Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Vermek İçin Yulaf Ezmesi - Buğday Kreması

Az pişmiş yumurtalara dikkat edin

 1. Kilo verme stratejisi olarak yulaf ezmesine karşı kremalı buğday unu birbirlerine karşı iki tatmin edici, sıcak kahvaltı gevrekleri ortaya çıkarır - ve ikisinin de hayranları var. Kilo kaybı, ancak yulaf ezmesi, Cream of Wheat'a göre bir avantaja sahip.

Buğday ve Yulaf Ezmesi Kreması

 1. Buğday Kreması, 1893 yılında Kuzey Dakota'da oluşturulan buğday farina püresinin marka adıdır. Orijinal Krem Buğday veya 33 gram kuru, bir porsiyon yüzde 50 oranında 2.000 kalorili diyete dayalı günlük demir değeri (DV). Aynı zamanda DV kalsiyumun yüzde 20'sini ve B vitamini olan yüzde 10'unun tiamini içermektedir. 4 gram protein ve 1 gram lif içerir.

 2. Yulaf ezmesi, diğer taraftan, daha fazla lif içeriyor. Bir yarım fincan veya 40 gram kuru Quaker Oats Old Fashioned, 2 gram çözünür lif de dahil olmak üzere 4 gram lif sunar. Ayrıca 5 gram protein içerir. DV demirin yüzde 8'ini ve tiamin DV'sinin yüzde 15'ini içerir.

 3. Tam tahıllı yulaf ve kilo kaybından elde edilen yulaf ezmesi ile ilgili birçok çalışma yapılmıştır. Nutrients dergisinin Eylül 2016 sayısında yayınlanan bir makalede, 298 kilolu yetişkinin Çin'indeki bir çalışma ayrıntılı olarak açıklanmıştır. Çalışma, günde 100 gram yulaf yiyen ve sağlıklı bir diyet izleyen ve yulaf yemeden sağlıklı bir diyet izleyenlere göre çok daha fazla kilo veren katılımcıları buldu.

Elyaf Anahtar mı?

 1. Her ne kadar Krem Buğday Kremi ve sağlıklı tahıllar bir araya gelse de, pek çok Kremalı Buğday Kremalı sağlıklı yemek tarifleri de mevcut olsa da, yulaf ezmesindeki lif birçok kilo kaybının bir parçası olarak başarısından sorumlu gibi görünüyor programları. Besin Çalışmaları yazarları, kilo kaybının nedeni olarak yulaftaki beta glukan çözünen lifini alacaklardır. Çalışmada, beta glukanın vücudun nişasta sindirimini yavaşlatarak glisemik seviyelerin yükselmesini engellediğini belirtti. Aynı zamanda katılımcıların kendilerini daha dolu hissetmelerini sağladı.

 2. Harvard T.H. Chan Halk Sağlığı Okulu, bir yulaf ezmesi kasesinde olduğu gibi pişmiş yulaf yemenin, kilo vermek isteyen kişilere hitap edebilecek başka sağlık yararları olduğunu söylüyor. Bütün yulaf fenolik bileşikler ve fitoöstrojenler içerir. Bu bileşikler, kalp hastalığı ve diyabetle ilişkili kronik enflamasyonu azaltmaya yardımcı olan antioksidanlar olarak işlev görür. [! 74531 => 1140 = 3!

Elyafta Daha Düşük

 1. Buğday Kreminde yulaf ezmesinin elyaf içeriği bulunmuyor ve kilo kaybı tartışmalarında yulaf ezmesini öne çıkaran da bu. Cari Obezite Raporları Haziran 2012 sayısındaki bir makaleye göre, diyetteki lif alımının artması kilo verme çabalarında merkezi bir rol oynamalıdır. Amerikalılar günde ortalama 20 ila 35 gram lif tüketmeleri gereken günde ortalama 14 ila 15 gram diyet lifi.

 2. Makale, lif alımını 1.000 kalori başına 8.8 gram arttırırken ortalama 4.4 kilo vermiş 252 orta yaşlı kadının bir çalışmasını ayrıntılı olarak anlattı. 30.000 erkekten oluşan uzun süreli bir çalışma, günlük olarak tüketilen her 40 gram tam tahıl için kilo alımının 1,1 pound azaldığını gösterdi.

 3. Yulaf ezmesi veya Krem Buğday için hangisi sizin için daha iyi ise, hedeflerinize bağlı. Gastrointestinal veya diğer diyet problemleri için düşük lifli, düşük hacimli bir yiyecek arıyorsanız, Vanderbilt Üniversitesi'nden Düşük Lifli, Düşük Dökme Diyette olduğu gibi genellikle Buğday Kreması önerilmektedir. Ancak kilo kaybı veya daha fazla lif arıyorsanız, yulaf ezmesi en üst sırada yer alır.

 4. Bununla birlikte, her zaman olduğu gibi, herhangi bir kilo verme programı veya diyet değişikliği yapmadan önce, yaptığınız değişikliklerin sizin için doğru olduğundan emin olmak için doktorunuza danışmalısınız.

 5. Buğday Kreminde yulaf ezmesinin elyaf içeriği bulunmuyor ve kilo kaybı tartışmalarında yulaf ezmesini öne çıkaran da bu. Cari Obezite Raporları Haziran 2012 sayısındaki bir makaleye göre, diyetteki lif alımının artması kilo verme çabalarında merkezi bir rol oynamalıdır. Amerikalılar günde ortalama 20 ila 35 gram lif tüketmeleri gereken günde ortalama 14 ila 15 gram diyet lifi.

 6. Makale, lif alımını 1.000 kalori başına 8.8 gram arttırırken ortalama 4.4 kilo vermiş 252 orta yaşlı kadının bir çalışmasını ayrıntılı olarak anlattı. 30.000 erkekten oluşan uzun süreli bir çalışma, günlük olarak tüketilen her 40 gram tam tahıl için kilo alımının 1,1 pound azaldığını gösterdi.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407