Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köfte sizin için iyi mi?

Bütün yemeği düşünün

 1. Hemen hemen her mutfağın kendi köfte versiyonu var, ancak çoğumuz spagetti yatağında domates sosu ile boğulmuş İtalyan tarzını yansıtıyor. Köftelerin hem besinsel yararları hem de açıkları vardır. Sıklıkla yağ ve sodyum bakımından yüksek olmalarına rağmen, köfte mineraller, vitaminler ve protein de sağlar. Ölçülü köfte tadını çıkarın.

Yüksek Yağ Endişeler

 1. Popüler bir köfte markasına hizmet eden altı köfte, 3,2 oz, 230 kalori ve 15 gram yağ ağırlığında. Bu 15 gram yağ içeriği, köftelerin diyetinizin düzenli bir parçası olamayacak kadar fazla. Köftelerdeki kalorilerin yüzde 58,7'si yağdan geliyor. Bu, USDA’nın “Amerikalılar İçin Diyet Kılavuzları”, 2010’un “besin yoğunluğu” olarak adlandırdığı, nispeten az kalorili, yüksek besin değeri ve asgari miktarda ya da doğal yağ içeren gıda kategorisindeki üyeliğin önüne geçiyor. “Amerikalılar İçin Diyet Kılavuzları, 2010”, yediğiniz yiyeceklerin çoğunun, besleyici yoğunluklu formlarda olmasını tavsiye ediyor.

Çok Fazla Sodyum

 1. Çoğu Amerikalı, onlar için iyi olandan daha fazla sodyum tüketiyor. Altı köfte servisindeki 680 mg sodyum, Amerikan Kalp Birliği'nin sağlık için üst sodyum limiti olarak ilan ettiği 1.500 mg'ın önemli bir oranını içerir. Her ne kadar sodyum insan vücudunun normal çalışması için gerekli olsa da, yüksek miktarlar hipertansiyon, felç, böbrek hastalığı ve kalp krizi ile ilişkilendirilmiştir. Köfte yerseniz, tuzluktan uzak durun ve o gün işlenmiş diğer yiyeceklerden kaçının.

Yüksek Kaliteli Protein

 1. Köfte fena değil. Köfteler tipik olarak yüksek oranda sığır eti içerir ve sığır eti, esansiyel amino asitlerin tümünü içeren zengin bir yüksek kaliteli protein kaynağıdır. Surrey Üniversitesi Biyomedikal ve Moleküler Bilimler Fakültesi'nden araştırmacılara göre, protein vücut bileşimini düzenler, kemik sağlığını arttırır, sağlıklı gastrointestinal işleyişe katkıda bulunur ve hücre sinyalleşmesine yardımcı olur.

Köfte Mikro besinleri

 1. Köftelerdeki sığır eti de zengin miktarda mikro besin kaynağı, özellikle çinko, demir ve B12 vitamini. Linus Pauling Enstitüsü'nden Emily Ho'ya göre, çinko eksiklikleri tüm Amerikalıların yüzde 12'sinde ve 65 yaşın üzerindeki yüzde 50'sinde meydana geliyor. Çinko, DNA onarımı ve replikasyonunda rol oynayan güçlü bir antioksidandır. B12 Vitamini, kardiyovasküler hastalıklara karşı korunmaya yardımcı olabilir. Linus Pauling Institute’e göre, B12 vitamini eksiklikleri de oldukça yaygın, 60’ın üzerindeki Amerikalıların yüzde 10 ila 15’ini etkiliyor. Oksijen taşınması ve depolanması için demir gereklidir. Bebekler, çocuklar, ergenler, hamile kadınlar ve vejetaryenler, demir eksikliğine açık olan popülasyonlar arasındadır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407