Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızarmış Kısa Kaburgalarda Beslenme Bilgileri

İpuçları

 1. Bir ineğin kaburga kafesinin uzunluğu yaklaşık 3 metredir ve kısa kaburgalar kaburga kafesinin alt yarısından, bele yakındır. Kısa kaburgalar sert bir et olup, yağda çok incedir ve lezzet doludur. Kaburgaları yavaşça sıvı içinde pişiren bir işlem olan Braising, eti daha da lezzet katarken ihale eder. Kızarmış kısa kaburgalar kalori, toplam yağ ve doymuş yağ bakımından yüksektir. Beslenme bilgisini bilmek, bu kaburgaların diyet planınıza uyması için diyetinizde ayarlamalar yapmanıza yardımcı olabilir.

Kalori

 1. Kızarmış kısa kaburga kalori yoğun bir ettir. 3.5 oz. yağ kesilmiş kemiksiz kızarmış kısa kaburgaların servisi 240 kalori içerir. Kıyaslandığında, aynı boyutta porsiyon sığır eti bonfile - etin yağsız bir kesimi olarak kabul edilir - 200 kalori içerir. Çok fazla kalori yoğun yiyecek tüketmek, çok fazla kalori tüketmenize ve kilo almanıza neden olabilir.

Yağ

 1. Kızarmış kısa kaburgalardaki kalorilerin yarısından fazlası yağ içeriğinden geliyor. 3,5 oz. porsiyon 14 g toplam yağ, 6,5 g doymuş yağ ve 105 mg kolesterol içerir. Bir porsiyon kızarmış dana kaburga, doymuş yağ için günlük değerinizin yüzde 33'ünü ve kolesterol için günlük değerinizin yüzde 35'ini karşılar. Günlük yüzde değeri, Gıda ve İlaç İdaresi tarafından geliştirilmiştir ve sağlıklı yetişkinler için 2.000 kalorili bir diyete dayanmaktadır. Hem doymuş yağ hem de diyet kolesterolü yüksek alımlar kan kolesterol seviyesini ve kalp hastalığı riskinizi artırır. ABD Tarım Bakanlığı, doymuş yağ alımınızı kalorilerin yüzde 10'undan ve diyet kolesterolünüzü günde 300 mg'ın altına düşürmenizi önerir.

Protein ve Karbonhidratlar

 1. Kızarmış kısa kaburgalar iyi bir protein kaynağıdır ve karbonhidrat içermez. 3,5 oz. hizmet, günlük değerinizin yüzde 50'sinden fazlasını karşılayan 29 g protein içerir. Hayvansal bir protein kaynağı olarak, kısa kaburgalar vücudunuza tüm temel amino asitleri sağlar ve onu tam bir protein kaynağı yapar. Vücudunuzdaki proteinler sürekli parçalanır ve değiştirilir ve vücudunuz bu gerekli proteinleri yapmak için kısa kaburga gibi yiyeceklerde amino asitleri kullanır.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Kızarmış kısa kaburga, yüksek kalorili ve yağ oranı yüksek et seçimi yaparken, çok sayıda temel vitamin ve mineral kaynağıdır. 3,5 oz. Porsiyon 3.2 mg demir, 12 mg çinko, 33.5 mcg selenyum ve 3.92 mcg B12 vitamini içerir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407