Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kırmızı Işık Terapisinin Yararları

Görünüm

 1. Gördüğünüz gibi - sizi rahatsız eden her şeyi iyileştirmek için ışığın gücü - ağrılı kaslardan kaşıntılı, kuru cilde ve (belki de) kış mavilerinize bile.

 2. Bilim kurgu gibi gelebilir, ancak popülaritesi gittikçe artan gerçek bir tedavidir: kırmızı ışık tedavisi.

 3. Ve merak uyandıran "Ne ...?" faktör, bu Gwyneth Paltrow'un Instagram hikayesinde görünmeden önce sadece bir zaman meselesi.

 4. Denemeden önce kırmızı ışık terapisi hakkında bilmeniz gereken her şey.

Gün ışığından farklı

 1. Fotobiyomodülasyonun ve düşük seviye lazer terapisinin (LLLT) daha az akılda kalıcı isimleri ile de bilinen kırmızı ışık terapisi, kırmızı ve kızılötesi tayftaki ışık dalgalarını serbest bırakır.

 2. Güneş hücrelerinin DNA'sına zarar veren ultraviyole ışınlarından farklı olarak, "Bu spektrumda yayılan ışık tamamen güvenlidir" dedi New York merkezli bir kurul sertifikalı dermatolog olan Dr. Susan Bard Kent.

 3. Bu, kırmızı ışığa maruz kaldığınızda herhangi bir bronzlaşma veya yanma olmadığı anlamına gelir. Etkileri hücresel düzeyde derinlerde olur.

 4. Birkaç dakika boyunca özel kırmızı ışık panelinden birkaç santim uzağa oturun veya birkaç santim uzakta durun ve dalga boylarının hücrelerinizin enerji ve antioksidanlar üretme şeklini değiştirdiği bildirildi. Buna karşılık, bu iyileştirilmiş verimlilik kemikleri, sinirleri, cildi, tendonları ve bağları iyileştirirken ağrıyı azaltır.

 5. Bu yepyeni bir keşif değil. Kırmızı ışık terapisi 50 yıldan fazla süredir, ancak yakın zamanda tıp uzmanları tarafından daha yaygın olarak kabul görmüştür.

 6. Buna rağmen, kabul edilme derecesi hala değişiyor.

Kırmızı ışık kullanır

 1. Aşağıdakileri tedavi etmek veya geliştirmek için kırmızı ışık tedavisi kullanılmıştır:

 2. “Kırmızı ışığın tedavi edebileceği şartların sayısı 'sürekli genişliyor” dedi. ”Massachusetts General Hospital'daki Wellman Merkezindeki Wellman Merkezi'nde araştırmacı ve doçent olan PhD, Michael R. Hamblin Harvard Tıp Fakültesinde Dermatoloji Bilim Dalı.

 3. Hamblin, tıbbi sınıf ışık terapisi cihazları satan bir şirket olan Joovv için bilimsel danışma kurulunda da görev yapıyor.

 4. Joovv'un kurucu ortağı Scott Nelson'a göre, müşterilerin birçoğu - NFL oyuncularını ve Olimpiyat sporcularını içeren bir grup - üç ana konuda yardım talep ediyor: eklem ağrısı ve iltihabı, fiziksel performans ve cilt sağlığı.

 5. “İlginç olan, müşterilerimizin çoğunun, örneğin kas kurtarma gibi belirli bir şey için bir cihaz satın alabilmesi” dedi. “Ancak 'parlayan' cilt, daha iyi bilişsel işlev, daha iyi uyku ve daha fazla libido gibi tutarlı kullanım yoluyla diğer faydaları görecekler.”

 6. Pek çok kırmızı ışık tedavisi çalışması - Hamblin, sayıyı binlerce kişiye koyuyor - yapıldı ve çeşitli koşullar üzerindeki etkilerini test etti.

 7. "Delillerin katılığı, tamamlanan dava sayısına bağlı olarak değişkendir" dedi. [! 3794 => 1140 = 3!

 8. Ayrıca alopesili insanlarda saç büyümesini desteklemeye ve ince çizgileri ve kırışıklıkları azaltmayı ümit eden insanlarda kollajen üretimini teşvik etmeye yardımcı olabilir.

 9. Bu, burkulmalar ve suşlar gibi yumuşak doku yaralanmaları söz konusu olduğunda, kırmızı ışık terapisi hem iyileşmeyi teşvik edebilir hem de ağrı kesebilir.

