Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Larabars Beslenmesi

Atkins Barlarındaki Karbonhidratları sayın

 1. Larabar, doğal atıştırmalık ve ek barlar markasıdır. Üretici, her çubuğun glüten, mandıra, soya, genetiği değiştirilmiş organizmalardan, hayvansal ürünlerden ve koşer olmadığını belirtmektedir. Her bir bar için beslenme bilgisi, kesin içeriklere bağlı olarak değişir, ancak her biri iki ila dokuz tam besin maddesiyle hazırlanır. Larabar'lar periyodik olarak değişen çeşitli lezzetler içinde gelirler.

Önemi

 1. Larabars, tüketicilere hareket halindeyken yemeye uygun doğal bir atıştırmalık sunar. Piyasadaki diğer benzer çubukların aksine, Larabar genellikle protein ve enerji değerini artırmak için kullanılan üretici protein, peynir altı suyu ve süt ürünleri içermemektedir. Çeşitli gıda alerjileri veya hassasiyetleri olan tüketiciler, somun alerjileri hariç, diğer tüm barlar limitsizken Larabar'ı yiyebileceklerini görebilirler.

Tip

 1. Larabar, meyve bazlı veya kopya aromalı tatlılar veya atıştırmalıklar içeren çeşitli çeşitlerde gelir. Bazı lezzetler arasında havuçlu kek, fıstık ezmesi ve jöle, limon bar, hindistancevizi kremalı pasta ve kaju kurabiyesi bulunur. Lezzet ne olursa olsun, bar sadece tüm gıda maddelerini kullanır.

Kalori

 1. Her Larabar'da 200'e yakın kalori var. Birçoğu 190 kaloride hafifçe altındadır ve birkaçı 200'den 10'a 30'a kadar kalori alır. Bardaki kalori miktarı göreceli olarak düşük görünmektedir, ancak barlardaki diğer bazı maddeler, diyet gereksinimlerine bağlı olarak ilgili olabilir.

Yağ İçeriği

 1. KidsHealth, bazı snack barların protein veya lif gibi birçok vitamin ve önemli besin içerdiğini, ancak aynı zamanda çok fazla yağ içerebileceğini belirtti. Bazı Larabar'larda 8 g'dan fazla yağ vardır, bu da 2.000 kalorili bir diyette bireye günlük önerilen yağ alım miktarının yüzde 13'ünden daha fazladır. Düşük yağlı yiyecekleri yiyerek kilo vermeye çalışan birisinin bu barlarda bulunan yağ miktarını dikkate alması gerekebilir.

Faydaları

 1. Larabar’daki malzemelere bağlı olarak, her bir barda atıştırmalıkların büyüklüğünü göz önünde bulunduran birçok önemli vitamin, mineral ve besin var. Örneğin, Tropical Fruit Tart, 3 g protein ve 5 g fiber içerir. Yüzde 2 kalsiyum, yüzde 4 demir, yüzde 6 folik asit ve günlük önerilen harcanan yüzde 20 C vitamini içerir. Fındık içeren çubuklar daha yüksek protein içeriğine sahiptir, bu da daha az gram protein içeren meyve seçeneklerinden daha fazla doldurmalarını sağlar.

Hususlar

 1. Larabar tüm yiyecekleri içerirken, KidsHealth bunun her zaman atıştırmanın diğer seçeneklerden daha üstün olduğu anlamına gelmediğine işaret ediyor. Yağ içeriği ile ilgilidir ve düşük protein ve lif, bir snack barda olması gereken önemli bir özellik olan açlığı engellemede daha az etkili olmasını sağlayabilir. Özel diyet gereksinimi olan bireyler için, Larabar'ın potansiyel tuzaklarını önemsiz kılan tek seçenek bar olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407