Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Konvansiyonel Bir Fırında Mısır Nasıl Pişirilir

Adım 5

 1. Yağmura maruz kalmama veya sınırlı ızgara alanı, mısır kulaklarını ızgara yapmanıza engel olmamalıdır. Geleneksel bir açık hava ızgarası yiyecekleri tek, doğrudan bir ısı kaynağı ile pişiriyor. Mısırın geleneksel bir fırında kızartılması, tüm kulağın etrafındaki ısının yeniden odaklanmasını gerektirir. Tatlı mısır çeşitleri en iyisidir, çünkü tatlılık hafif ve dumanlı lezzetleri ızgaradan uzak tutar. Fırında mısır ızgarası yapmakla kalmaz, mangalda yıl boyunca mangal keyfi yapmanıza izin vermez, aynı zamanda yaz aylarında et ve diğer sebzeler için dış mekan ızgara alanından tasarruf etmenizi sağlar.

Mısırın Hazırlanması

 1. Hiç yıkanmamış ızgara mısır kulaklarını yiyen herkes, kömürleşmiş kirin tatsız tadını bilir. Kabukların ılık suyla yıkanması ve kahverengi ipeğin uzaklaştırılması, ısının mısırın istenmeyen herhangi bir tat ile demlenmesini önler. Temiz kabukları mısır tanelerini fırın içinde kömürleşmekten veya yanmadan korur.

Baharat

 1. Kabukların altına tereyağı, tuz ve karabiber karışımı serpmek mısırınızın çekirdekleri yakmadan ısı kanalize etmesini sağlar. Kabuğunu kulaktan kalıcı olarak ayırmadan her kabuğu yavaşça mümkün olduğunca aşağı çekin. Maruz kalan çekirdekleri tereyağ ve baharatlarla kaplamak için bir bıçak kullanın. Mısır kulağını fırının içine yerleştirmeden önce kabukları çekirdekleri kapsayan orijinal konumlarına getirin.

Kabuklu Mısır Izgarası

 1. Fırının içindeki sıcaklık, geleneksel bir ızgarada düşük ısı yansıtmalıdır - yaklaşık 350 ila 400 derece Fahrenheit. Mısır kulaklarını üst fırın rafında üst üste yerleştirin. Mısırı doğrudan raf üzerinde, bir cam tabak veya ısıyı tamponlamak için fırın tepsisi olmadan pişirmek, çekirdeklerin bu ateşi ızgara lezzetini kabuklardan emmesini sağlar. Mısırı her 10 dakikada bir, toplam 30 dakikalık pişirme süresi için döndürün.

Çıplak Izgara

 1. Mısırınızı 30 dakika fırında kızarttıktan sonra iki seçeneğiniz var. İlk seçenek kabukları soyup mısırın tek biçimli altın kulaklarına servis yapmaktır. İkinci seçenek, kabuğu çıkartmak ve ikinci, ince bir kat baharatlı tereyağı uygulamaktır. Sonra mısırı servis etmek yerine, çıplak kulakları ısıtılmış fırına altı ila sekiz dakika daha getirin. Koruyucu kabukları olmadan mısır kolayca yanar, bu yüzden fırının yanında durun ve mısırların çıplak kulaklarını 1 inç ileri, yaklaşık olarak her iki dakikada bir, çekirdekler kızarıncaya kadar döndürün.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407