Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kuzu Eti Sağlıklı mı?

Geliştirilmiş Beyin Fonksiyonu

 1. Kuzu, bir yaşından küçük bir koyun etini ifade eder. Yaşlı koyunlardan elde edilen etlere hogget, hatta yaşlı koyunlardan da koyun eti denir. Kuzu domuz ya da koyun etinden daha yumuşaktır. Kuzu pirzolası - kaburga pirzolası, bel pirzolası veya omuz pirzolası şeklinde olabilen kuzu eti ve bütün kuzu bacağı gibi çeşitli kuzu kesimleri vardır. Koşer ve Helal çeşitleri de mevcuttur.

Protein ve Vitaminler

  Mineraller ve İz Elementleri

  1. Kuzu, özellikle çinko gibi bazı mineraller ve eser elementler için iyi bir kaynaktır. Aslında, 4 oz. Kuzu bu mineral için günlük değerin yüzde 33'ünü içerir. Çinko bağışıklık sistemini destekler, yara iyileşmesine yardımcı olur ve sağlıklı testosteron seviyelerini korur. Kuzu da 4 oz ile iyi bir demir ve bakır kaynağıdır. Önerilen günlük alımların sırasıyla yüzde 12 ve yüzde 7'sini içeren. Kırmızı kan hücresi üretimi için demir gereklidir ve eksikliği, halsizlik ve zayıf konsantrasyon ile karakterize anemiye neden olur. Bakır, demir metabolizması için önemli olan ve kırmızı kan hücresi sentezine katılan bir eser elementtir.

  Doymuş Yağ ve Kaloriler

  1. Ne yazık ki, kuzu 4 oz ile doymuş yağ ve kalori bakımından zengin. 331 kalori ve neredeyse 10 g doymuş yağ ihtiva eder. Bu, Colorado State University tarafından bildirilen rehberlere dayanarak, günlük doymuş yağ ödeneğinin neredeyse üçte ikisini 2.000 kalorili diyetle oluşturur. "Diyetetik Uygulama El Kitabı" doymuş yağ alımının kalp hastalığı için bir risk faktörü olduğu ve kan kolesterol seviyesini artırdığı konusunda uyarıyor. Kalorisi de yüksek olduğundan, sık kuzu tüketimi kilo almanıza neden olabilir.

  Pürins

  1. Kuzu da bir pürin kaynağıdır. Vücudunuz pürinleri ürik aside dönüştürür ve ürik asidi vücudunuzdan uygun şekilde çıkaramazsanız, birikerek böbrek taşı riskini artıracaktır. Sonuç olarak, gut ve böbrek taşlarına duyarlı kişiler, kuzu dahil, yüksek püresi gıdalardan kaçınmalıdır. Bu şartlar varsa kuzu alımını doktorunuzla görüşmelisiniz.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407