Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Limonlu Tavuğu Marine Etme

Ayçiçeği Çekirdeği Eklemek İçin İpuçları

 1. Limon, özellikle karabiber ve biberiye ile eşleştirildiğinde, tavukların marine edilmesi için klasik bir lezzet. Hızlı bir hafta içi yemek için ince tavuk göğsü üzerine bir limon turşusu kullanın ya da kızartma için bütün bir tavuğu marine edin. Tavuk parçalarını marine etmeden önce cildi ve gözle görülür yağı temizleyebilirsiniz; Bu lezzetli bir tarifle, kaçırmayacaksınız bile. Limon suyu ve kabuğu rendesi, tavuğun tadına bakarken yumuşatır.

Limon Turşusu Nasıl Yapılır

 1. Eşit parça limon suyu ve zeytinyağı ile lezzetli bir limon turşusu yapılabilir. Ayrıca limon kabuğu rendesini kullanarak ekstra limon aroması ekleyin. Taze baharatlı karabiber ve biberiye, adaçayı, maydanoz, kekik ve sarımsak gibi bir veya daha fazla bitki ile marine edip baharatlayın. Maydanoz, karabiber ve kırmızı biberin şifalı otları yerine koyması size daha baharatlı bir limon turşusu verir. Daha Asya tarzı bir limon turşusu için, limon suyunu soya sosu veya tamari sosu ile karıştırın ve yer fıstığı yağı yerine zeytinyağı kullanın. Kıyılmış sarımsak ile baharatlayın. Her bir İngiliz tavuğu için yaklaşık 1/2 su bardağı turşuya ihtiyacınız var.

Marinasyon Talimatları

 1. Tavuğu buzdolabında plastik bir torbaya veya üstü kapalı bir kaba koyun. Sızdırmaz plastik bir poşet idealdir çünkü tavuk, hava poşetten dışarı çıktığında tamamen marine edilmiş durumdadır. Asla metal bir kapta marine etmeyin; marine içindeki asit metal ile reaksiyona girebilir. 2 saat kadar limon turşusunda tavuk eti marine edin. Limon suyunda 2 saatten fazla marine edilmiş tavuk kırılarak pişmiş etin dokusunu bozabilir. Kullanımdan sonra turşuyu atın.

Limonlu Tavuklu Pişirme

 1. Tavuğu marine etinden çıkarın ve pişirmeden önce oda sıcaklığına gelmesini bekleyin. Tavuğu, üst fırın rafındaki broilerin altındaki bir tavada kızartın. Sonra kızartma tavasını orta fırın rafına getirin ve tavuğu 375 derece Fahrenhayt'ta pişirin. Tavuğu ızgarada da pişirebilirsiniz.

Marine edilmiş Tavuklarda Gıda Güvenliği

 1. Ellerinizi ve tüm pişirme yüzeylerini ve gereçlerini tavuğu kullanmadan önce ve sonra yıkayarak çapraz kontaminasyondan kaçının. Bazı eski tarifler, oda sıcaklığında tavuk marine etmeyi gerektirir. Bu asla güvenli bir uygulama değildir, çünkü bakterilerin büyümesi için zaman ve sıcaklığın artmasına izin verir. Pişirme süreleri, tavuk parçasının büyüklüğüne ve kalınlığına bağlı olarak değişir. ABD Tarım Bakanlığı, tavuğun tavuğun en kalın kısmında ölçüldüğü şekilde 165 F iç sıcaklıkta pişirilmesini önerir.

 2. Ellerinizi ve tüm pişirme yüzeylerini ve gereçlerini tavuğu kullanmadan önce ve sonra yıkayarak çapraz kontaminasyondan kaçının. Bazı eski tarifler, oda sıcaklığında tavukların marine edilmesini gerektirir. Bu asla güvenli bir uygulama değildir, çünkü bakterilerin büyümesi için zaman ve sıcaklığın artmasına izin verir. Pişirme süreleri, tavuk parçasının büyüklüğüne ve kalınlığına bağlı olarak değişir. ABD Tarım Bakanlığı, tavuğun tavuğun en kalın kısmında ölçüldüğü şekilde 165 F iç sıcaklıkta pişirilmesini önerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407