Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köri Tozunun Yan Etkileri ve Yararları

Armut, Elma ve Muz Tüketmek

 1. "Köri" Hint, Güneydoğu Asya ve Orta Doğu mutfaklarında baharat karışımı için kullanılan ortak bir terimdir. Zencefil ailesinin bir üyesi olan zerdeçal, tipik olarak ana bileşenlerden biridir ve körinin parlak sarı rengine katkıda bulunur. Bir zerdeçal kurucu maddesi olan kurkumin, körilerin önemli sağlık yararlarının birçoğu ile kredilendirilir. Bununla birlikte, köri tüketmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken olası yan etkileri vardır.

Anti-İnflamatuar Özellikler

 1. Ayurveda tıbbında asırlar boyunca iltihaplanma koşullarını tedavi etmek için önemli bir köri muhtevası olan zerdeçal kullanılmıştır. Eylül 2009'da "Alternatif Tıp Dergisi: Klinik Terapötik Bir Dergi" dergisinde yayımlanan bir makale, zerdeçaldaki kurkuminin, iltihaplı bağırsak hastalığı, pankreatit, artrit, kronik iltihaplanma gibi hastalıkları tedavi etme potansiyeline sahip anti-enflamatuar özellikler sağladığını belirtmektedir. gözün iris ve bazı kanser türleri.

Antioksidan Güç

 1. Köri tozu içindeki kurkumin içeriği, köriyi mükemmel bir antioksidan fayda kaynağı yapar. Antioksidanlar, vücudunuzu serbest hücrelere karşı koruyan, sağlıklı hücrelere zarar veren dengesiz moleküller olan güçlü maddelerdir. 2006'da "Beslenme ve Kanser" de yayınlanan bir makale zerdeçaldaki kurkuminin antioksidan özellikler gösterdiğini ve kanser önleme stratejilerinin geliştirilmesinde göz önünde bulundurulması gerektiğini belirtti. [! 4277 => 1130 = 4!

 1. Köri tozu içindeki zerdeçalının kan pıhtılaşmasını yavaşlattığı bilinmektedir. Zaten pıhtılaşma önleyici ilaçlar alıyorsanız - kanın pıhtılaşmasını engelleyen maddeler - yemek köri riskini artırabilir. Kanın pıhtılaşmasını yavaşlatan ilaçlar arasında aspirin, ibuprofen, naproksen, klopidogrel, diklofenak ve diğerleri bulunur. Ameliyat için planlanmışsanız, ameliyat sırasında veya sonrasında aşırı kanamayı önlemek için işlemden önce iki veya daha fazla hafta köri tozu yemekten kaçınmak iyi bir fikirdir.

Gastroözofageal Reflü ve Sindirim Sıkıntısı

 1. Köri tozu orta miktarlarda muhtemelen güvenlidir. Ancak, körilerdeki zerdeçal nedeniyle, bazı kişilerde mide rahatsızlığı, bulantı, baş dönmesi veya ishal görülebilir. Ulusal Sağlık Enstitüleri zerdeçal, gastroözofageal reflü hastalığı gibi mide sorunlarını yoğunlaştırabilir ve GÖRH belirtileri yaşarsanız zerdeçaldan kaçınmanızı önerebilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407