Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo vermek için bal ve tarçın kullanabilir misiniz?

Kilo vermek için bal ve tarçın kullanabilir misiniz?

 1. Kilo kaybı söz konusu olduğunda, hızlı düzeltme için çok uzun bir süre. Hepimiz egzersizin ve sağlıklı beslenmenin en iyi bahisler olduğumuzun farkındayız, ancak gümüş mermiler var mı? [! 3449 => 1140 = 1!

Balın nesi harika?

 1. "Bal" kelimesi sevgi, canlılık ve sağlıkla ilişkili. Aslında, balın birçok sağlıklı özelliği var. Başlangıç ​​olarak, bal topikal olarak kullanıldığında bir antimikrobiyal maddedir. Bu, kalınlığı, düşük pH ve enzimleri tarafından üretilen hidrojen peroksit nedeniyle bakteriyel enfeksiyonu önleyebileceği anlamına gelir. Aslında araştırmalar, yara enfeksiyonlarının tedavisinde oldukça etkili olduğunu gösteriyor. Aynı zamanda yanıkların tedavisi için de iyidir ve bazı reçetesiz satılan ilaçlar kadar öksürük kesicidir.

 2. Tualang, Manuka, Ulmo ve Slovence ballarının diğer bal türlerine göre sağlık üzerinde üstün yararları olabilir. Çoğu sağlık marketlerinde veya çevrimiçi olarak satın alınabilir.

Tarçın hakkında bu kadar iyi olan ne?

 1. Aromatik ve lezzetli tarçın en az kaydedilen tarihteki kadar eskidir. Eski Mısırlılar mumyalamak için kullandılar ve Roma İmparatorluğu döneminde gümüşten 15 kat daha pahalıydı.

 2. Bal gibi, bazı tıbbi özellikler tarçın ile ilişkilendirilir. Araştırmalar antimikrobiyal - hem de antiparaziter - etkileri olduğunu göstermektedir. Ayrıca antioksidanlar içerir, yara iyileşmesine yardımcı olabilir ve hatta kan basıncını ve kolesterolü düşürebilir. Ayrıca bal gibi, kilo vermek için almayı destekleyen çok az araştırma var.

 3. Gerçek tarçın

 4. Seylan tarçını gerçek tarçın, Sri Lankalı tarçın ve Meksikalı tarçın olarak da bilinir. Genellikle sömürge kontrolü altında iken Seylan olarak bilinen Sri Lanka'da yetişen yaprak dökmeyen bir ağacın iç kabuğundan alınmıştır.

Peki ya kilo kaybı?

 1. Tarçın ve balığın pound dökülme özellikleri hakkında çok fazla bilgi sahibi olmakla birlikte, bu kombinasyonla ilgili araştırmalar zayıf. Bazı çalışmalar umut vaat ediyor. Örneğin, bir çalışma sükrozun bal ile değiştirilmesinin kilo alımını önlemeye yardımcı olabileceğini, bir diğeri iştahı bastırıcı hormonları aktive edebileceğini gösterdi. Ancak yapılan hiçbir çalışma, tarçın ve balın kilo vermenize yardımcı olabileceği sonucuna varmadı.

Önlemler

 1. Yaygın bir tarçın türü olan Cassia tarçın, önemli miktarda kumarin içerir. Birçok tesiste bulunur, kumarin ödemi veya su tutmayı tedavi etmek için kullanılabilir.

 2. Almanya’daki Federal Risk Değerlendirme Enstitüsü, iki haftadan fazla bir süredir alınan küçük miktarlarda kumarinlerin bile, özellikle de karaciğer hastalığı olan kişilerde karaciğer hasarına neden olabileceğini bildirdi.

 3. Bu tarçından kaçınmanız gerektiği anlamına mı geliyor? Hayır. Ancak günlük bal ile tarçın alıyorsanız, çok daha düşük konsantrasyonda kumarin içeren Ceylon tarçın kullandığınızdan emin olun. Toz halinde, iki baharatı birbirinden ayırmak imkansızdır. Ceylon tarçın kullandığınızdan emin olmak için özel bir baharat satıcısından, doğal yiyecek dükkanından veya Meksika pazarından satın almanız gerekebilir.

Hızlı inceltici bir çözüm?

 1. Kilo kaybı söz konusu olduğunda jüri hala dışarıdayken, günlük karışım dozu - bir çay kaşığı bal ve 1/2 çay kaşığı tarçın - en azından iyi tadacaktır.

 2. En son 25 Temmuz 2017, Salı tarihinde güncellenen makale .Bu konu hakkındaki en son haberler için Beslenme / Diyet kategorisi sayfamızı ziyaret edin ya da Beslenme / Diyet hakkındaki en son güncellemeleri almak için bültenimize kaydolun. Tüm referanslar Referanslar sekmesinde mevcuttur.

 3. Tarçın ve diğer yiyeceklerde kumarin hakkında SSS. (2012, 27 Eylül). Http://www.bfr.bund.de/en/faq_on_coumarin_in_cinnamon_and_other_foods-8487.html#topic_193229

 4. Bal Desteği İncelemesi. (N.d.). Http://www.clevelandclinicwellness.com/Features/Pages/Honey-for-Burns.aspx#

 5. Mandal, M.D., Mandal, S. (2011, April). Bal: Tıbbi özelliği ve antibakteriyel etkinliği. Asya Pasifik Tropikal Biyomedikal Dergisi, 1 (2), 154-180. Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3609166/

 6. Nemoseck, TM, Carmody, EG, Furchner-Evanson, A., Gleason, M., Li, A., Potter, H., Rezende, LM, Lane, KJ, Kern, M. (2011, Ocak). Bal, sıçanlarda sükrozdan daha düşük ağırlık artışı, adipozite ve trigliseritleri teşvik eder. Beslenme Araştırması, 31 (1), 55-60. Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/21310307

 7. Paul, I. M., Beiler, J., McMonagle, A., Shaffer, M.L., Duda, L., Berlin Jr., C.M. (2007). Bal, dekstrometorfan ve öksürük çocuklar ve ebeveynleri için gece öksürüğü ve uyku kalitesi üzerine herhangi bir tedavi uygulanmaması. Pediatri Adolesan Tıbbı Arşivi, 161 (12), 1140-1146. Http://archpedi.jamanetwork.com/article.aspx?articleid=571638

 8. Shenoy, V.P., Ballal, M., Shivananda, P.G., Bairy, I. (2012). Pseudomonas Aeruginosa'ya karşı antimikrobiyal bir ajan olarak bal izole yara enfeksiyonları. Global Enfeksiyon Hastalıkları Dergisi, 4 (2), 102-105. Http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC3385198/

 9. Tan, T.K., Johnathan, M., Muhammed, S.N., Nurul, A.A. (2015) BALB / c Farelerinde Tualang Balının İmmünomodülatör Özellikleri. Farmasötik, Biyolojik ve Kimyasal Bilimler Araştırma Dergisi, 6 (1), 209-216. Http://www.rjpbcs.com/pdf/2015_6%281%29/%5B29%5D.pdf

 10. Lütfen bu makaleyi yazı, yazı veya raporunuzda belirtmek için aşağıdaki biçimlerden birini kullanın:

 11. Lütfen dikkat: Yazar bilgisi yoksa, kaynak belirtilir.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407