 10. "Küçük bir çalışma, ışık terapisi ile tedavi edilen ayak bileği burkulmalarının, 24, 48 ve 72. saatlerde dinlenme, buz, sıkıştırma, ve yükselmeye kıyasla daha az şişmesi olduğunu gösterdi" dedi. Texas, San Antonio'daki University Medicine Associates'de spor tıbbı doktoru olan ve Amerikan Spor Tıbbı Amerikan Tıp Derneği üyesi olan Caitlyn Mooney.

 11. "Başka bir küçük çalışmada, hafif terapi ile tedavi edilenlere ayak bileği burkulmasından sonra daha önce tam ağırlığa döndükleri gösterildi" dedi. [! 3794 => 1140 = 3!

 12. Küçük çalışmaların gelecek vaat eden sonuçlarına rağmen, ağrının düzelip düzelmediğini görmek için kırmızı ışık terapisini diğer tedavilerle (ya da hiç yok) karşılaştıran daha büyük çalışmalar görmek istiyor. daha hızlı hareket eder ve dokunun gerçek iyileşmesi meydana gelirse.

 13. Bazı uzmanlar ayrıca kırmızı ışığın zihinsel sağlık sorunlarını hafifletme yeteneğini de sorguluyor.

 14. “Ruh sağlığı ile ilgili olarak, kırmızı ışığın belgelenmiş bir etkisi olmadığını biliyorum” dedi. "mevsimsel duygusal bozukluk". [! 3794 => 1140 = 3!

 15. "Örneğin, mevsimsel duygusal bozukluğu olan insanlar üzerinde yapılan bir çalışmada, yeşilden kırmızı ışığa kıyasla ve yeşil ışığın antidepresan etkileri olduğunu, kırmızı ışığın beklenenden daha iyi olmadığını gördük. Bir plasebodan, "dedi Rosenthal.

 16. Düzenli beyaz ışık mevsimsel duygusal bozuklukla bağlantılı olan melatonin hormonunu baskılayabilirken, kırmızı ışığın aynı güce sahip olduğu görülmüyor.

Işık olsun!

 1. Üç ay önce, Christine Gosch'ın estetiği onu kırmızı ışık terapisiyle tanıştırdı.

 2. "Sıcak ve rahatlatıcıydı ve meditasyona girmenize izin veriyor," dedi Iowa sakini Des Moines.

 3. Başlangıçta 12 dakikalık tedaviye kuşkuyla bakarken, Gosch sonuçlarından memnun kaldı - ve Joovv’un kaptan ünitesini dolabında tuttuğu kendi Joovv kapağını satın aldı. yatak odası.

 4. Günlük sadece iki haftalık kullanımdan sonra, ten tonu düzeldi ve kopmalar daha çabuk iyileşti. Kistik sivilcesi artık ağrılı ve iltihaplı değildi.

 5. “İyileşmeye devam ediyor” dedi. “Cildim parlak görünüyor ve gözeneklerim daha iyi.”

 6. Egzama ile mücadele eden kızı şimdi de kaşıntıyı hafifletmek için paneli kullanıyor. Gosch, kırmızı ışığın da kış mavi renklerini hafiflettiğini düşünüyor. [! 3794 => 1140 = 4!

 7. “Millet, çoğu zaman savunucular olduklarında, deneyene kadar gerçekten işe yarayacağına gerçekten inanmıyorlar” dedi. [! 3794 => 1130 = 5!

 1. Kaplıcalar kırmızı ışık tedavisi sunar. Ayrıca bronzlaşma salonlarında, spor yaralanma kliniklerinde, masör terapi merkezlerinde ve naturopath kliniklerinde tedaviler bulabilirsiniz. Veya, ev kullanımı için kendi ışık terapisi cihazınıza yatırım yapabilirsiniz.

 2. Ama parayı kesmeden önce - Joovv's Elite modeli size 5,995 $ geri verecek - ilk etapta kırmızı ışık terapisinden yararlanacağınızdan emin olmak için doktorunuza danışın.

 3. “Yararı en üst düzeye çıkarmak için ideal olarak diğer tedavilerle birlikte kullanılmalıdır” dedi Bard.

 4. Şu anda, kırmızı ışık terapisi güvenli görünüyor, ancak yakından takip etmek isteyebileceğiniz şeyler beklentileriniz.

 5. İnternet, yararlı bir tedavinin her derde deva gibi görünmesi için ünlüdür. Kırmızı ışık terapisi ile "kesinlikle bu tehlike var," dedi Bard.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407