Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Lazanya Vücut Geliştirme

Diğer Besinler

 1. Spor salonuna vurmak ve düzgün dinlenmek vücut geliştirme başarısının temel bileşenleridir, beslenme de önemli bir rol oynar. Sağlıklı yiyecekler seçmek, kitle kazanma aşamasında veya yarışma öncesi diyet aşamasında olsanız bile ilerlemenizi hızlandırabilir. Lazanya vücut geliştirme için bazı besinsel faydalara sahiptir, ancak diyet yapıyorsanız uygun olmayabilir. Farklı tariflerin farklı beslenme profillerine sahip olduğunu unutmayın, bu nedenle mümkün olduğunda beslenme gerçeklerini kontrol edin.

Kalori İçeriği

 1. Vücut geliştirme için kas kazanırken, yüksek kalorili yiyecekler idealdir. Lazanya, vücut geliştirmedeki kas kazanımı aşamaları için iyidir, çünkü birçok farklı bileşeni (sığır eti, makarna, ricotta peyniri ve domates) bir araya getirir. Halter web sitesi Muscle Strength en iyi vücut geliştirme yiyecekleri arasındadır. Çok sayıda içerikli lazanya kalorileri yükseltir, çünkü 1 fincanlık servis 260 kalori sağlar. Buna karşılık, 1 bardak yağsız süt sadece 80 kalori sağlar.

Protein İçeriği

 1. Lazanya protein bakımından yüksektir, bu da vücudunuzun kas oluşturmak için kullandığı besin maddesidir. Her bir lazanya bardağı, 16 g protein sunar; bu da iki bardak yağsız sütün iki katıdır. Vücut geliştirme yarışması için diyet yapıyorsanız, tavuk göğsü gibi daha yüksek proteinli, düşük kalorili yiyecekleri tercih edebilirsiniz. 2009 yılında yayınlanan “Beslenme, Metabolizma ve Kardiyovasküler Hastalıklar” sayısında yayınlanan araştırma, düşük kalorili, yüksek proteinli diyetlerin, proteinlerdeki düşük diyetlerden daha fazla yağ kaybına neden olabileceğini göstermektedir.

Karbonhidrat İçeriği

 1. Karbonhidratlar vücut geliştirme için önemlidir, çünkü egzersizler için enerji sağlarlar, toparlanmaya yardımcı olurlar ve proteinleri korurlar, yani karbonhidrat tüketmek vücudunuzun enerjiden çok kas yapımı için protein kullanmasına izin verir . Lazanya karbonhidrat bakımından zengin, fincan başına 26 g. Lazanya fincan başına 5 g lif sağlar. Lif önemlidir çünkü kolesterol seviyesini düşürmeye yardımcı olur.

Yağ İçeriği

 1. Pek çok diyet yağlardan kaçınmasına rağmen, yağ tüketmek, vücuttakiler için faydalı olabilir, çünkü kalorileri yüksektir ve kalori fazlası kas kazancı gerektirdiğinde elde etmenize yardımcı olabilir. 1 su bardağı lazanya servisi, 5 g doymuş yağ içeren 10 g yağ sunar. Eğer rekabet için diyet yapıyorsanız, lazanyadaki yağ tabağındaki toplam 260 kalorinin 90'ını sağladığı için daha az yağlı bir yiyecek bulmak isteyebilirsiniz.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407