Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Lumpfish Havyarı için Besin Değerleri

Beslenme Dezavantajları

 1. Lumpfish havyarı, daha az pahalı olan havyar türlerinden biri, tuzlu balık yumurtasından yapılmış bir lezzet. Topak, çoğunlukla Kuzey Pasifik'te, aynı zamanda Kuzey Atlantik ve Kuzey Kutbu okyanuslarında bulunan kalın derili, topaklı bir soğuk su balığıdır. Karaca adı verilen balık yumurtası önemli besinlere sahiptir. Karacadan yapılan havyar birçok besleyiciyi tutar. Bununla birlikte, tüm havyar gibi, topak balığı sodyum ve kolesterol açısından da yüksektir.

Lumpfish Havyar

 1. Amerika Birleşik Devletleri'nde, lumpfish yenmez derisi için yakalanmamıştır. New England sularında yaygın olan lumpfish, sadece balıkçılığına yakalanır. Topak, dişi yumurta olan sert karaca olarak sınıflandırılan minik, siyah yumurtalar verir. Erkek balık yumurtası yumuşak veya beyaz Karaca olarak adlandırılır. Lumpfish Karaca, kırmızı veya siyah boyalı ve genellikle meze veya ordövr olarak servis edilen, havyar yapmak için ağır tuzlu. Parlak kırmızı lumpfish havyarı çarpıcı bir garnitür yapar. Kırmızı veya siyah lumpfish havyarı servis eden bir çorba kaşığı 15 kalori içerir.

Sodyum

 1. Lumpfish havyarı, diğer havyar türlerinden daha fazla tuz içerir. Ambalajdaki beslenme etiketlerine göre kırmızı veya siyah topak havyarı boyutunda yemek kaşığı 380 miligram sodyum içerir. Lumpfish havyarındaki sodyum içeriği, sodyum için önerilen günlük değerin yüzde 16'sını sağlar. ABD Tarım Bakanlığı, kırmızı veya siyah havyarın bir çorba kaşığında 280 miligram sodyum listeler. Vücudunuzun sodyuma ihtiyacı olsa da, sağlık uzmanları hipertansiyon ve kalp hastalıklarını önlemek için sodyum içeriğini düşürmeyi tavsiye eder.

Kolesterol

 1. Lumpfish kırmızı ve siyah havyar, bir çorba kaşığı içinde önerilen günlük değerin yüzde 17'si olan 50 miligram kolesterol içeriyor. USDA, bir çorba kaşığı kırmızı veya siyah havyarda 94 miligram kolesterol listeler. Vücudunuz, beyninizin, hücrelerin ve sinirlerin sağlığını korumak ve hormon oluşturmak için kolesterol kullanır. Ancak, çok fazla kolesterol kalp hastalığına neden olabilir. Beslenme uzmanları, kanınızdaki sağlıklı kolesterol seviyelerini korumak için yağ alımınızı azaltmanızı tavsiye eder.

  Diğer Besinler

  1. Yemek kaşığı kırmızı veya siyah havyar porsiyonunda vücudunuzun neredeyse tüm parçalarını yapmak ve dokuların ve hücrelerin sağlığını korumak için kullandığı 1 gram protein vardır. Kırmızı ve siyah havyar, kalp ve merkezi sinir sistemi sağlığı için önemli olan 29 miligram potasyum ve 48 miligram magnezyum içerir. Havyar ayrıca kemik sağlığı ve az miktarda çinko ve demir için 44 miligram kalsiyum içerir. Lumpfish havyarında ayrıca kalp sağlığı için önerilen önemli yağ asitleri bulunur.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407