Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Konserve Dana Eti Gebeliği

Antioksidanlar

 1. Amerikan Hamilelik Derneği, kadınlara, hamile kalırken, yiyecek kaynaklı hastalıklar veya bebeğe zarar verebilecek kontaminasyon riskini azaltmak için hamile kalırken bazı ürünleri yememelerini tavsiye ediyor. Bazı, ancak hepsi değil, dana eti konservesi türleri bu listede. Hamileyseniz, endişelendiğiniz herhangi bir yemeği yemeden önce doktorunuza danışın tıbbi komplikasyon riskinizi artırabilir.

Şarküteri Tezgahında Konserve Dana Eti

 1. Hamile kadınların şarküteri tezgâhlarında veya ticari öğle yemeği paketlerinde satılan soğuk konserve sığır eti yememeleri tavsiye edilir. Bu, restoranlarda, öğle yemeği tezgahlarında veya otomatik satış makinelerinde satılan soğuk konserve et sandviçlerinden kaçınmayı içerir. Konserve sığır eti de dahil olmak üzere tüm soğuk şarküteri etleri, ambalajlamadan önce veya sırasında veya uzun bir süre vitrinde kaldıktan sonra Listeria monocytogenes bakterileri ile kirlenme riskine sahiptir. Şarküteri konservesi sığır eti yemeyi tercih ederseniz, buğu buharlaşana kadar ısıtılmalıdır - yaklaşık 165 derece Fahrenheit - bakterileri öldürmek için.

Taze Pişmiş Mısır Konservesi

 1. Isı Listeria bakterilerini öldürdüğü için, hamile kadınların iyice kızartılmış, kızartılmış, ızgarada pişirilmiş veya yavaş pişirilmiş bir tencerede hazırlanmış taze et yemeği yemeleri iyidir. Sığır eti, iç sıcaklığı 160 ila 165 derece Fahrenheit olana kadar pişmelidir. Ham meyve sularının temiz mutfak eşyaları veya plakaları kirletmemesine ve kalanları hemen üç ila dört güne kadar buzdolabında tutmamaya dikkat edin. Artıklar ayrıca iki ila altı ay boyunca dondurulabilir. Konserve sığır eti artıklarını yemeden önce, onları 160 ila 165 derece Fahrenhayt'a kadar ısıtın.

Sığır Eti Konservesi

 1. Ticari olarak konserve edilmiş konserve dana eti ve konserve et içeren diğer bütün konserve et çeşitlerinin hamilelik sırasında yemesi güvenlidir, diyor ABD Sağlık ve İnsan Hizmetleri Dairesi. Tabakayı tamamen ısınana kadar pişirdiğinizden, artıkları hava geçirmez bir kapta - kutuda değil - soğutmak ve yemek yemeden önce kalanları iyice tekrar ısıtmaktan emin olun. Pişmiş konserve sığır eti, patates, soğan ve biber gibi malzemelerle yapılan ev yapımı konserve sığır eti, sığır eti orta-iyi pişirilmiş veya işlendiği sürece hamile kadınların yemesi için de güvenlidir.

Ek Hususlar

 1. Şarküteri konservesi sığır eti tavsiye edilen sıcaklığa kadar ısıtıyorsanız veya kendi başınıza iyice pişirseniz bile, konserve sığır eti hamileliğiniz için en iyi seçenek değildir. Pişmiş konserve dana eti her 3 ons porsiyonda 16 gramdan fazla toplam yağ ile yağlıdır. Ayrıca, hamile kadınlar dahil, sağlıklı yetişkinler için önerilen günlük sınırın yaklaşık yüzde 36'sı kadar bir miktarda olan porsiyon başına 827 miligram sodyum içerir. Diyetinizde çok fazla yağ ve sodyum obezite, kalp hastalığı ve yüksek tansiyon riskini artırabilir. Kıyılmış sığır eti yerine derisiz kümes hayvanlarına, düşük cıvalu deniz mahsullerine, baklagillere, baklagillere, kuruyemişlere, tohumlara ve yağsız et parçalarına yapıştırın.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407