Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Konserve Balkabağı Diyetleri

Kendi Egzersiz Sonrası Pizza Yapın

 1. Tatilde sadece balkabağınızı tüketebilseniz de, Amerikan diyetlerinde uzun zamandır bir yere sahipti ve Amerikan Yerlilerinin ve erken sömürgecilerin diyetlerinde temel bir şeydi. Konserve balkabağı, balkabağının seçilmesi, pişirilmesi ve püre haline getirilmesi için uzun bir süreç olmadan balkabağı etiyle ilgili sağlık yararlarının tadını çıkarmanızı sağlar. Kalorisi düşüktür, fincan başına 82 kaloridedir, ancak lif, mineral ve vitamin şeklinde birçok besin değeri sunar.

Makrobesinler ve Fiber

 1. Karbonhidratlar, şeker ve nişasta formunda, konserve balkabağındaki kalorilerin çoğunu oluşturur. Her kap, 8,1 gram doğal şeker ve 7,1 gram elyaf dahil 19,8 gram toplam karbonhidrat içerir. Bu miktardaki lif, sırasıyla kadınlar ve erkekler için günlük lif ihtiyacına yüzde 28 ve 19 oranında katkı sağlıyor. Yemekten sonra sizi tam tutmanıza yardımcı olur, kolesterolü düşürür ve kabızlığı önler. Konserve kabak da az miktarda protein sağlar - 2.7 gram - ve bir gram yağdan daha az içerir.

Potasyum ve Magnezyum

 1. Diyetinize konserve balkabağı dahil etmek mineral alımınızı artırır ve önemli miktarda magnezyum ve potasyum sağlar. Magnezyum, DNA ve hücre zarlarınızın yapısını dengelemek için çalışır ve ayrıca enerji üretimine yardımcı olarak metabolizmanızı da destekler. Konserve balkabağındaki potasyum sağlıklı kalp fonksiyonunu korur ve sinir aktarımında rol oynar. Her 1 fincan konserve balkabağına hizmet veren 56 miligram magnezyum ve 505 miligram potasyum sunar. Bu, erkekler için magnezyum gereksinimlerinin yüzde 13'ünü, kadınlar için yüzde 18'ini ve günlük potasyum ihtiyaçlarınızın yüzde 11'ini oluşturur.

Vitamin A ve K

 1. Konserve balkabağı özellikle A vitamini bakımından zengindir - 38.129 uluslararası birimde, bir porsiyon konserve balkabağı A vitamini ihtiyacınızın tamamını karşılar. Vücudunuz bu vitamin A'yı kemik büyümesine yardımcı olmak, bağışıklık fonksiyonunu desteklemek ve keskin görüşü korumak için kullanabilir. Konserve balkabağı ayrıca önemli miktarda K - 39.2 mikrogram sağlar - bu da erkekler için günlük K vitamini ihtiyacına yüzde 31, kadınlar için yüzde 44 katkıda bulunur. Diyetinizde yeterince K vitamini almak, sağlıklı kan pıhtılaşmasını kolaylaştırırken düşük seviyelerde aşırı kanamaya neden olur. Balkabağındaki A vitamini, vücudunuzun A vitaminine dönüştürdüğü bir grup besin olan karotenoid içeriğinden gelir - bu da A vitamini toksisitesi riski oluşturmaz.

İpuçları ve Öneriler Sunma

 1. Tam tahıllı kekler veya çörekler gibi sağlıklı pişmiş ürünlere balkabağı ekleyin. Pişirilmiş yulaf ezmenize konserve balkabağı eklemeye çalışın ve daha sonra lezzet için doğranmış cevizler ve akçaağaç şurubu ile kahvaltınızı süsleyin. Sağlıklı balkabağı konservesi için konserve balkabağı, doğranmış domates, siyah fasulye ve baharatları birleştirin veya daha yüksek protein seçeneği için pişmiş yağsız hindi ekleyin. Süt, adaçayı ve kokusuz Yunan yoğurdu dolgusu ile karıştırılmış konserve balkabağı ayrıca yağsız kremsi bir yapıya sahip sağlıklı bir makarna sosu yapar.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407