Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızılcık - Toksinleri Yıkama

Ek Hususlar

 1. Vücut, zaman içinde yediğimiz yiyeceklerden, içtiğimizden, soluduğumuz havadan, havadaki kimyasal ve kirleticilerden toksinler biriktirir. Detokslar ve temizlik diyetleri genellikle bu toksinlerin ve atık ürünlerin gövdesinden kurtulmak için pazarlanmaktadır. Bununla birlikte, aşırı diyet olumsuz sağlık sorunlarına yol açabilir. Toksinlerin alınmasına yardımcı olmak için diyetinize ekleyebileceğiniz kızılcık da dahil olmak üzere birçok sağlıklı gıda vardır. Bu meyveler vücutta bakteri üremesini engellemeye ve önlemeye yardımcı olur ve dengeli bir beslenmenin parçası olmalıdır.

Esansiyel Vitaminler ve Mineraller

 1. Kızılcık, sağlık için gerekli olan zengin bir vitamin ve mineral kaynağıdır. Vitaminler ve mineraller normal vücut işleyişine, enerji metabolizmasına ve kalp hastalığı ve felç gibi sağlık risklerini önlemeye yardımcı olur. Kızılcık A, B1, B2, B3, B5, B6 ve C vitaminlerinin yanı sıra magnezyum, kalsiyum, fosfor, demir, folik asit, potasyum, sodyum ve selenyumda yüksektir. Bu besinlerin birçoğu, vücudunuzun dengede kalmasına yardımcı olmak için sağlıklı karaciğer fonksiyonu için gereklidir.

Karaciğeri İyileştirir

 1. Kızılcık, karaciğeri dezenfekte ederek vücuttaki toksinlerin atılmasına yardımcı olur. Vücudunuzdaki en büyük iç organ olan karaciğer, sindirimi desteklemek ve vücudunuza giren yiyecekleri parçalamak için çalışır. Beslenme uzmanı Ann Louise Gittleman, "Hızlı İz Detoks Diyet" in doktora derecesine sahip sağlıklı karaciğer fonksiyonu, karaciğerin vücutta absorbe edilmesi gereken besinler arasında ayrım yapması gerektiğinden, toksinlerin vücuttan atılmasında esastır. ve kandan uzaklaştırılması gereken toksinler. Yüksek antioksidan seviyelerinde kızılcık, karaciğerin detoksifikasyon işlemlerinde yardımcı olur.

Kızılcık Suyu

 1. Kızılcık suyu vücuda zararlı toksinlerin atılmasında yardımcı olur. Meyve suyu, vücutta bakteri üremesini zayıflatan, sindirim sistemi veya idrar yolu enfeksiyonlarına katkıda bulunan antibakteriyel özelliklere sahiptir. Vücuttaki artan bakteri toksin birikmesine ve sağlık risklerinin artmasına neden olur. Kızılcık suyu, toksinleri vücudun dokularından uzaklaştırmak için atık ürünleri nötralize etmek için çalışan lenfatik sistemi temizlemeye çalışır. Ancak, çoğu süpermarkette satılan ticari olarak hazırlanmış meyve sularının farkında olun. Bu meyve sularının birçoğu, şeker veya elma veya üzüm suyu gibi başka meyve suları eklemiştir. Şekersiz etiketli bir marka arayın ve doğal tatlılığı veya kalorileri azaltmak için suları filtrelenmiş suyla karıştırın.

İyi Dengeli Diyet

 1. Vücudu toksinlerden arındırmak için vücuda detoksifiye olacak sihirli bir yiyecek yok. Daha ziyade, temel besinleri, vitaminleri ve mineralleri içeren dengeli bir diyetin kullanılması önemlidir. Diyetinize kızılcık eklemenin yanı sıra, çeşitli meyve ve sebzeler, karmaşık karbonhidratlar, yağsız proteinler ve sağlıklı yağlar yediğinizden emin olun. Mümkün olduğunda vücudunuzdaki toksisiteyi azaltmak için hormon, antibiyotik veya böcek ilacı içermeyen organik ürünler ve etler satın alın. Kahvaltıda veya atıştırmalık olarak kızılcık suyu içerek veya sağlıklı bir antioksidan destek için sütlü bir yüzlü ya da bir kase yulaf ezmesine kızılcık ekleyerek günlük diyet planınıza kızılcık ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407