Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızartılmış Fasulye Sağlıklı mı?

DIY İz Karışımı

 1. Kızartılmış fasulye, sağlıklı bir yiyecek veya sağlıksız bir yiyecek olabilir - hazırlık tüm farkı yaratır. Hayvansal yağla hazırlanan kızartılmış fasulye, kolesterol ve doymuş yağ bakımından yüksek olabilir, az miktarda zeytinli veya kanola yağı ile kızartılmış fasulye, yağsız ve kolesterolsüz olarak nispeten düşük olabilir. Besleyici içeriklerle pişirildiklerinde veya az miktarda tuz ilave edildiklerinde veya eklenmemiş olduklarında, kızartılmış fasulye yemeklerinizi protein, lif ve kompleks karbonhidratlar eklemenin sağlıklı bir yoludur.

Markaları Karşılaştırma

 1. Ticari olarak hazırlanmış kızartılmış fasulye için alışveriş yaparken, beslenme gerçekleri etiketlerini dikkatlice okuyun. Konserve fasulyelerinin çoğu bol miktarda lif, protein, potasyum, demir ve diğer gerekli besinleri sunsa da, kızartılmış fasulye içerdikleri yağ, kolesterol ve sodyum miktarına göre değişir. ABD Tarım Bakanlığı'ndan elde edilen veriler, bir geleneksel marka fasulyenin bir markasının 217 kaloriye, 3 gram yağ, 13 gram protein, 12 gram elyaf ve 1 fincan servis için 1.069 miligram sodyum içerdiğini göstermektedir. Bir başka markanın fincan başına 336 kalori, 16 gram yağ, 12 gram protein, 11 gram lif ve 874 miligram sodyum vardır. Her iki marka da protein, lif ve diğer temel besinleri sunar, ancak bir marka yağda oldukça yüksektir. [! 3009 => 1130 = 3!

 1. Kızartılmış fasulye ve diğer baklagiller kompleks karbonhidratlar, protein, potasyum, demir, magnezyum ve folat bakımından zengindir. Kızartılmış fasulye, hem sindiriminizde hem de gıda emiliminde önemli roller oynayan, hem çözünmeyen hem de çözünür lif sağlar. Vejeteryanlar ve kırmızı eti kesmeye çalışan insanlar için, kızartılmış fasulye, vücudunuzun oksijeni kan dolaşımınız üzerinden taşımak için kullandığı bir mineral olan hem protein hem de demir sağlar. Kızartılmış fasulye ayrıca normal kan basıncını korumaya yardımcı olan bir elektrolit olan iyi bir potasyum kaynağıdır. [! 3009 => 1130 = 4!

 1. Kuru baklagiller glisemik indeks üzerinde düşük bir değere sahiptir veya bir gıdanın kan şekerinizi ne kadar dramatik bir şekilde artıracağını tahmin etmek için kullanılan bir araç olan GI düşüktür. Kızartılmış fasulye, karbonhidratların sindirimini yavaşlatan ve kan şekeri üzerindeki etkisini azaltan bir tür lif olan çözünür lif bakımından yüksektir. Glisemik İndeks Vakfı Vakfı, diyetinizde düşük GI değerine sahip yiyecekleri vurgulamak, iştahınızı kontrol altına alarak ve açlığı geciktirerek sağlıklı bir kilonuzu korumanıza yardımcı olabilir.

Düşük Yağ Tarif

 1. Amerikan Diyabet Birliği’nin “Diyabet Tahmini” ne göre, kendi kızartılmış çekirdeklerinizi hazırlamanız hızlı ve kolay olabilir ve çekirdeklerinin yağ ve sodyum bakımından düşük olmasını sağlamanın en iyi yolu olabilir. . Boşaltın ve ekstra sodyum çıkarmak için konserve pinto, kırmızı veya siyah fasulyeleri durulayın, ardından fasulyeleri kaba bir şekilde ezin ve kişniş, sarımsak, biber tozu ve kimyonla karıştırın. 1 çorba kaşığı doğranmış soğan ile patates püresi ısıtın. sağlıklı ve az yağlı bir tarif için zeytinyağı. "Diabetes Forecast" e göre bir porsiyonda 80 kalori, 2.5 gram yağ, trans yağ veya kolesterol, 4 gram protein ve 4 gram lif bulunur. [! 3009 => 1130 = 6!

Öneriler

 1. Haftada iki veya üç kez et yerine kızartılmış fasulye veya başka baklagiller yemek, diyetinizdeki doymuş yağ ve kolesterol miktarını azaltabilir. Meksika tarzı hafif bir akşam yemeği için mısır ekmeği, buğulanmış brokoli ve taze domates salsa ile kızartılmış fasulye servis edin. Brokoli ve domateslerdeki C vitamini, vücudunuzun kızartılmış fasulyenizdeki demiri emmesine yardımcı olacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407