Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Köfte Beslenmesi

Potasyum

 1. Köfteleri sağlıksız bir diyet seçeneği olarak düşünebilirsiniz, ama olması gerekmez. Genellikle köfte, yumurta, peynir, ekmek kırıntısı, ot ve baharatlarla yapılan İtalyan köfte yağları ve kalorileri yüksek olsa da, ekstra yağsız kıyma, yağsız hindi veya bir et kullanarak daha sağlıklı bir versiyon yapabilirsiniz. soya gibi bir ikame. Bakkalınızın dondurulmuş bölümünde sağlıklı bir köfte bile bulabilirsiniz.

Porsiyon Büyüklüğü ve Kaloriler

 1. Tipik köfte porsiyon büyüklüğü, gerçek köfte büyüklüğüne bağlı olarak yaklaşık 3 oz veya 3 ila 5 köftedir. Sığır eti ile yapılan ev yapımı köfte servis başına yaklaşık 343 kalori içerirken, hindi ile yapılan ev yapımı tarifler 1 oz başına yaklaşık 73 kalori içerir. köfte. 3.2 oz. Kirkland markalı dondurulmuş dana eti köftelerinde 230 kalori var. 3.3 oz. etsiz köfte porsiyonunda 197 kalori var.

Protein

 1. Hayvan bazlı ürünler, esansiyel amino asitlerin tümünü içerir ve bu da onu tam bir protein kaynağı yapar. Sağlıklı yetişkin kadınların günlük 46 g proteine ​​ihtiyacı vardır ve sağlıklı yetişkin erkeklerin günde 56 g proteine ​​ihtiyacı vardır. Kaloriler gibi köftelerdeki protein içeriği, tarif ve köfte büyüklüğüne bağlı olarak değişir. Ev yapımı dana eti köfte bir porsiyon 31 g protein içerir. Ev yapımı hindi köfteleri porsiyonunda köfte başına 6.2 g protein var. 3.2 oz. Kirkland markalı dondurulmuş köftelerin porsiyonunda 14 g protein bulunuyor. 3.3 oz. etsiz köfte porsiyonunda 21 g protein var.

Yağ

 1. Köftelerdeki yağ içeriği, kullandığınız et türüne göre değişir. Yağ alımınızı sınırlandırmak için yüzde 93 yağsız kıyma veya yağsız kıyma hindi gibi yağsız kesimleri seçin. Fazladan yağsız kıyma ile yapılan ev yapımı köfte, 16.8 g toplam yağ içerir. Ev yapımı hindi köfteleri 4,5 g yağ içerir. 3,2 oz Kirkland marka dondurulmuş dana eti köfte 15 gr yağ içerir. 3,3 oz porsiyon etsiz köfte 9 gr yağ içeriyor.

Sodyum

 1. Sağlıklı insanlar için günde 1.500 mg sodyum gerekir. Amerikan Kalp Birliği'ne göre çoğu insan her gün iki katından fazla tüketiyor. Sodyum içeriği köfte tariflerinde değişiklik gösterir. Ev yapımı köftelerdeki sodyum içeriğini sınırlandırmak için herhangi bir tuz ilave etmeyin ve kullanılmamış ekmek kırıntılarını kullanın. Ev yapımı dana eti köfte bir porsiyon 940 mg sodyum içerir. Ev yapımı hindi köfteleri 73 mg sodyum içerir. 3.2 oz. Kirkland marka dana eti köftelerinde 680 mg sodyum bulunur. 3.3 oz. etsiz köfte porsiyonunda 792 mg sodyum bulunur.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407