Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Lahana, Ispanak Karahindiba Yiymenin Sağlık Faydaları

Sonuç

 1. Lahana, ıspanak ve karahindiba yeşillikleri gibi yapraklı yeşillikleri içeren bir besin grubu olan koyu yeşil sebzeler diyetinizde düzenli olarak görünmelidir ve USDA diyet kuralları haftada 1,5 ila 2 bardak tavsiye eder. . 2 bardak çiğ yapraklı yeşillik veya 1 fincan pişmiş yeşillik tüketmek, bu amaca yönelik olarak 1 fincan sayılır. Lahana, karahindiba ve ıspanak, besin içeriği bakımından biraz farklılık gösterir, ancak hepsi besin değeriyle doludur ve sağlıkla ilgili herhangi bir diyete akıllı eklemeler yapar.

K vitamini

 1. Lahana, ıspanak ve karahindiba yeşillerinin tümü mükemmel K vitamini kaynakları olarak işlev görür. Vücudunuz, kemik gelişimi için ihtiyaç duyulan proteinleri, ayrıca akciğer ve kalbi içeren çeşitli proteinleri aktive etmek için K vitaminini kullanır. hücre büyümesi. Aynı zamanda kan pıhtılaşması için de önemlidir ve sağlıklı K vitamini düzeyleri, vücudunuzun aşırı kanamayı önlemek için gereken kan pıhtılarını oluşturmasını sağlar. Ham bir ıspanak, lahana veya karahindiba yeşillikli tek bir 2 bardak porsiyon bütün günlük K vitamini alımınızı sağlar

Bakır

 1. Lahana, ıspanak ve karahindiba yeşillikleri, metabolizmanız için önemli bir mineral olan faydalı bakır sağlar. Bakır, hücrelerin besinleri kullanılabilir enerjiye dönüştürmesini sağlayan sitokrom c oksidaz adı verilen bir enzimi aktive eder. Aynı zamanda, sağlıklı, sağlıklı kan damarları ve kemikler için önemli bir işlem olan kollajen olgunlaşmasını destekleyerek doku sağlığında önemli bir rol oynar. Günlük 0.9 miligram bakır lazım. 2 fincanlık çiğ lahana porsiyonu 2 miligram içerirken, eşdeğerde çiğ ıspanak ve karahindiba yeşili porsiyonları sırasıyla 0.1 ve 0.2 miligram içerir.

Vitamin A

 1. Diyetinize 2 bardak porsiyon çiğ karahindiba yeşillikleri, ıspanak veya lahana ekleyerek günlük önerilen A vitamini alımınızı tüketeceksiniz. Vücudunuz sağlıklı tutmak için A vitamini kullanabilirsiniz. sadece cildinizin görünümünü korumakla kalmaz aynı zamanda cildinizin enfeksiyonlara karşı güçlü bir engel oluşturmasını sağlar. Ayrıca, kırmızı kan hücreleri yapmanıza yardımcı olur - dokularınıza oksijen taşıyan hücreler - ve özellikle geceleri gözlerinizin düzgün çalışmasına yardımcı olur.

Lutein ve Zeaksantin

 1. Her üç yiyecek de cömert miktarda lutein ve zeaksantin sağlar. Karahindiba porsiyon başına 15 miligramda en lutein ve zeakzanatini içerirken, lahana ve ıspanak porsiyon başına 11 ve 7.3 miligram içerir. Bu, Amerikan Optometri Birliği tarafından günlük olarak önerilen 12 miligram lutein ve zeaksantinin çoğunu veya tamamını sağlar. Hem lutein hem de zeaksantin göz fonksiyonuna yardımcı olur ve gözlerinizin içindeki hassas dokuları hasardan korumak için gözünüze giren ışığı süzün. Lutein ve zeaksantin bakımından zengin bir diyet, uzun süreli görsel sağlığı destekler ve maküler dejenerasyon ve katarakt riskinizi azaltır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407