Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Vermek İçin Soğuk Pişmiş Patates

Daha Fazla Kale Suyu İçme

 1. 60 günlük bir süre boyunca patates yemekten başka bir şey yemeyi taahhüt eden Washington Eyalet Patates Komisyonu’nun genel müdürü Chris Voigt'in aşırı diyetini duymuş olabilirsiniz. Kalori ihtiyacını karşılamak için, Voigt günde 20 patates yemeyi planlıyordu. Bunun ışığında, soğuk pişmiş patates yemenin kilo kaybını artırabileceği iddiasının geçerliliği söz konusudur.

Patateslerin Tarihi

 1. Patatesler ilk olarak 16. yüzyılda Avrupa'ya ithal edildi. Patatesin temel bir ürün olarak tesis edilmesi 150 yıl daha sürdü. Bugün, kişi başına düşen patates tüketicilerinden en yüksek olanı Orta ve Doğu Avrupa'da ikamet ediyor.

Beslenme Faydaları

 1. Patatesler neredeyse tamamen yağsızdır ve mükemmel bir lif kaynağı sağlar. Patates ayrıca C vitamini, B1 ve B6 vitaminlerini de sağlar ve önemli bir potasyum kaynağıdır.

Dayanıklı Nişasta

 1. Soğuk pişirilmiş patates yemenin merkezi yararı, dirençli nişasta - RS'dir. Tatsız bir lif olan RS, ince bağırsakta yavaş emilim hızı nedeniyle kilo kaybına yardımcı olur. Bu, RS'in diyet kütlesinin çoğunun dışkı olarak geçmesine neden olur. Patatesler pişirildiğinde soğutulduğunda dirençli nişasta sıkı kristaller oluşturur. Patates yeniden ısıtıldığında bu kristaller parçalanır. Bu yavaş emilim aynı zamanda size daha uzun bir süre için doygunluk hissi verir ve yiyecek alımını azaltır.

 2. 2004 tarihli bir "Beslenme ve Metabolizma" çalışması, RS yemeklerini yemekten yağ oksidasyonunda bir artış olduğunu gösterdi. Ayrıca oksidasyonun RS içeren günlük bir diyetle sürdürüldüğü gösterilmiştir, bu da yüksek RS yiyecekleri içeren bir diyetin kilonuzu yönetmenize yardımcı olabileceğini düşündürür.

Öneriler

 1. Neredeyse bitmeyen bir çeşitlilikte, soğuk patates salatası sadece kişisel zevklerinizle sınırlıdır. Bileşenlere ek dikkat gösterilmelidir, ancak kalorili bilinçli tarifler bol miktarda bulunur.

Uyarılar

 1. Patatesler tek bir gıda kaynağı olarak kabul edilmemelidir, Barry Swanson'a göre, Washington Eyalet Üniversitesi ve Idaho Üniversitesi'nde Gıda Bilimi Okulu profesörü ve geçici müdürü görev yapmaktadır. Patates glisemik endekste yüksektir, bu da kan şekeri seviyesini korumakta güçlük çekenlere yardımcı olmaz ve yüksek potasyum konsantrasyonu böbreklerinize vergi verebilir. Tamamen patates diyeti aynı zamanda A vitamini gibi temel besinlerden de kurtulacaktır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407