Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızarmış Tavuk Kanatları Beslenmesi

Herhangi Bir Risk Var mı?

 1. Tavuk kanatları, kalın bir barbekü sosu ya da turşusunda pişirilebilecek ya da kızartılabilecek popüler bir meze ve aperatif yiyecek. Kızartıldıklarında, kanatlar kesinlikle farklı bir tat alır ve daha yağlı olma eğilimindedirler. Tavuk, genellikle etkili bir protein kaynağı sağlar ve tipik olarak diğer etlere göre daha düşük yağda olmasına rağmen, kızartma işlemi, protein kaynağınız olarak tavuk seçiminden elde ettiğiniz sağlık yararlarının çoğunu reddeder.

Kalori

 1. Kızarmış tavuk kanadı yerken harcayacağınız kalori miktarı, cildinizi yiyip yemediğinize ve kanadın hamurla kaplanıp kaplanmadığına bağlıdır. Yağ Sırrı'na göre, derisiz şekilde kızartılmış bir cilde sahip küçük bir tavuk kanadından yaklaşık 81 kalori tüketeceksiniz. Cildi kızartmadan önce cildinizi çıkarın, sadece 34 kalori harcayacaksınız. ABD Tarım Bakanlığı, hamuru ile kaplanmış ve kızartılmış, derili bir tavuk kanadı üzerinde 159 kaloriye yakın olduğunu bildirmektedir.

Beslenme

 1. Tavuk kanadı protein açısından oldukça yüksektir. Bir tavuk kanadı, kanadın boyutuna bağlı olarak ve cildi yediğinizde (biraz protein içeren), 5-9 gram protein alacaktır. Kızartılmış kanatlar kolesterol açısından nispeten düşüktür, her kanatta yaklaşık 23 gram bulunur. Hamur olmadan karbonhidrat içermezler. Tavuk kanatları ayrıca potasyum ve demir içerir. [! 5877 => 1130 = 4!

 1. Kızartma, tavuk kanatlarınıza fazla yağ ekler. Kaplaması olmayan kızarmış bir kanatta yaklaşık 6.3 gram yağ bulunur, ancak cildin dış katmanını çıkarırsanız, sadece yaklaşık 1.3 gram yağ tüketirsiniz. Derili küçük bir hırpalanmış ve kızarmış tavuk kanadı, 10 gram kadar yağ alabilir.

Uyarı

 1. Düzenli olarak kızartılmış yiyecekleri yemek, İspanya Madrid’deki Önleyici Tıp ve Halk Sağlığı Anabilim Dalı araştırmacılarına göre doğrudan obezite ile bağlantılı. 2007'de yapılan bir çalışmada araştırmacılar, kalori alımlarının büyük kısmını kızarmış yiyeceklerden alan kadın ve erkeklerde vücut kitle indeksi, bel çevresi ve genel ağırlığın daha yüksek olduğunu bulmuşlardır.

Etiketleme

 1. Mayo Clinic’e göre, özellikle tavuk kızartmak için sağlıklı ve çevre dostu kanatlar bulmaya çalışıyorsanız, tavuk kanadı üzerindeki etiketler aldatıcı olabilir. Örneğin, "kimyasal madde içermeyen" yetiştirilen kümes hayvanları için federal bir kategori yoktur. Bu etikete sahip tavuk kanadı satın alırsanız, gerçekte ne anlama geldiği konusunda hiçbir bilgi yoktur. “Kafesiz” tavukların dışarıda bırakılmasına kesinlikle izin verilmemektedir ve “antibiyotik içermeyen” terimi tanınmış bir federal etiketleme rehberi değildir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407