Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Vermek için Tilapia

Perspektif

 1. Kilo vermenin gizli bir bileşeni yoktur. Kilo vermek için, Ulusal Sağlık Enstitüleri tavsiyelerde bulunur, uzun bir süre boyunca yandığınızdan daha az kalori almalısınız. Kilo vermenin ideal yolu beslenme açısından dengeli, düşük kalorili bir diyet yemek ve fiziksel aktiviteyi arttırmaktır. Tilapia yemek kilo vermeyi garanti etmemekte, besleyici bir diyetin bir parçası olarak bu düşük kalorili protein kaynağı da dahil olmak üzere yardımcı olabilir.

Tilapia Gerçekleri

 1. Gıda endüstrisi, "New York Times" makalesine göre tilapya '' su tavuğu '' olarak adlandırdı çünkü kolayca ürüyor ve hafif bir tadı var. Abouttilapia.com’a göre, Amerika’nın bu beyaz balığın yıllık tüketimi 2003’ten 2007’ye, kişi başına çeyrek pound’dan 2007’de pound’a kadar düştü. Web sitesi, Tilapia'nın ABD'de tüketilen en popüler beşinci deniz ürünü olduğunu belirtti. Bu talebi karşılamak için, 85'den fazla ülkede tilapya yetiştirilmektedir. Bazı araştırmacılar, çiftlik balıklarında kullanılan antibiyotiklerin, böcek ilaçlarının ve diğer kimyasalların, vahşi balıklardan daha az sağlıklı olabileceğini söylüyor. Bununla birlikte, herhangi bir balık yemenin kalp sağlığına olan yararları, Amerikan Kalp Birliği'ne göre, kirleticilerin olası zararlı etkilerinden ağır basmaktadır:

Kalori

 1. Tilapia düşük kalorili, yüksek proteinli bir besindir. ABD Tarım Bakanlığı istatistiklerine göre, 4 onsluk bir ham tilapia parçası 108 kalori ve 21 gram protein içerir. Bu, yaklaşık 300 kalori ve 28 gram protein içeren 4 ons yağsız kıyma kalorisinin üçte biri kadardır. Tilapia, 164 kalori ve 24 gram protein içeren yarım tavuk göğsünden daha az kaloriye sahiptir. Bir tilapia porsiyonunun bir sığır eti veya tavuk porsiyonu için değiştirilmesi, yemek zamanında daha düşük kalorili bir alım ile sonuçlanacaktır. Tilapya hazırlamanın en sağlıklı, en düşük kalorili yöntemi yağ eklemeden pişirin veya pişirin.

Sağlık Faydaları

 1. Amerikan Kalp Derneği, insanların haftada en az iki kez omega-3 yağ asitleri yüksek balık yemelerini tavsiye ediyor. Balıklardaki doymamış yağların Omega-3'ün vücuttaki enflamasyonu azalttığı ve kalp sağlığını arttırdığı düşünülmektedir. Kırmızı ette bulunan doymuş yağ asitleri ile ikame edildiğinde, omega-3 yağ asitleri ayrıca kolesterolü ve kan basıncını düşürebilir. Somon, ringa balığı ve ton balığı gibi yağlı balıklar en fazla omega-3 yağ asitlerini içerir. Tilapia da omega-3'ü içerir, ancak daha düşük miktarlarda. 1 onsluk pişmiş tilapi porsiyonu sadece 240 miligram omega-3 içerirken, 1 onsluk somon porsiyonu 2018 miligram omega-3 içerir.

Kilo Verme

 1. Çoğu yetişkin günde yaklaşık 2.000 kalori ister, ancak bu sayı aktivite seviyesine, yaşa, kiloya ve diğer faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir. Haftada 1 kilo vermek için tükettiğinden fazla günde 500 kalori yakmalısın. Bu, artan fiziksel aktivitenin ve azalan kalorik alımın bir kombinasyonu ile başarılabilir. Bunu yapmanın bir yolu, sığır eti gibi yüksek kalorili mezeler için tilapia gibi seçeneklerin kullanılmasıdır. Kalori Kontrol Konseyi, yavaş kilo vermenin en güvenli ve en etkili yöntem olduğunu ve uzun vadede vücut yağ kaybıyla sonuçlanabileceğini gösterir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407