Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Küçük Karışık-Yeşiller Salatası Besin Değerleri

Ek Besinler

 1. Her gün salata yemek, değerli besin temettülerini ödeyen basit bir yaşam tarzı alışkanlığıdır. Bununla birlikte, salataya ne koyduğunuz, genel besinlerini etkileyebilir. Yüksek yağlı pansumanlara ve kalorili paketlenmiş diğer malzemelere yüklemek yerine, bir bardak veya iki karışık yeşillik ile kalp yağda sağlıklı zeytinyağı ve C vitaminince zengin limon suyunu doldurun. yeşillikler salatası.

Karışık Yeşiller Salatası Tanımlı

 1. Geleneksel karışık yeşil salata, farklı marullar ve marul, meşe yaprağı marul, pazı, hindiba, roka, ıspanak, hindiba ve radicchio gibi diğer yeşilliklerin birleşimidir favori bir giyinme ile attı. Tek tek yeşillikleri kendiniz satın alabilir ve kombine edebilirsiniz ve paketlenmiş yeşillikler "yıkanmış", "üçlü yıkanmış" veya "yemeye hazır" çeşitlerde bulunur. Bu önceden boyanmış yeşillikler için yıkama gerekli olmasa da, onları bir kabın içine dökmeniz ve kahverengi, solmuş veya şımarık yaprakları çıkartmanız önerilir.

Besin Temelleri

 1. Küçük bir salata, kalori, yağ veya karbonhidrat alımını izleyen insanlar için mükemmel bir seçimdir. Ispanak, marul, pazı ve roka ile yapılan bir salata besinlerinin ortalaması alındığında, pansuman olmadan 3.5 ons porsiyon yaklaşık 21 kalori, 2 gram protein, 0.39 gram yağ, 3.5 gram karbonhidrat, 2 gram lif ve kolesterol yok.

Vitamin Değeri

 1. Karışık yeşillik hayati vitaminlerle doludur. Örneğin, salataya 3.5 ons ıspanak dahil, günlük 2.000 kalorili bir diyetle ABD Gıda ve İlaç İdaresi tarafından belirlenen günlük değerin yaklaşık yüzde 47'si olan 28 miligram C vitamini sağlar; DV'nin yaklaşık yüzde 48'i olan 194 mikrogram folat; ve A vitamini için DV'nin% 100'ünden fazlası C vitamini vücudunuzun bağ dokusu oluşturmasına yardımcı olur, folat yeni hücre gelişimi için çok önemlidir ve A vitamini düzgün görme için şarttır. Diğer koyu renkli yapraklı yeşillikler, benzer zengin besin içerikleri sağlar.

Mineral Değeri

 1. Mineraller sağlıklı bir vücudun oluşturulmasında ve korunmasında önemli bir rol oynamaktadır. Salataya 3.5 ons roka eklemek, DV'nin yaklaşık yüzde 12'si olan 47 miligram magnezyum ve DV'nin yüzde 10'undan fazla olan 369 miligram potasyum sağlar. 3.5 ons İsviçre pazı da dahil olmak üzere, DV'nin yüzde 10'u olan 1.8 miligram demir sağlıyor. Magnezyum birçok kimyasal reaksiyon için gereklidir, potasyum vücudunuzun sıvı dengesinin korunmasına yardımcı olur ve demir, hücrelerin vücudunuz boyunca oksijen taşımasına yardımcı olur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407