Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Limonlu Su Cayenne Biber Detoksu

Yiyeceklerinize Isı Ekleyin

 1. Bazı insanlar limon suyu ve kırmızı biber içmek dahil olmak üzere neredeyse kilo vermek için her şeyi deneyecekler. Limon suyu ve kırmızı biberler, Limonata diyeti olarak da bilinen Master Cleanse'nin ana bileşenleridir. Bağırsak hareketlerini teşvik etmek için sabah ve akşam laksatifler önerilir. Detoksifikasyon olarak adlandırılan, bu gerçekten kısa vadeli faydalar sağlayabilen kısa vadeli bir hızlı.

Geçmişi

 1. Limon suyu ve kırmızı biber detoks diyeti, alternatif sağlık pratisyeni Stanley Burroughs tarafından 1940 yılında geliştirilmiştir. 1976'da, Burroughs'un “Usta Temizleyici” kitabı, kilo kaybı ve çeşitli sağlık bozukluklarının tedavisi için diyeti teşvik etti. 2004 yılında, yazar Peter Glickman, "10 Günde Kilo Verin, Daha Fazla Enerji Doldurun" adlı kitabında diyeti yeniden başlattı. Beyonce ve Jared Leto gibi sayısız ünlüler diyeti benimsemişlerdir.

Nasıl Çalışıyor

 1. Limon suyu ve kırmızı biber detoks diyeti, esas olarak kalori alımını önemli ölçüde düşürerek çalışır. 10 gün boyunca, altı ila 12 bardak su, limon suyu, akçaağaç şurubu ve kırmızı biber toniği içiyorsunuz. Katı yiyeceklere izin verilmez. Tonik kaç bardak tükettiğinize bağlı olarak, günde 650 ila 1.300 kalori alacaksınız. Bu oranda kilo kaybı çok hızlı gerçekleşir. 3 kilo kaybı. veya daha fazla haftada mümkündür. Ancak bu ağırlığın çoğu su ağırlığıdır.

Detoks

 1. Çoğu insan kilo vermek için hızlı bir yol arıyor. Detoks, bu kadar hızlı giriş yapanlar arasında ikincil bir amaç gibi görünmektedir. Mayo Clinic'ten kayıtlı diyetisyen Katherine Zeratsky, temizliklerin etkinliğini veya detokslar yoluyla iç temizlik ihtiyacını destekleyen çok az kanıt olduğunu söylüyor. Bu toksinlerin vücuttan atılması karaciğer ve böbreklerin işidir ve işi iyi yaparlar. Bazı detoks diyet takipçilerinin bir temizlik sırasında daha enerjik ve odaklanmış olduklarını bildirmelerine rağmen, Zeratsky diyetisyenlerin kiloları ve genel sağlıkları için iyi olduğunu düşündükleri bir şey yapma konusunda olumlu hissedebileceklerini söylüyor. [! 5285 => 1130 = 5!

Etkinlik ve Tehlikeler

 1. Plaj tatilinden veya lise buluşmasından önce birkaç kilo vermek isteyenler için, limon suyu ve kırmızı biber diyeti etkili olabilir. Bununla birlikte, bu normal bir alışkanlık değildir, çünkü normal beslenme alışkanlıklarınızı sürdürdüğünüzde kilo kaybı hızla geri kazanılır. Üstelik, uzun süre aç kalmak kas kaybına, besin yetersizliğine ve ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir. Uzun vadeli kilo kaybı çözümü sadece sağlıklı bir diyet ve düzenli egzersiz. Önceden mevcut bir durumunuz varsa, sağlığınızı tehlikeye atabileceğinden, limon suyunu ve acı biber biberi diyetini denemeden önce doktorunuza danışın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407