Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köri ve Zayıflama

Kolesterolü Düşürmeye Yardımcı Olur

 1. Bir kase zengin, baharatlı köri doyurucu bir yemek yapar, ancak kilo vermeye çalışıyorsanız, diyet planınıza uymayabilir. Bir yandan, köri sık sık sebze doludur, bu da sizi doldurmanıza yardımcı olur, böylece bir sonraki yemekten önce atıştırmaya daha az eğilimli olursunuz. Aynı zamanda, bazı araştırmaların kilo verme ile bağlantılı olduğu kurkumin adı verilen bir bileşiğin kaynağıdır. Bununla birlikte, köriler genellikle diyetinizi rayından çıkarabilecek yağlı etler ve zengin soslar gerektirir. Körili kilo verme planınıza uyup uymayacağı, nasıl yaptığınıza bağlıdır.

Tipik Köri Malzemesi

 1. Körili tariflerdeki değişimler sonsuz - Malezya biberi körisinden balık tikka körisine, patates ve karnabahar körisine. Bununla birlikte, tipik bir köri tarifi yağ, hindistancevizi sütü, sebzeler, baharatlar ve bazı protein türlerini içerir - fasulye, mercimek, tavuk, sığır eti veya balık. Bazı köri tarifleri fındık, yoğurt, demirhindi salçası, şeker, bal ve köri kasenizin içereceği kaloriyi etkileyen diğer malzemelerin eklenmesini gerektirir.

Körili Kaloriler

 1. Düzenli olarak aldığınız kaloriler arasında harcadığınız kalori dengesi olduğundan, kilo alıp vermemeniz, kilo almanız veya kilonuzu korumanız arasında fark yaratan, önemli olan ne Kaloriler yediğin körinde. Örneğin, Jamie Oliver'in tavuğu tikka masala'nın bir porsiyonu 415 kalori, pukka sarı körili porsiyonu 622 kalori içerir.

Kilo Verme Kuralları

 1. Kilo vermek için günlük aktivitelerden ve egzersizden yakmakta olduğunuzdan daha az kalori almanız gerekir. Körili yemek yemenin kilo vermenize yardımcı olup olmayacağı kişisel kalori alım hedeflerinize ve boy, yaş ve aktivite seviyenizi de içeren faktörlere bağlıdır. Kilo vermeye çalışan orta derecede aktif bir kadın, her biri yaklaşık 450 kalorilik üç kare yemek ve her gün bir adet 150 kalorili atıştırmalık içeren 1.500 kalorili bir yemek planını izleyebilir. Bu örnekte, 415 kalori sağlayan köri porsiyonuna sahip olmak planına tam olarak uyacaktır; Ancak, 622 kalori sağlayan köri porsiyonu, gün içindeki diğer öğünlerinden kalori almadığı sürece muhtemelen günlük kalori hedefini aşacaktır.

Kurkumin ve Kilo Kaybı

 1. Köri tozu içindeki baharatlardan biri olan zerdeçal, kilo vermek isteyenler için özel ilgi çekebilecek aktif bileşik kurkumin içerir. USDA Tarımsal Araştırma Servisi'nden araştırmacılar, 2009'da kurkuminin farklı türdeki diyetleri besleyen laboratuar farelerinin vücut bileşimini nasıl etkilediğini inceleyen bir çalışma yaptı. Kurkumin takviyeli yüksek yağlı beslenen fareler, kurkumin takviyesi olmayan aynı yüksek yağlı diyeti besleyen farelere göre daha az yağ ve vücut ağırlığı kazandı. “Biofactors” Ocak-Şubat 2013 sayısında yayınlanan bir incelemede, kurkuminin kilo verme özelliklerini de teyit ederek kurkuminin obeziteyi ve olumsuz sağlık etkilerini azalttığını belirttiler.

Porsiyon Boyutu ve Çakmak Seçenekleri

 1. Curcumin'in yan etkileri, kilonuzu kontrol etmeye çalışırken tek bir porsiyon boyutuna bağlı kalmak için hala önemlidir. Dışarıda yemek yerken, önünüzdeki masadaki bölüm porsiyon büyüklüğünden daha iyi olabilir. Yarısını ye ve kalanını başka bir yemek için topla Evde köri pişirirken, daha hafif tarifler arayın ve tariflerinizin kalori içeriğini düşürmek için ikame edin. Cooking Light'ın sebze ve nohut körili porsiyonunda sadece 276 kalori var. Kalori içeriğini düşürmek için basit bir ikame, normal yerine hafif hindistan cevizi sütü kullanmak veya hindistan cevizi sütü yerine yağsız yoğurt kullanmaktır. Tariflerinizde yağsız kesim yerine yağsız et ve balık seçin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407