Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kışın Yüzün Faydaları: İpuçları, Soymalar ve Daha Fazlası

Kendini hazırla, kış geliyor

 1. Kış, cildimiz için bir tür canavar. Çalışmak ya da kaldırımdan kar küremekle yürüdüğümüzde, soğuk hava ve sert rüzgar yüzlerimizin çiğ ve kırmızı hissetmesine neden olabilir. Tatillerin stresini, iç mekandan dış mekanlara doğru hareket eden sıcaklık değişimlerinin yanı sıra cildimizin protesto etmesi için bir reçete oluşturuyor.

 2. Eğer her zaman bir yüz elde etmek istiyorsanız, kış onları denemek için en iyi zamandır. Ultraviyole (UV) ışınları kış aylarında daha düşük olabilir (yaşadığınız yere bağlı olarak), bu harika. Yüz asitleri gibi bazı bileşenler güneş ışığına maruz kaldığında ışığa duyarlılığı ve pigmentasyonu artırabilir.

 3. Aylık kış yüz bakımları da yardımcı olmak için harika bir "kendinle ilgilen" deneyimi:

 4. Doğru yüze sahip olun, cildiniz gençmiş ve parlıyormuş gibi parlayacak. Kış cildinize yardımcı olan yüz bakımındaki bileşenleri inceleyelim.

Ten

 1. Cilt hücrelerimiz kışın daha yavaş dönüyor. Hafif bir pul pul dökülme tedavisi, gri kış cildini canlandırmaya ve renk atmasını veya renklenmeyi önlemeye yardımcı olabilir.

 2. Kış saati, yumuşak bir kabuğu denemek için de mükemmel bir zamandır, bu da mümkün olduğunda güneşten uzak durmanızı gerektirir. Dışarısı soğuk ve karanlıkken biggie yok! Sadece sıcak çikolata ile kıvrılın ve içeride kalın. Bir kabuğu teninizi aydınlatmak ve tazelenmiş hissetmenize yardımcı olmak harikalar yaratabilir.

 3. Pro-tip: Gençleşmek için hafif bir glikol kabuğu ya da akne eğilimli iseniz salisilik bir kabuk deneyin.

Şişe

 1. Tipik olarak soğuk sıcaklıklarda, su cildinizden buharlaşır, bazen kuru ve lapa lapa bırakır. Bu, evde yer alan sağlam bir nemlendirici rutin olsa bile olabilir.

 2. Tıbbi dereceli bir yüzde sağlanan nemlendirici maske tahriş olmuş, kuru kış derisi ile ilişkili kızarıklığı azaltabilir (ve hatta ince çizgileri gidermek ve pürüzsüzleştirmek için cildi dolgunlaştırabilir). Konsantre hyaluronik asit içeren bir sulandırıcı cildinizin suya asılmasına, cildi sıkılaştırmasına ve kırışıklıkların görünümünü azaltmasına yardımcı olmak için uzun bir yol kat eder.

 3. Pro-tip: Cildinizi kışın dolgun tutmak için kült-favori madde hyaluronik asit kullanın.

Yaz parlaması

 1. Size muhteşem bir anlık ışıltı sağlamanın yanı sıra, birçok yüz bakımı cildinizi elementlerden korumanıza yardımcı olan bir vitamin ve antioksidanlar tabakasına yapışıyor. Antioksidan karışımları güneşe maruz kalma ve kirlenme ile biriktirdiğimiz serbest radikal hasarını tersine çevirebilir.

 2. Birçok antioksidan ayrıca iltihaplanmayı azaltmaya, hücre dolaşımını iyileştirmeye ve yeni cilt hücrelerinin büyümesini teşvik etmeye yardımcı olur.

 3. Pro-tip: Önemli, aktif maddelerin sızdırmazlığını sağlamaya yardımcı olmak için antioksidanlarla dolu bir serum veya yağ alın.

Onlar?

 1. Büyüme faktörlerine sahip bir serum, kollajen üretimini uyararak, cilt tonunu ve dokusunu iyileştirerek yaş belirtilerini azaltmaya yardımcı olabilir. Vücudumuzun ürettiği doğal maddeler, yani büyüme faktörleri, cilt hücrelerinin gençleşmesine yardım eder - hasarı onarır ve sıkılığını ve esnekliğini arttırır.

 2. Sakinleştirici ve koruyucu bir nemlendiricinin sızdırmaz hale getirdiği antioksidan ve büyüme faktörü serumlarını içerip içermediklerini yüz doktorunuza sorun.

 3. Profesyonel ipucu: Yüz bakım uzmanınıza hangi ürünleri kullandığınızı söylediğinizden emin olun! Ürünlerini cildinize uyacak şekilde uyarlayabilecekler.

Aklınızda bulundurun

 1. Yüz bakımı yaparken de masajdan yararlanacağınızı umuyoruz. Kendine bakmayı hakediyorsun! Yüz randevusu için vaktiniz veya paranız yoksa, evde kimyasal peeling yapma kılavuzumuza bakın veya işe yarayan evde maskeler için editörümüzün seçtiklerini deneyin.

 2. Sadece hatırlayın: Güneş "dışarıda olmasa bile", zarar görmemesi için güneş kremi kullanmayı unutmayın. UV ışınları hala bulutların arasından geçer. Bulutlar yansıtıcıysa daha güçlü olabilirler. Nemlendiriciyi ve güneşten koruyucu kışın bile koruyun; cildiniz ve geleceğiniz için şükran duyacaksınız!

 3. Dr. Morgan Rabach, Mount Sinai Hastanesi'nde özel bir pratisyenliği ve dermatoloji kliniğinde klinik eğitmeni olan, kurul onaylı bir dermatologdur. Brown Üniversitesi'nden mezun oldu ve tıp derecesini New York Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden aldı. Instagram'daki uygulamalarını takip et.

 4. Yüz bakımı yaparken de masajdan yararlanacağınızı umuyoruz. Kendine bakmayı hakediyorsun! Yüz randevusu için vaktiniz veya paranız yoksa, evde kimyasal peeling yapma kılavuzumuza bakın veya işe yarayan evde maskeler için editörümüzün seçtiklerini deneyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407