Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kırmızı Mercimeklerin Şişmanlığa Faydaları Nelerdir?

Demir ve Çinko Faydaları

 1. Kırmızı mercimek, gövdeden sonra ikiye bölünmüş baklagil bitkilerinden elde edilen tohumlardır. Nispeten hızlı bir şekilde pişirilirler ve özellikle dal gibi Hint yemeklerinde stok, baharat ve sebzelerle yapılan bir çorba sağlarlar. 1 su bardağı kırmızı mercimek porsiyonu 230 kalori içerir, ancak oldukça besleyicidir. Kırmızı mercimek sağlığınızı iyileştiren ve kilo vermenize ve kilo vermenize yardımcı olan besinler sağlar.

Lif

 1. 1 fincan kırmızı mercimek içindeki 15.6 gram lif, kadınlar için Tıp Enstitüsü tarafından önerilen günlük 25 gramın yüzde 62'sini ve erkekler için 38 yıllık BKİ'nin yaklaşık yüzde 50'sini sağlıyor . Lif, kilo kaybı için iki şekilde önemlidir. Mideyi doldurur, yedikten sonra açlığı önler ve ayrıca kan dolaşımına girerken karbonhidratları yavaşlatır, kandaki şeker ve verimli enerji kullanımına müdahale eden vadileri önler. Yiyecekler vücutta olması gerektiği gibi işlendiğinde, daha azına ihtiyaç duyarsınız ve normal kilonuzu korumak kolaydır.

Makrobesinler

 1. Bir bardak kırmızı mercimek içindeki 17.9 gram protein, 40 gram karbonhidratın kan dolaşımına girmesini yavaşlatır; bu, kilo alımına katkıda bulunan dengesiz kan şekerinin önlenmesi için önemlidir. Vücut aynı anda protein ve karbonhidrat veya şeker molekülleri işlediğinde, vücudun enerji akışını sabit tutan yeni glikoz depolarına verimli bir şekilde yanıt verebilir. Sabit enerji, ağırlık kazancına katkıda bulunan istek ve tıknaz yemeğini azaltır.

Glisemik İndeks

 1. Kırmızı mercimeklerin glisemik indeksi veya yemeğin kan şekeri üzerindeki etkisinin ölçüsü düşüktür. 1988 yılında Toronto Üniversitesi'nden araştırmacılar tarafından yapılan bir araştırma, akşam yemeği için kırmızı mercimek yiyen katılımcıların ertesi gün kahvaltıda glikoz kullandığını ve yüksek glisemik indeksli yiyecekleri yiyenlere kıyasla daha verimli olduğunu buldu. Düşük glisemik yiyecekleri yemek, ardışık yemekler sırasında enerji verimliliğini artıran domino etkisine neden olur. Zamanla, diyet içindeki kırmızı mercimek gibi daha fazla yiyecek dahil olmak, enerjinizi ve yeme alışkanlıklarınızı dengelemenize yardımcı olacaktır. [! 4619 => 1130 = 5!

Servis Önerileri

 1. Mercimek, geleneksel mercimek çorbasının yanı sıra diğer yemeklere de lezzet ve sağlık yararları ekler. Mercimekleri pişirmeyi ve bunları sebze lazanyasında et yerine dolgu maddesi olarak kullanmayı deneyin. Pişmiş mercimekleri pilav, tavuk veya jambonlu salataya ekleyin. Bir blender içinde mercimek püresini püre haline getirin ve sebzeler veya patates kızartması için fasulye sosu yapmak için seçtiğiniz baharatları ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407