Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Konserve Makarna Sosu Yemek Sağlıklı mı?

Enerji için Makarna Yemekleri

 1. Spagetti ve köfte, lazanya ve diğer makarna yemeklerinde konserve makarna sosu vazgeçilmez bir bileşen olabilir. İşlenmemiş seçenekler genellikle işlenmiş gıdalardan daha sağlıklıdır, ancak kendi domates sosu'nuzu sıfırdan yapmak için zamanınız yoksa, konserve makarna sosu sağlıklı bir seçenek olabilir. Sosun yemek planınıza uyduğunu onaylamak için beslenme gerçekleri etiketini okuyun.

Temel Beslenme Bilgileri

 1. Bir fincan etsiz domates sosu 167 kalori ve sadece 1 gram yağ içeriyor. 5 gram protein veya 2.000 kalorili bir diyete dayanan günlük değerin yüzde 10'una ve 34 gram karbonhidrata sahiptir. Havuç ya da biber gibi sebzeler ekleyerek sosunuzdaki diyet lifi, C vitamini ve A vitamini içeriğini arttırın. Alfredo yerine domates bazlı makarna sosu veya kalorisi ve yağının yüksek olduğu diğer krem ​​bazlı sosları seçin. Et sosu yağ ve kolesterol açısından yüksek olabilir.

Konserve Makarna Sosu Demir Sağlar

 1. Yarım fincan konserve makarna sosu 2,2 miligram demir veya 2000 kalorili bir diyete dayalı demir için günlük değerin yüzde 12'sini sağlar. Demir, esansiyel bir mineral ve sağlıklı kırmızı kan hücrelerinin bir bileşenidir. Yetersiz alım demir eksikliği anemisine neden olabilir. C vitamini, vücudunuzun makarna sosu demirini emmesini arttırır. Daha fazla C vitamini almak için makarna sosuna ıspanak veya brokoli ekleyin.

 1. Yarım fincan konserve makarna sosu 647 miligram sodyum içerir. Sodyum, vücudunuzdaki su dengesinin düzenlenmesi için gereklidir, ancak yüksek sodyumlu diyet yüksek tansiyona ve felç ve böbrek hastalığı için daha yüksek bir riske neden olabilir. Sağlıklı yetişkinler günlük tüketimi günlük maksimum 2.300 miligram ile sınırlamalıdır. Sodyumunuzu sınırlandırmak için, düşük sodyumlu makarna sosu seçin ve pişirirken makarnanıza tuz eklemeyin.

Bütün yemeği düşünün

 1. Elinizde makarna sosu konservesi yaptıysanız, sosu kullanmamışsanız, sağlıklı bir yemek pişirmek için yapabileceğinizden daha fazla motive olabilirsiniz. Dışarı çıkmayı ya da teslimatı tercih etmek yerine, kendiniz için yemek hazırlamak, sizi daha sağlıklı bir akşam yemeğine bırakabilir. Tam tahıllı makarna ve yağsız etleri seçin ve sağlıklı bir yemek hazırlamak için bol miktarda sebze kullanın. Tam yağlı peynirleri, sosis ve kıyma gibi yağlı etleri ve rafine tahılları sınırlayın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407