Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köpüklü Maden Suyu Bir Kenar Veren 3 Sağlık Faydaları

Zengin Demir

 1. Tazeleyici efervesansı ile, pırıl pırıl su, hali hazırda eski ve durgun su üzerinde ayaktadır. Sulu kalmanıza ek olarak, maden suyu, maden içeriği nedeniyle sağlığınıza faydalar sağlayabilir. Bir bardak soğuk limon suyunu sıkarak taze limon suyu sıkın ve sağlığınıza kızartın.

Sadece Temel: Hidrasyon

 1. İnsanlar genellikle düz suyun yumuşak tadını tatsız buluyorlar ve bunun sonucu olarak yeterince içmeyebilirler. Bununla birlikte, uygun hidrasyon optimum sağlığın anahtarıdır - ve su, genel hidrasyon ihtiyaçları için mükemmel bir sıvıdır, çünkü kalori ve şekersizdir. Yeterli hidrasyon, vücudun kendisini soğutmasına, ağzını, burnunu ve gözlerini nemli tutmasına, optimal eklem ve kas fonksiyonunu geliştirmesine, sağlıklı cildin korunmasına, toksinlerin vücudunu temizlemesine ve daha iyi kardiyovasküler sağlık için kan hacmini düşürmesine yardımcı olarak sağlığı destekler. Yeterince temiz su içemiyorsanız, köpüklü su damak tadınızı gıdıklayabilir ve daha iyi bir sağlık için daha fazla su içmenize yardımcı olabilir.

Maden Suyu Faydaları

 1. İyi sebeplerden dolayı "maden" suyu deniyor: Kalsiyum birçok maden suyu yararı arasında. Kalsiyum miktarı markalar arasında değişmekle birlikte, bazı seçenekler litre başına 348 miligram kalsiyum içerir. Bu, 2000 kalorili bir diyete dayanan kalsiyum günlük değerinin yüzde 44'ü. Kemik gücünün arttırılmasındaki rolü ile bilinen en iyi kalsiyum, kalp fonksiyonu, ayrıca hücre sinyallemesi, sinir iletimi ve hormon salgılanması dahil kas fonksiyonu için de önemlidir. Dengeli bir diyetle birlikte, maden suyu içmek, optimal sağlık için ihtiyacınız olan kalsiyumu almanıza yardımcı olabilir.

Daha Fazla Magnezyum Ekler

 1. Magnezyum, protein, kas ve sinir fonksiyonu ve kan şekeri ve kan basıncının düzenlenmesi de dahil olmak üzere birçok biyolojik fonksiyonda önemli bir rol oynar. Enerji üretimi için de gereklidir. The American Journal of Clinical Nutrition; tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, birçok insan diyetlerinde yeterli magnezyum alamıyor; bununla birlikte, çalışma, maden suyunun doğal, kalorisiz bir pakette değerli bir magnezyum kaynağı sağlayabileceği sonucuna varmıştır. Köpüklü maden suyu litre başına 108 miligram magnezyum içerebilir, bu mineral için günlük değerin yüzde 29'udur.

Maden Suyu Tehlikeleri

 1. Tatlandırılmış maden suyu şeker veya yapay tatlandırıcılar içerebilir. İyi bir hidrasyon seçeneği ararken istediğiniz şey bu değildir. Bazı köpüklü sular, sağlık yararlarının çoğundan sorumlu minerallerden de yoksun olabilir. Bir köpüklü maden suyu seçerken, mineral içeriği yüksek ve şekersiz ve yapay tatlandırıcılar, tat vericiler ve renkler içermeyen çeşitliliği seçin. Biraz doğal tatlılık için köpüklü maden suyunuza taze meyve ekleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407