Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Konveksiyonlu Fırın ile Pişirmenin Faydaları Nelerdir?

Varyasyonları

 1. Konveksiyonlu fırınlar hiç kullanmadıysanız karmaşık veya kafa karıştırıcı görünebilir, ancak "Fine Cooking" konveksiyonlu fırınların küçük bir deneme ve hatayla başa çıkmanın zor olmadığını belirtir. Bir konveksiyon fırını satın almayı düşünürseniz ya da henüz kullanmadığınız bir tanesini tercih ediyor olsanız da, konveksiyonlu fırını tercih ettiğiniz geleneksel fırına göre, genellikle eşit olmayan bir şekilde pişirilmiş yiyecek bırakan bazı avantajlar bulabilirsiniz.

Yemek Yapma

 1. Bir konveksiyonlu fırın, ısıtılmış havayı, yiyeceği sıcakta saran basit bir fırının aksine, fırın boyunca dolaştırır. Hareketli sıcak hava fırındaki tüm yiyeceklerin eşit şekilde ısıtılmasını sağlar. Geleneksel bir fırında, ısıtma elemanlarına en yakın yiyecekler, diğerlerinden daha hızlı pişerek yiyeceklerin yerleştirilmesini dikkate alır. Tüm yiyecekler konveksiyon fırınında aynı oranda pişirilmelidir, böylece yerleştirme sorun olmaz. Hareketli hava, "İnce Pişirme" ye göre kızartma gibi daha büyük bir öğenin kahverengileşmesini sağlar. [! 3480 => 1130 = 3!

 1. Konveksiyonlu bir fırındaki hava sirkülasyonu Georgia Power'a göre pişirme işlemini hızlandırıyor. Fırın hızlı bir şekilde ısıtılır ve pişirme süresi kısalır. Bu artan verimlilik, özellikle yemek pişirme ile ilgili işler için faydalıdır, ancak ev aşçıları da daha hızlı yiyeceklerin tadını çıkarır. Fine Cooking, konveksiyonlu fırında pişirilen yemeklerin geleneksel fırınlara göre yüzde 25 daha hızlı yapıldığını tahmin ediyor.

Daha İyi Tatlar

 1. Daha hızlı pişirme süreleri hazırlayabileceğiniz birçok yemek yemeğinde daha iyi bir lezzet verir. Hava, çerezlerin ve kızartmaların üzerinde eşit ve tutarlı bir kahverengi elde etmenizi sağlar, bu da tüm porsiyonların benzerini tadacaktır. Pasta kabuklar gibi hamur işleri, konveksiyonlu bir fırında pişirildiğinde, tereyağındaki buharın “Fine Cooking” e göre hızlı bir şekilde salınmasıyla daha yanar. Et genellikle daha katıdır, çünkü cilt daha hızlı kaşar ve meyve sularına kilitlenir. Konveksiyonlu fırında kavrulmuş sebzeler, keskin bir kenar ve daha yoğun tatlar için daha hızlı karamelleşir.

Artan Verimlilik

 1. Daha hızlı pişirme süresi daha verimli bir mutfak cihazına neden olur. Hızlı bir ön ısıtma ve daha kısa pişirme süresi, konveksiyon fırınınızı daha erken kapatabileceğiniz anlamına gelir. Fırını birkaç tava ile doldurabilirsiniz, bu da pişirmeniz gereken ayrı parti miktarını azaltabilir ve çalışma süresini daha da azaltabilir. Bazı gıda maddeleri, konveksiyonlu bir fırında düşük sıcaklıklarda iyi pişerek fırının enerji tüketimini azaltır. Daha verimli bir pişirme yöntemi, sizin için daha düşük faturalar demektir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407