Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kurutulmuş Yabanmersini Beslenmesi

Bazı Hastalık Riskinin Artırılması

 1. Kızılcıkların tatlı tart tadı, yemeğe lezzet katıyor. Bu meyvenin çok yönlülüğü ve raf ömrü kurutma ile uzatılır. Kurabiye, ekmek ve diğer unlu mamuller olarak da kruvasan olarak da adlandırılan kuru yaban mersini eklemeyi tercih edebilir veya tatlı bir ipucu için salataların üzerine serpebilirsiniz. Bunları aynı zamanda hızlıca atıştırmalık olarak bir avuç kuru üzüm gibi yiyebilirsiniz. Kurutulmuş kızılcıklar yağ bakımından düşük ve lif bakımından yüksek.

Kaloriler ve Yağ

 1. Kurutulmuş kızılcık, her 1/3 bardak porsiyonunda 125 kalori sağlar. Bu, yemek planınıza atıştırmalık olarak iyi uyum sağlar. Diyetiniz, açlık ağrılarını kolaylaştıran ve enerji artışı sağlayan 100 ila 200 kalorili sağlıklı atıştırmalıklar içermelidir. Ayrıca kuru yaban mersini porsiyonuna 0,5 gram yağ alın, önerilen 44 ila 78 gram yağın küçük bir kısmı veya yediğiniz kalorinin yüzde 20 ila 35'i. [! 2725 => 1130 = 3!

 1. Kurutulmuş kızılcık porsiyonunda 32 gram karbonhidrat veya 2.000 kalorili bir diyet uygularsanız günlük tüketmeniz gereken karbonhidratların yüzde 9.8 ila 14.2'si bulunur. Bir porsiyonda ayrıca 7.5 gram lif bulunur. Yemek planı, tip 2 diyabet, bazı kanser türleri ve kabızlık gibi daha az ciddi durum riskini azaltmak için günde 21 ila 38 gram lif içermelidir.

Şeker

 1. Diyetinize kuru yaban mersini dahil etmek yemek planınıza 18.5 gram şeker ekler. Kuru kızılcıklarda bulunanlar gibi doğal şekerler muhtemelen sağlık sorunlarına yol açmayacaktır. Buna rağmen, kuru yaban mersini ılımlı olarak tüketin, çünkü meyvelerden çok fazla şeker, insülini ve kan şekerini düzenleyenler de dahil olmak üzere hormonlarınızı etkileyebilir.

Vitaminler ve Mineraller

 1. Her bir porsiyon günlük önerilen alımın yüzde 20'sini içerdiğinden kurutulmuş kızılcık iyi bir C vitamini kaynağıdır. Bu, kurutulmuş kızılcıkları yaralanmadan iyileşme hızınızı hızlandırmak için iyi bir seçenek haline getirir. Ayrıca her gün ihtiyacınız olan ütünün yüzde 2'sini kızılcık porsiyonunda elde edebilirsiniz.

Faydaları

 1. Pek çok insan, kızılcık suyu içtiğine ya da kurutulmuş kızılcık da dahil kızılcık yediğine inanıyor, ancak bilimsel kanıtlar bulunmasa da idrar yolu enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı oluyor. Bilimin kızılcıkların yararlarını geri kazandığı bir alan, meyvenin fitokimyasallarının yararıdır. "Gıda Bilimi ve Beslenme" dergisinin Ağustos 2010 sayısında yayınlanan araştırmada, antosiyaninler, flavonoller, fenolik asit bileşikleri ve proantosiyanidinler - tüm fitokimyasallar - mide ülseri, bazı kanser türleri de dahil olmak üzere bir dizi tıbbi durumun önlenmesiyle ilgili ve kalp hastalığı.

 2. Birçok insan, kızılcık suyu içtiğine ya da kurutulmuş kızılcık da dahil kızılcık yediğine inanıyor, bununla ilgili bilimsel kanıt bulunmasa da idrar yolu enfeksiyonlarının önlenmesine yardımcı oluyor. Bilimin kızılcıkların yararlarını geri aldığı alanlardan biri de meyvenin fitokimyasallarının faydasıdır. "Gıda Bilimi ve Beslenme" dergisinin Ağustos 2010 sayısında yayınlanan araştırmada, antosiyaninler, flavonoller, fenolik asit bileşikleri ve proantosiyanidinler - tüm fitokimyasallar - mide ülseri, bazı kanser türleri de dahil olmak üzere bir dizi tıbbi durumun önlenmesiyle ilgili ve kalp hastalığı.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407