Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Konserve Dana Lahana Besin Değerleri

Proteinde Bir Yükseltme

 1. Birçok Amerikalı, Aziz Patrick Günü'nde konserve sığır eti ve lahana yer. Ancak bu şenlikli yemek İrlanda'nın tatil menüsünden gelmiyor. Florida Sağlık İletişimi Üniversitesi'ne göre, konservesi sığır eti ve lahana, 1900'lerin başlarında İrlanda kökenli bir Amerikan geleneği olarak başladı. Çoğu insan bu tatil yemeğini yılda bir kez yemek olarak yiyebilir, ancak sağlıklı yiyiciler bu yemeği kendi menülerinin düzenli bir parçası haline getirmeden önce akılda tutulması gereken birkaç kaygıyı saklamalı. [! 1553 => 1130 = 2!

 1. ABD Tarım Bakanlığı Ulusal Beslenme Veritabanına göre, 3 onsluk bir parça pişmiş konserve sığır eti 213 kalori, 15 gram protein ve 16 gram yağ içermektedir. Bu 16 yağ gramından 5 gram, kan kolesterolünü yükselten ve kalp hastalığı riskini artıran yağ türü olan doymuş yağdan gelir. "Amerikalılar için Diyet Kılavuzları, 2010" yayını, yetişkinlerin toplam kalorilerinin yüzde 10'undan azını doymuş yağdan tüketmelerini önerir. Her bir yağ gramı 9 kaloriye eşittir, bu nedenle ortalama 2.000 kalorili diyet uygulayan bir insan günde 22 gramdan fazla doymuş yağ tüketmemelidir. Sadece 3 ons konserve sığır eti yemek, yaklaşık bir iskambil kağıt destesi büyüklüğünde, 2.000 kalorili bir diyet için günlük önerilen doymuş yağ alımının yüzde 23'ünü sağlıyor.

Yüksek Sodyum Antre

 1. Konserve sığır eti kurutulmuş bir et olup, sodyum oranı da yüksektir. Yüksek sodyumlu diyet, hipertansiyon, inme ve kalp hastalığı riskinizi artırır ve Tıp Enstitüsü, yetişkinlerin alımlarını günde 2.300 miligram sodyumla sınırlamasını önerir. 3 ons servis edilmiş bir adet konserve sığır eti 827 miligram sodyum içerir. Yüksek tansiyon veya kalp hastalığı için risk faktörleriniz olmasa bile, konserve sığır eti alımınızı özel günlerle sınırlayın. Harvard Halk Sağlığı Okulu tarafından yapılan 2010 tarihli bir araştırma, işlenmiş veya işlenmiş etleri düzenli olarak yiyenlerin kalp hastalığı için bu etleri nadiren tüketen insanlardan% 42 daha yüksek bir riske sahip olduğunu buldu.

Lahananın Beslenmesi

 1. Kalorisi düşük ve vitaminleri yüksek olan lahana, şenlikli İrlanda yemeğinize lezzetli ve besleyici bir katkı sağlar. Bir fincan pişmiş lahana sadece 34 kalori içerir ve neredeyse hiç yağ içermez. Yüksek lifli diyet, kolesterol seviyelerini kontrol etmeye, kan şekerini stabilize etmeye ve sağlıklı sindirim sağlamaya yardımcı olur. Bir bardak lahana, yetişkinler için günlük 25 ila 38 gram önerinin yüzde 7 ila yüzde 12'si arasında 3 gram lif sağlar. Lahana, yüksek seviyede C vitamini, sağlıklı bir bağışıklık sistemini destekleyen bir antioksidan vitamin içerir ve 1 fincan pişmiş lahana, günlük K vitamini tavsiyesinin neredeyse iki katını sağlar. Vücudunuzun kan pıhtılaşması için K vitaminine ihtiyacı vardır, İlaçlar K vitamini yüksek gıda alımlarını sınırlamalıdır. Kanı inceltici bir ilaç kullanıyorsanız, öğünle birlikte lahana yemeden önce doktorunuzla konuşun.

Pişirme Yöntemi Sayılır

 1. Lahana düşük kalorili bir garnitür yapıyor, ancak bazı pişirme yöntemleri diğerlerinden daha sağlıklı. Harvard Tıp Fakültesi Aile Sağlığı Rehberine göre, sebzelerin kaynatılması suda çözünen vitaminlerin suya sızmasına neden olur, ancak mikrodalga fırın veya buharda pişmiş sebzeler bu besin maddelerinin korunmasına yardımcı olur. Tereyağı, lahana garnitürünüze doymuş yağ ekler, bu nedenle yerine zeytinyağı gibi kalpte sağlıklı bir yağ kullanın. Sığır konservesi lahanası servis ediyorsanız, lahana tabağınıza fazladan tuz eklemekten kaçının. Beslenme ve Diyetetik Akademisine göre, 1 çay kaşığı tuz, sağlıklı bir yetişkin için günlük sodyum tavsiyesinin yüzde 100'ünü içeriyor. Tuzu atın ve karabiber, kırmızı biber, sarımsak ve defne yaprağı gibi en sevdiğiniz düşük sodyumlu baharatlarla lahanızı lezzetlendirin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407