Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kuzukulağı, yetiştirme ve kullanma

 1. Vahşi kuzukulağı, genellikle yol kenarlarında ve çayırlarda bulunan gerçek bir yerli bitkidir. Özellikle ıslak, fakir topraklarda çiçek açan ve tohum taşıyan kuzukulağı bitkileri yaz aylarında kırmızımsı kahverengi görünebilir. Birçok yabani tür vardır, özellikle kuzukulağı ve koyun kuzukulağı çok yenilebilir. Kuzukulağın yaprağı küçüktür, kuzukulağı daha büyüktür ve bu nedenle bir porsiyon seçmek daha kolaydır.

Kuzukulağı yetiştirme

 1. Kuzukulağı topraktan çok az talepte bulunur ve hem cam altında hem de dışarıda yetiştirilebilir. Camın altına genellikle ıspanağa benzer şekilde sıra halinde ve genç yapraklarda ekilir. kışın ısıtılan cam altında ekilen zaman, ince bir ürün, genellikle uzun ile elde edilir, bağlı ışık eksikliği gevşek yaprak sapı ve küçük yaprak kanat. Yaz aylarında camın altındaki kuzukulağı hızla çok vahşi büyür. Bahçede Mart'tan Eylül'e kadar ekin. İlkbaharda ekildiğinde, kuzukulağı yaz aylarında hızla filizlenir ve çiçek açmaya başlar. En iyi sonuçlar yaz sonunda, örneğin Ağustos ayında ekim sırasında elde edilir.

Eski bitki kitaplarında anlatılan tıbbi etki

 1. Petrus Nijlandt ve diğerleri kuzukulağın tıbbi özellikleri hakkında: mide, karaciğer ve safra iltihabına ve ateşli aşırı susamaya karşı. Yeterince arpa suyunda üç avuç kuzukulağı bir bardak kaynatın, süzüldüğünde üç ons kuzukulağı suyundan yapılan şurubu ekleyin ve sık sık için. Buna karşı, kuzukuluğundan sıkılan meyve suyu veya ondan yapılan damıtılmış su faydalı olabilir. Dodonaeus, Fuchsius, Durantus: gözlerin şişmesine karşı. Bir süre kuzukulağı yapraklarını sıcak küllerin altına koyun ve gözlere bağlayın. Ravelingius: uyuza karşı. Her biri yarım kaptan kuzukulağı ve lezzetli suyu alın ve birkaç gün üst üste ayık kalmasına izin verin. John Stocker: Böbrek taşlarına karşı kuzukulağı şarapta kaynatın ve için.

 2. Petrus Nijlandt ve diğerleri kuzukuluğun tıbbi özellikleri hakkında: mide, karaciğer ve safra iltihabına ve ateşli aşırı susamaya karşı. Yeterince arpa suyunda üç avuç kuzukulağı kaynatın, süzüldüğünde kuzukulağı suyundan yapılan üç ons şurubu ekleyin ve sık sık için. Buna karşı, kuzukuluğundan sıkılan meyve suyu veya ondan yapılan damıtılmış su faydalı olabilir. Dodonaeus, Fuchsius, Durantus: gözlerin şişmesine karşı. Bir süre kuzukulağı yapraklarını sıcak küllerin altına koyun ve gözlere bağlayın. Ravelingius: uyuza karşı. Kuzukulağı ve lezzetli suyu, her biri yarım bardak alın ve birkaç gün üst üste ayık kalmasına izin verin. John Stocker: Böbrek taşlarına karşı kuzukulağı şarapta kaynatın ve için.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407