Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köri Tozu sizin için iyi mi?

Sindirime Yardımcı Olur

 1. Köri tozu, Hint mutfağının lezzetlerini taklit etmek için kullanılan çeşitli baharatların bir karışımıdır. Köri tozu içinde en yaygın baharatlar zerdeçal, kişniş, kimyon ve çemendir. Bazı köri tozu harmanlarına zencefil, sarımsak ve karabiber de eklenir. Bu baharatların sağlığınız için güçlü faydaları olabilir.

Sindirimde Yardımlar

 1. Köri tozu içindeki baharatların kombinasyonu, bağırsak sağlığınızı iyileştirebilecek bazı güçlü antioksidanlar sunar. Deirdre Rawlings ve Jacob Teitelbaum, "Fibromiyalji ile Mücadeleyi Kazanmaya Yardımcı Olacak Yiyecekler" adlı kitabında, diyetinize köri tozu eklenmesinin, bağırsaklarınızdaki ve bağırsaklarınızdaki iyi bakteri miktarını artıracağı gibi, yemeğinizin etkili bir şekilde sindirilmesini sağladığını da bildirdi. . İyi bakteri seviyenizi yüksek tutmak, yiyecekleri sindirmenize, normal atıkları ortadan kaldırmanıza ve mikropların ve bakterilerin ishal ve gaza neden olmasını önler.

Beyniniz İçin İyi

 1. Yaşlandıkça beyniniz olması gerektiği kadar hızlı ve verimli çalışmayabilir. Diyetinize köri tozu eklemek, beyin işlevini iyileştirebilir ve sizi yaşa bağlı beyin düşüşünden koruyabilir. Janet Horn ve Robin H. Miller, köri tozu içindeki baharatların, özellikle zerdeçallıkta bulunan, Akıllıın Ötesinde ve Ötesinde Akıllı Kadının Kılavuzu 'adlı kitabında, Alzheimer hastalığı gibi bilişsel bozuklukları, iltihaplanmayı önlemeye yardımcı olabileceği için beyninizi koruyabileceğini bildirdi. ve plak oluşumu.

Kanserin Önlenmesi

 1. Köri tozu baharatlarındaki bileşikler kansere karşı mücadelede yardımcı olabilir. Horn ve Miller, köri tozundaki en yaygın baharatların vücudunuzdaki iltihaplanmayı azaltmaya yardımcı olabileceğine dikkat çekiyor. Kronik inflamasyon, kanserli hücrelerin gelişmesine yol açabilir, bu nedenle köri tozu eklemek, iltihaplarınızın tedavi edilmesine yardımcı olabilir, ayrıca kanser hücrelerinin oluşumunu önlemeye yardımcı olabilir. “Her Şey Kanserle Mücadele Yemek Kitabı” nın yazarı Carolyn F. Katzin, kullanılmadan önce köri tozunun kızartılmasını tavsiye eder, çünkü yağların daha fazla salınması kanseri önlemeye yardımcı olabilir.

Kolesterolü Düşürmeye Yardımcı Olur

 1. Yüksek LDL kolesterol seviyesine sahip olmak kalp hastalığı ve yüksek tansiyon gibi ciddi hastalıklara yol açabilir. Sandra Cabot ve Margaret Jasinka, "Kolesterol: Gerçek Hakikat" adlı kitabında, köri tozundaki zerdeçalın, bu baharatın kolesterol seviyenizi düşürmeye yardımcı olmasının sebebi olduğunu belirtti. Zerdeçal ayrıca arterlerde plak oluşumunu önlemeye yardımcı olarak kalp hastalığının önlenmesine yardımcı olabilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407