seçtiğiniz makarna çeşidine göre önemli ölçüde farklılık gösterse de, normal makarnaların hepsinde ortak olan tek şey basit, rafine bir karbonhidrat olmasıdır.

 3. Tanım olarak, rafine karbonhidratlar hızla sindiren karbonhidratlarda yüksektir ve lif bakımından düşüktür. Bu nedenle, hızlı bir şekilde sindirim sisteminizde hareket ederler ve kan şekeri ve insülin seviyelerinde dalgalanmalara neden olurlar. Bu normal, sağlıklı bir diyetle tipik olarak kaşlarını çatmakla birlikte, makarnanın bu özelliği onu vücut geliştirme ya da kaslarınızı büyütmek için iyi karbonhidratlardan biri yapar.

Vücut Geliştirme İçin İyi Karbonhidratlar

 1. Rafine karbonhidratlar kas büyümesini doğrudan etkilemeyebilirken, vücudunuza kas inşa eden bir antrenmandan geçirmeniz gereken hızlı bir enerji kaynağı sağlayarak ve dolaylı olarak yardımcı olabilirler. Kas glikojenini yenileyerek bir sonraki egzersiz seansına gitmeye hazırsınız.

 2. Karbonhidrat yediğinizde, vücudunuz onları glikoza bölüyor ve ya hemen enerji için kullanıyor ya da bu glikozu glikojene dönüştürüyor ve kaslarınızda saklıyor. Egzersiz yaptığınızda, bu glikojen bozulur ve egzersizlerinize ulaşmanız için size enerji sağlayan bir bileşik olan ATP'ye dönüşür.

 3. Glikojen doğrudan kas yapmazken, kas kütlenizi artırmanıza yardımcı olacak direnç antrenman egzersizlerinden almanız için gereken enerjiyi ve gücü size sağlar.

 4. Uluslararası Egzersiz Bilimi Dergisi'nde Ekim 2016'da yayınlanan bir çalışma, orta derecede düşük ve yüksek karbonhidrat alımlarının yüksek yoğunluklu egzersiz üzerindeki etkilerini karşılaştırdı ve daha önce yüksek karbonhidrat alımı olan katılımcıların önceki egzersizlere düşük karbonhidrat diyeti uygulayan gruptan daha fazla rep yapabildi.

 5. Elbette bu, mümkün olduğunca rafine karbonhidratlardan uzak durmanızı öneren tipik beslenme önerilerinin doğrudan bir çelişkidir; ancak bir vücut geliştirme diyeti için tavsiyeler genel sağlık hedefleri yerine, daha çok fiziğe odaklanır.

Protein ve Kas

 1. Diğer yandan, peynir altı suyu ve kazein (ikisi sütten gelen) gibi yüksek kaliteli proteinler, kas protein sentezini artıran ve size yardımcı olan esansiyel amino asitleri sağlayarak doğrudan kas gelişimini teşvik edebilir yeni kas inşa.

 2. Bununla birlikte, proteinler kendi başlarına yapamaz; Bir çalışmadan sonra tüketilmeleri gerekir. İnsan Dayanıklılığı Sınırlarında bir Ağustos 2012 raporunda, proteinin bu kas oluşturma etkisinin bir antrenmandan sonraki 24 saat boyunca yüksek kaldığı belirtiliyor. [! 4790 => 1140 = 5!

 3. Protein kas yapmanıza yardımcı olabilirken, antrenman sonrası yemeğinize karbonhidrat eklemenizin, Uluslararası Toplum Derneği Dergisi'nde yayınlanan bir araştırmaya göre kas protein sentezi üzerinde hiçbir etkisi olmadığı görülüyor. Eylül 2013'te Sporcu Beslenmesi.

 4. Bununla birlikte, rapor bir antrenmandan sonra makarna gibi karbonhidrat yemenin toparlanma süresini azaltmaya yardımcı olabileceğini ve böylece bir sonraki antrenmanınız için daha hızlı bir şekilde hazır olduğunuzu belirtti. Yarışma öncesi vücut geliştirme aşamasındaysanız ve günde birden fazla egzersiz yapmak zorundaysanız, bu özellikle faydalıdır.

Kaslara Direnç Eğitimi

 1. Sonuç olarak, beslenme ihtiyacı olan yapı taşlarını sağlamaya yardımcı olurken, kaslarınızı büyütmenin tek kesin yolu düzenli direnç antrenmanı yapmaktır.

 2. Aynı zamanda kuvvet antrenmanı veya ağırlık antrenmanı olarak da adlandırılan direnç antrenmanı, kas inşa etmek için (dambıl veya kendi vücut ağırlığınız gibi ağırlıklar yoluyla) kas kasılmasına karşı daha fazla kuvvet ve direnç kullanır Vücudunuz bu kuvveti yenmek için çalışırken güç Bu aynı zamanda kaslarınızın boyutunu da arttırır.

 3. Yine de kasları büyütmek için spor salonunda saat harcamanıza gerek yok. Çoğu insan, haftada iki veya üç kez 20-30 dakikalık bir direnç antrenman seansı uygulamasından belirgin bir iyileşme görmeye başlar. Kaslarınız büyüdükçe gücünüz de artacaktır.

 4. Sonuç olarak, kullandığınız ağırlığın ve egzersiz süresinin uzunluğunu veya haftaya kattığınız direnç egzersiz seanslarının sayısını artırabilirsiniz. . Beslenme ve Diyetetik Akademisi, her hafta bütün büyük kas gruplarını - bacakları, kalçaları, sırtını, göğsünü, karnını, omuzlarını ve kollarını - çalıştırdığınızdan emin olmanız gerektiğini belirtir.

 5. Fakat artan kas kütlesi, kuvvet antrenmanının tek faydası değildir. Mayo Clinic'e göre düzenli kuvvet antrenmanı ayrıca yardımcı olabilir:Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407