Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızartma Sığır Eti Diyet İçin İyi mi?

Hususlar

 1. Fırından yeni çıktıkça kızartılmış sığır eti görme ve kokusu, etli bir öğün beklentisiyle tat alma duyularınızı uyarmak için bağlanır. Yine de her bir et parçasını çiğnedikten, yuttuktan ve sindirdikten sonra, vücudunuz bu yiyeceği yemenin yararlarını ve risklerini alır. Kızartılmış sığır eti, bazı besinleri almanızı artırabilecek proteinler, yağlar, vitaminler ve mineraller içerir, fakat aynı zamanda sağlık risklerinizi artırabilecek maddeler içerir.

Protein

 1. Kızartılmış sığır eti, iyi bir protein kaynağıdır, kasları inşa etmeniz ve sürdürmeniz, dokuları büyütmeniz ve onarmanız, bağışıklık sisteminizi uyarmanız ve enzimler ve hormonlar üretmeniz için gereken bir makro besindir. Sığır eti içindeki protein, vücudunuzun üretemediği 9 temel amino asidin tümünü içerir. 3 oz. rosto etinin bir kısmı yaklaşık 21 g protein sağlar. Önerilen diyet protein alımı kadınlar için günde 46 gr, erkekler için günde 56 gr'dır.

Demir

 1. Kızartılmış sığır eti yemek, kırmızı kan hücreleri için ihtiyaç duyduğunuz bir mineral olan besin alımını artırabilir. Demir, kırmızı kan hücrelerinde bulunan ve ciğerlerinizdeki hücrelere vücudunuz boyunca oksijen taşıyan hemoglobin adlı bir molekülün bir parçasıdır. Demir ayrıca DNA sentezi gibi enzime bağlı kimyasal reaksiyonlara katılır. Demirdeki eksiklikler, az sayıda kırmızı kan hücresi ürettiğiniz bir durum olan anemiye ve hücrelerin daha az oksijen almasına neden olabilir.

Doymuş Yağ

 1. Kızarmış dana eti, kalp rahatsızlığı riskini artırabilen sağlıksız bir yağ olan doymuş yağ içerir. Artan doymuş yağ tüketimi, kan kolesterol seviyenizi ve atar damarlarınızdaki plak birikimini artırır. Avustralya, Sidney'deki Kalp Araştırma Enstitüsünde ve 2006 yılında "Amerikan Kardiyoloji Koleji Dergisi" nde yayınlanan bilim adamları tarafından yapılan araştırmalar, doymuş yağ tüketiminin arteriyel endotel fonksiyonunu bozduğuna dikkat çekiyor. Endotelyum, kan damarı içindeki hücrelerin bir tabakasıdır.

Nitrat

 1. Kızarmış biftek aynı zamanda bir sandviç üzerine ekleyebileceğiniz bir şarküteri ürünüdür. İşlenmiş rosto bifteği şarküteri etlerinde ortak bir koruyucu olan nitratlar içerebilir. Nitratlar, kanser riskinizi artırabilen kanserojen maddelerdir. Yüksek miktarlarda işlenmiş kırmızı et tüketmek, Heidelberg, Almanya'daki Alman Kanser Araştırma Merkezi'ndeki bilim adamlarının araştırmasına ve "Uluslararası Kanser Dergisi" nde yayınlanan, beyaz kan hücrelerinin bir kanser türü olan lösemi riskinin artmasıyla ilişkilidir. "2010 yılında.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407