Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kudüs Enginarının Sağlığa Faydaları

Enginar Çayı Yapma

 1. Güneş yanığı denilen Kudüs enginarları, normal enginarlara benzemez. Bu kök sebzelerin kestane suyuna benzer bir tadı vardır ve çiğ veya pişmiş olarak yiyebilirsiniz. Onları pişmiş yerseniz, kremsi bir dokuya sahipler ve bunları patateslere benzer şekillerde kullanabilirsiniz. Kudüs enginarları bir dizi vitamin ve mineral sağlar ve prebiyotik olma rollerinden dolayı bazı sağlık yararları sağlayabilir.

Makrobesin İçeriği

 1. 1 fincan dilimlenmiş, çiğ Kudüs enginar porsiyonunda 110 kalori, 3 gram protein ve 26.2 gram karbonhidrat (2.4 gram lif veya günlük değerin yüzde 25'i dahil) bulunur. University of Arizona Extension'a göre, lif yüksek kolesterol, kabızlık, kalp hastalığı ve bazı kanser türleri için riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Kan şekeri seviyelerinizi kontrol etmeyi ve sağlıklı kilonuzu korumayı da kolaylaştırabilir.

Vitamin İçeriği

 1. Kudüs enginarlarının her porsiyonu, C vitamini ve niasin için günlük değerin yüzde 10'una ve tiamin için DV'nin yüzde 30'una sahip. C vitamini bir antioksidan görevi görür ve serbest radikallerin neden olduğu hücrelere verilen zararı sınırlandırır; Linus Pauling Institute'e göre daha yüksek C vitamini alımı kalp hastalığınızı ve inme riskinizi azaltmanıza yardımcı olabilir. Niasin ve tiamin saçınızı, cildinizi ve gözlerinizi sağlıklı tutmaya yardımcı olan ve yediğiniz yiyecekleri vücudunuz için enerjiye dönüştüren B vitaminleridir.

Mineral İçeriği

 1. Bir fincan dilimlenmiş sunkuyu yemek size bakır için yüzde 11, fosfor için yüzde 12, potasyum için yüzde 18 ve demir için yüzde 12 oranında yüzde DV veriyor. . Vücudunuzdaki oksijeni ihtiyaç duyulan yere taşıyan kırmızı kan hücreleri oluşturmak için bakır ve demire ihtiyacınız vardır ve potasyum protein oluşumunda rol oynar. Fosfor, güçlü kemiklerin ve DNA'nın oluşmasına yardımcı olur.

Prebiyotik Etkiler

 1. Güneş şoklarındaki karbonhidratların çoğu inülin formundadır. İnülin, vücudunuzdaki faydalı probiyotik organizmalar için bir besin kaynağı sağlayan bir prebiyotik görevi görür. Probiyotikler bağışıklık fonksiyonunuzu iyileştirmeye, vitamin üretmeye, kolesterolünüzü düşürmeye ve hastalıklara neden olan bakterilerin çoğalmasını önleyebilir. Prebiyotik tüketmek, vücudunuzdaki probiyotik organizmaları arttırmanın, probiyotik takviyeleri almaktan daha kolay bir yol olabilir, çünkü probiyotiklerde olduğu gibi, sindirim sürecinden kurtuldukları için endişelenmenize gerek yoktur. 2010 yılında “İngiliz Beslenme Dergisi” nde yayımlanan bir çalışmada, güneş banyosundan inülin içeren meyve ve sebze suyu çekimlerinin vücuttaki bazı probiyotik bakteri türlerinin miktarını arttırdığı tespit edildi. [! 2168 => 1130 = 5!Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407