Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kuzu ve Kolesterol: Gerçekleri Tanıyın

En alt satırda

 1. Kuzu, lezzetli ve çok yönlü bir kırmızı et. Akdeniz ve Amerikan diyetlerinde yaygındır. Kolesterol seviyenizi izlemeye çalışıyorsanız, kuzu ılımlı bir şekilde yemek güvenli olabilir. Yani, doğru kesimi seçtiğiniz ve sağlıklı bir şekilde hazırladığınız sürece

 2. Bu iyi haber olsa da, kuzu da doymuş bir yağ kaynağıdır. Pişmiş kuzu, yaklaşık eşit miktarda mono doymamış yağ ve doymuş yağ sunar. Tekli doymamış yağ asitleri kolesterol seviyelerini düşürebilir, ancak doymuş yağ asitleri onları artırabilir. Ve birçok kesim kalorilerin yarısından fazlasını yağdan alır. Yüksek miktarda doymuş yağ alımı, aksi takdirde "kötü" kolesterol olarak da bilinen düşük yoğunluklu lipoprotein (LDL) seviyelerini artırabilir.

 3. Diyetiniz için ne anlama geliyor? Her gün kuzu yemeyin ve mümkün olduğunda yağsız kesimleri seçin. Yağsız kuzu kesimlerini mantıklı bir şekilde hazırlamak ve onları makul derecede tüketmek sağlıklı bir diyet ve sağlıklı kolesterol seviyelerini korumaya yardımcı olabilir. [! 1193 => 1130 = 2!

 1. Kolesterol, karaciğerinizde yapılan ve hücrelerinizde bulunan mumsu bir maddedir. Sindirim, hormon üretimi ve D vitamini üretimine yardımcı olur. Kolesterol ihtiyacımız olmasına rağmen, vücut ihtiyaç duyduğu her şeyi yapabilir. Yüksek miktarda trans ve doymuş yağ alımı vücutta çok fazla kolesterol sağlayabilir.

 2. Kolesterol vücudumuzda protein kaplı yağ olan lipoproteinlerde dolaşıyor. İki ana lipoprotein türü vardır: düşük dansiteli lipoproteinler (LDL) ve yüksek dansiteli lipoproteinler (HDL). Sağlıklı olmak için her ikisinin de sağlıklı seviyelerine ihtiyacınız var.

 3. LDL "kötü" kolesterol olarak bilinir. Vücudun arterlerinde yüksek seviyelerde birikebilir. Bu vücuttaki atardamarları daraltabilir ve kalbin ve beyninizin kan akışını sınırlayabilir. Bu kalp krizine veya felce neden olabilir.

 4. HDL, "iyi" kolesterol cinsi olarak adlandırılır. Kolesterolü vücudunuzun diğer bölümlerinden karaciğerinize geri götürür, bu da kolesterolü yönetmenize veya vücudunuzdan çıkarmanıza yardımcı olur.

Kolesterol seviyenizi bilin

 1. Genel riske odaklanmak daha önemli olsa da, bazı kolesterol kılavuzlarına sahip olmak yardımcı olacaktır. Amerikan Kalp Birliği'ne (AHA) göre, vücutta optimal LDL seviyesi desilitre başına 100 miligramdan (mg / dL) azdır. 130 ila 159 mg / dL seviyesinin sınırda yüksek olduğu kabul edilir.

 2. LDL'den farklı olarak, yüksek HDL kolesterolüne sahip olmak koruyucudur. Daha yüksek bir sayı daha iyidir. AHA, en az 60 mg / dL HDL seviyesini önerir.

Kuzu daha sağlıklı bir şekilde

 1. Kuzu doymuş yağa sahip olabilir, fakat yağsız bir kesim seçmek, daha az aldığınız anlamına gelir. Bonfile, bel pirzolası veya bacaklar için bak.

 2. Eti hazırlama şekliniz daha sağlıklı bir seçenek de olabilir. Pişirmeden önce, mümkün olduğunca fazla yağ kesin. Eti kızartma. Daha fazla yağ ekler ve genellikle daha az sağlıklı bir pişirme yöntemidir. Bunun yerine, ızgarada kızartın, kızartın veya kızartın. Yağ sızıntılarını yakalamak için pişirme sırasında etin altına bir raf yerleştirin. Bu şekilde, et yağda pişirilmez.

 3. Bu kurallara uyarak, sağlık bilincine sahip bir diyetin parçası olarak kuzu çıkarmanıza olanak sağlar.

 4. Kuzu doymuş yağa sahip olabilir, fakat yağsız bir kesim seçmek, daha az aldığınız anlamına gelir. Bonfile, bel pirzolası veya bacaklar için bak.

 5. Eti hazırlama şekliniz daha sağlıklı bir seçenek de olabilir. Pişirmeden önce, mümkün olduğunca fazla yağ kesin. Eti kızartma. Daha fazla yağ ekler ve genellikle daha az sağlıklı bir pişirme yöntemidir. Bunun yerine, ızgarada kızartın, kızartın veya kızartın. Yağ sızıntılarını yakalamak için pişirme sırasında etin altına bir raf yerleştirin. Bu şekilde, et yağda pişirilmez.

 6. Bu kurallara uyarak, sağlık bilincine sahip bir diyetin parçası olarak kuzu çıkarmanıza olanak sağlar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407