Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızılcık Sosunun Sağlığa Faydaları

Ev Yapımı Salsa Yapma

 1. Kızılcık sosu, taze kızılcıktan daha fazla kaloriye sahiptir, ancak yine de genel sağlığı destekleyen ve sizi sağlık sorunlarından koruyan birkaç besin içerir. Kızılcık sosu konservesi mevcuttur, ancak taze meyvelerden kendinizinki yapması, onu daha sağlıklı bir seçim haline getirecek şekilde hazırlamak için hangi malzemeleri kullandığınız konusunda daha fazla kontrol sağlar. Ancak onu yerseniz, kızılcık sosu birçok sağlık yararı sunar.

Lif

 1. 1/2 bardak kızılcık sosu 1 g lif içerir. Lif alımınızı artırmak, kabızlığın ve irritabl bağırsak sendromunun semptomlarının giderilmesine yardımcı olur. Lif içeren yiyecekleri yemek, kalp hastalığı riskini azaltmaya yardımcı olan sağlıklı kolesterol seviyelerini yükseltir. Kadınlar her gün 21 ila 25 g lif hedeflemeli ve erkeklerin 30 ila 38 g'a ihtiyacı vardır.

C vitamini

 1. C vitamini, bağışıklık sisteminizin verimli çalışmasını ve hastalıkların ortaya çıkmasını önlemesini sağlayan bir besindir. Ayrıca, yara iyileşmesine yardımcı olur ve diş etlerinizin ve dişlerinizin sağlığını korur. 1/2 bardak kızılcık sosu günlük C vitamini ihtiyacınızın yüzde 4'üne katkıda bulunuyor.

Düşük Yağ

 1. Ticari kızılcık sosu kalorilerde göreceli olarak yüksekken, 1/2 bardak başına 210 servis ile, az / 1 bardak başına 1 g ile yağda düşüktür. Yağ oranı düşük bir diyet sizi kilo alımından, kalp hastalıklarından ve şeker hastalığından korur. Kullandığınız yağ miktarını azaltmanın bir yolu olarak marineleri veya sosları yaparken kızılcık sosu kullanın. Kızılcık sosu, her ikisi de yüksek kolesterol düzeyleri de dahil olmak üzere artan kalp problemleri riski ile ilişkili olan doymuş veya trans yağ içermez.

Antioksidanlar

 1. Kızılcık, iyi bir antioksidan kaynağıdır, sizi bitki toksinlerine maruz kalma sonucu oluşan serbest radikal hasarlarından koruyan bitki bileşikleridir. Kızılcık sosu yerken hala bu faydaları elde edersiniz. Antioksidanlar bakımından zengin bir diyet sizi kanser ve kalp hastalığından korur. Hem bütün meyve hem de jöleli kızılcık sosu çeşitleri benzer antioksidan yararları sunar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407