Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kızarmış istiridye beslenme

Midye Yeme Alerjik Reaksiyonlara Neden Olabilir

 1. Bütün istiridye veya istiridye şeritlerini ekmekle kızartıp kızartmak suretiyle yapılan kızarmış istiridye, yaygın olarak bulunan bir besindir. Softshell istiridye bazen bu istiridye yanı sıra diğer istiridye türleri yapmak için kullanılır.

 2. Bazı deniz ürünleri türleri genellikle güvenli olmayan civa seviyeleri içerirken, bu kirletici genellikle istiridyelerde yüksek miktarlarda bulunmaz. Bununla birlikte, bu gıda oldukça fazla yağ içermektedir. [! 3470 => 1130 = 2!

 1. Bir günde tükettiğiniz kaloriler, düşük kalorili atıştırmalıkların yanı sıra öğünlerinizde eşit olarak bölünmelidir. Tek bir öğün için en avantajlı kalori aralığı cinsiyetinize ve yemek planınız için ayrılan kalori sayısına bağlı olarak 300 ila 600 arasındadır.

Yağ

 1. Üç onsluk bir kızarmış istiridye servisindeki kalorilerin yaklaşık yarısı, yüzde 10'luk önerilen kılavuzların çok üstünde olan yağdan geliyor. Yine de kızarmış istiridye yemek planınıza dahil olabilir, ancak gün içinde yediğiniz yiyecekleri dikkatle izlerseniz, az yağlı yiyecekleri tercih ettiğinizden emin olun.

 2. İstiridyelerin bu kısmı, iki gram doymuş olan 13 gram yağ içerir. Doymuş yağlar kolesterolünüze diyetinizdeki herhangi bir şeyden daha fazla katkıda bulunur ve çok fazla tüketmek kalp hastalığı riskinizi artırabilir.

Karbonhidratlar

 1. Vücudunuz, sağlıklı bir enerji kaynağı olarak diyetinizdeki karbonhidratlara ve proteine ​​bağlıdır. Kızarmış istiridye üç ons porsiyon size 29 gram karbonhidrat sağlar. Her gün en az 130 gram tüketmek için diyetinize yeterli miktarda karbonhidrat bakımından zengin besinler ekleyin.

Protein

 1. Kızarmış istiridye bu kısmı da bir yemek planına dokuz gram protein katkıda bulunur. Tıp Enstitüsü, optimum sağlık için günlük 46 ila 56 gram protein tüketmeyi önermektedir. Protein, kas yapmanıza ve hücreleri onarmanıza yardımcı olur, vücudunuzun enzim ve hormon üretmesine yardımcı olur.

Sodyum

 1. Menüde kızarmış istiridyeler göründüğünde yemek planınızı sodyum için izleyin. 3 oz. servis 309 miligram içerir. Bu, her gün 1.500 mg Tıp Enstitüsü tarafından önerilen sınırın kullanılmamasına rağmen, birçok insanın istiridye kısmındaki sodyum içeriğine dikkat etmek için günlük olarak yediği yiyeceklerde yeteri kadar ilave tuz vardır. Çok fazla tuz tüketmek yüksek tansiyona ve diğer sağlık sorunlarına neden olabilir.

 1. LIVESTRONG iPhone ve Android için MyPlate kalori izleme uygulaması milyonlarca insanın sağlıklı bir şekilde kilo vermesine yardımcı oldu - aktif bir topluluktan yemek yerken ve egzersizlerini takip ederken destek alarak. Tutarlı bir şekilde üst düzey bir uygulama olan MyPlate, milyonlarca yiyecek ve yemek tarifleri, 5 dakikalık uygulama içi egzersiz programı ve sağlam bir destek topluluğu içeren, kullanımı kolay bir araçta en son teknolojiyi sunar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407