Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Vermek İçin Türkiye

Güvenli Kullanım

 1. Kilo vermeye çalışırken diyetinize yağsız protein kaynakları eklemek önemlidir, çünkü protein kas kütlesini korumaya yardımcı olur ve sizi tam hissetmenizi sağlar. Sadece tavuk göğsü, yağsız biftek, balık ve az yağlı süt ürünleri içeren bir diyet yerine, sağlıklı ve dengeli bir kilo kaybına yardımcı olmak için protein olarak hindiyi seçin.

Türkiye Türleri

 1. Hindilerin farklı kısımları farklı kalori değerleri içeriyor; Tüm hindi neredeyse karbonhidrat içermezken, yediğiniz kuşun hangi kısmına bağlı olarak yağ ve protein içeriği değişir. Kavrulmuş hindi göğsü, en az kalorili, 160 kalorili, 24 gram protein ve 3 gram servis için 6 gram yağ ile. Aynı miktarda baget 170 kaloriye, 23 gram protein ve 8 gram yağa sahipken, kanat ve uyluk 190 kaloriye, 23 gram protein ve 10 gram yağa sahiptir.

Dünyaya Karşı Türkiye

 1. Diğer etlere kıyasla, hindi kilo verme riskinde daha iyi olabilir. 3 onsluk bir tavuk göğsü kısmı, 170 kalori ve 7 gram yağ ihtiva eden 3 aylık hindi göğsü kısmından daha fazla yağ ve kaloriye sahiptir. Aynı miktarda yağsız sığır filetosu bifteği 180 kalori ve 8 gram yağa sahipken, 3 ons domuz bacağı 208 kalori ve 16 gram yağ içerir. 3 ons lamba pirzola 250 kalori ve 18 gram yağ içerir.

Basit Değişimler

 1. Kilo verme diyetinize hindiyi diğer yiyeceklerin yerine dahil etmek, özellikle hindi lehine daha yağlı bir etten kurtulmanız durumunda faydalı olabilir. New York merkezli bir diyetisyen Kara Ellis, hamburger yerine hindi burgeri pişirmenizi önerir; sadece en az yüzde 90 oranında yalın olan hindiyi aldığınızdan emin olun. Alternatif olarak, kıyılmış hindili bir biber yapabilir, bir jambonlu sandviçten hindili sandviçe geçebilir veya bir tavada hindi göğsü biftek kullanabilirsiniz.

Büyük Resim

 1. Hindi kilo vermeye çalışırken türkiye diğer protein kaynaklarına göre birkaç potansiyel fayda sağlarken, diyetinize hindi eklemek kiloları otomatik olarak düşürmez. Hindiyi yerken, vücut ağırlığınız ve kilo verme hedefleriniz için doğru miktarda kalori aldığınızdan emin olmanız gerekir. Proteinlerinizi kümes hayvanları, yağsız kırmızı et, yağlı ve yağlı olmayan balıklar, süt ürünleri ve fasulye gibi bitki proteinleri gibi çeşitli kaynaklardan elde etmeyi hedefleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407