Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Lager Beer'in Sağlığa Faydaları Nelerdir?

Başlıklar

 1. Lager biraları bira imalathanesinden bira fabrikasına kadar değişebilir, fakat lager terimi genellikle maya ile diğer stillerden çok daha düşük sıcaklıklarda fermente edilmiş bir birayı ifade eder. Bira üretim süreci ilk olarak Almanya'da geliştirildi ve Amerika'daki en popüler bira stillerinden biri haline geldi. Gecikmeler ya soluk ya da karanlık olabilir ve soluk çeşitlilik dünyanın en popüler satan biralarından biridir.

Bira Beslenmesi

  Lager İçindekiler

  1. Lager, iki haftadan birkaç aya kadar maya ile mayalanmış çeşitli şerbetçiotu ile başlar. Şerbetçiotu doğal bir bitki besin maddesidir ve besin değeri bakımından şaşırtıcı derecede yüksektir. Şerbetçiotu B6 vitamini, E vitamini, C vitamini ve çeşitli esansiyel yağları içerir. Maya bir mantardır ve çok sayıda diğer minerallerin yanı sıra iyi bir diyet lifi ve potasyum kaynağıdır.

  Kalori

  1. Kaloriler, suyun sıcaklığını bir derece yükseltmek için gereken ısının bir ölçüsüdür. Bir gıda ürünündeki kalori miktarı, vücuda ne kadar enerji sağlayacağının iyi bir göstergesidir. Lager bira tipik bira ile benzer kalori içeriği içerir. Örneğin, bir şişe Samuel Adams Boston Lager'da 170 kalori var. Günlük kalori önerileri bir dizi faktöre bağlıdır, ancak tipik yetişkinlerin genellikle her gün 1.800 ila 2.200 kaloriye ihtiyacı vardır.

  Potasyum

  1. Potasyum, insan vücudundaki çeşitli metabolik fonksiyonları düzenlemekten sorumlu bir mineraldir. Potasyum, kalbin, sindirim sisteminin, böbreklerin ve karaciğerin optimal çalışması için gereklidir. Bir şişe Samuel Adams Boston Lager, vücudun günlük beslenme ihtiyacının yaklaşık yüzde 8'ini temsil eden 270 mg potasyum içerir.

  1. Karbonhidrat, vücuda günlük aktiviteleri gerçekleştirmesi için gereken enerjiyi sağlayan, sindirilebilir bir bileşiktir. Karbonhidratlar genellikle nişasta veya şeker şeklinde gelir. Bir şişe Samuel Adams Boston Lager, vücudun günlük beslenme ihtiyacının yaklaşık yüzde 6'sını temsil eden 18 g karbonhidrat içerir. Toplam kalori alımınızın yaklaşık yüzde 60'ı karbonhidratlardan gelmelidir.

  Protein

  1. Protein doku onarımı ve büyümesi için gerekli bir besindir. Proteinler amino asitlerden oluşur ve yaygın olarak hayvansal ürünlerde bulunur. Bir şişe Samuel Adams Boston Lager, vücudun günlük beslenme ihtiyacının yaklaşık yüzde 4'ünü temsil eden 2 g protein içerir. Yetişkinler, yeterli beslenmeyi sağlamak için her gün vücut ağırlığının kilogramı başına yaklaşık 0,8 g tüketmeye çalışmalıdır. Hayvansal ürünler, biyoda olduğu gibi, biyolojik olarak daha eksiksiz bir protein biçimi sundukları için, genel olarak bitki kaynaklarından daha iyidir.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407