Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızılcık Suyu Kokteyli'nin Faydaları

Besleyici Izgara Fikirleri

 1. Kızılcık suyu kokteyli ılık bir yaz gününde içmeniz için çok tatlı bir içecektir. Sağlıklı bir seçenek çünkü yaklaşık yüzde 25 oranında saf kızılcık suyu içeriyor ve sıklıkla elma ve üzüm gibi diğer meyve suları ile karıştırılıyor. Yüksek meyve suyu içeriğine sahip olmayan şeker dolgulu formülasyonlardan kaçınmak zorunda olsanız da, bu besin yoğunluğu yoğun meyve içeceği enfeksiyonlarla savaşmanıza yardımcı olabilir ve vücudunuzu en iyi fiziksel durumda tutmanıza yardımcı olacak temel vitaminleri sağlayabilir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu Tedavisi

 1. Saf kızılcık suyu kadar güçlü olmasa da, kızılcık suyu kokteyli hala her iki erkekte idrar yolu enfeksiyonlarının büyük çoğunluğundan sorumlu olan bakteri olan E. coli'ye figüratif bir yumruk atıyor ve "Her Mevsim için Kızılcık Yemek Pişirme" kitabının yazarı Nancy Cappelloni'ye göre kadınlar. Kızılcık suyu kokteylinde bulunan bir madde, idrar yolunuzun duvarlarını daha kaygan hale getirir, bu da bakterilerin kendilerine yapışmasını engeller.

 2. Genel bir kural olarak, 3 ila 16 oz tüketerek idrar yolu enfeksiyonu insidansını önleyebilirsiniz. ABD Ulusal Tıp Kütüphanesi ve Ulusal Sağlık Enstitüleri tarafından önerilen şekilde günde iki kez kızılcık suyu kokteyli. Kanlı idrar veya ağrılı idrara çıkma gibi idrar yolu enfeksiyonu semptomları yaşamaya başladığınızda, kızılcık suyu kokteyli daha az etkili görünmektedir, bu nedenle birinci basamak doktorunuzla test için bir randevu ve en kısa sürede bir antibiyotik tedavisi için bir reçete ayarlayın olası bir idrar yolu enfeksiyonu belirtileri fark ettiğiniz gibi.

Yüksek C Vitamini İçeriği

 1. Günlük C vitamini ihtiyacınızı karşılamak için kolay bir yol arıyorsanız, bu zengin, kırmızı içecekle dolu bir bardağa daha fazla bakmayın. NutritionData.com, 8 oz'a göre. Kızılcık Suyu Kokteyli, günlük önerilen C vitamini değerinizin yüzde 178'ini yüzde yüz dışarı çıkarır, sadece doğru kemik büyümesi ve kas gelişimi için C vitamini gerekli değildir, aynı zamanda vücudunuzun demir emilim yeteneğini geliştirmeye yardımcı olur.

Yüksek Antioksidan İçerik

 1. Tüm kızılcık bazlı ürünler gibi, kızılcık suyu kokteyli flavonoidler ve fenolik asitler de dahil olmak üzere yüksek miktarda çoklu antioksidan dozuna sahiptir. Bazı flavonoidler, proantosiyanidinler adı verilen maddeler de, kızılcık suyunun ayırt edici kırmızı tonundan sorumludur. Maryland Tıp Merkezi Üniversitesi'ne göre, kızılcıkların yüksek seviyedeki antioksidanları, serbest radikalleri veya vücudunuzu istila eden ve çoğu zaman hücrelerinize zarar veren ve hatta tahrip eden toksik molekülleri etkisiz hale getirerek vücudunuzun savunmasını engellemeye yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407