Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Verme ve Mozzarella Peyniri

Vitaminler ve Mineraller

 1. Pizza ve İtalyan yemekleri için yaygın olarak kullanılan esnek bir peynir olan Mozzarella peyniri, 2005’teki USDA Ekonomik Araştırma Servisi’nden alınan bilgiye göre, Amerika’nın en popüler peyniridir. mozzarella peyniri gibi yüksek kalorili yemekler, kilo vermede sorun yaşamanıza neden olabilir. Peyniri pizza veya makarna tabağınıza eklemeden önce, kalorilerin ve besinlerin kilo verme çabalarınızı nasıl etkileyeceğini düşünün.

Malzemeler

 1. Mozzarella peyniri yemek, diğer peynirlerde, sütte ve yoğurtta olduğu gibi, süt gereksiniminizin bir kısmını verir. Kilo alıp vermediğiniz veya kaybettiğiniz, günde 3 bardak süt gerekir. Peynir üreticileri, keçi, inek veya su bufalo sütü ile mozzarella peyniri yapma işlemine başlar. Süt, peynir mayası, sitrik asit ve tuz, peyniri birkaç saat süren karmaşık bir işlem yapmak için bir araya getirir. Kullanılan süt türü - yağsız, kısmen yağsız veya tam yağlı süt, mozzarella peyniri içindeki kalorik ve yağ içeriğinde rol oynar. Süt ne kadar fazla yağ içerirse, peynir kalorileri o kadar kilo vermenize neden olabilir.

Kalsiyum ve Karbonhidratlar

  Beslenme bilgisi

  1. Yarı yağlı mozzarella peyniri ons başına 72 kaloriye sahipken, tam yağlı mozzarella onsta 85 kalori içerir. Kısmi yağsız kalorinin yüzde 56'sı yağdan, tam yağlı mozzarella ise kalorinin yüzde 67'sini yağdan alıyor. Her iki tür peynir de, sağlıksız doymuş yağlardan yağlarının yarısından fazlasına sahiptir. Peynir, 1 g'dan az şeker, bir demir izi ve ons başına yaklaşık 175 mg sodyum içerir. Bir tarifte 1/2 bardak peynir kullanıyorsanız ve tarifin yarısını yerseniz 300'den fazla kalori ve 711 mg sodyum tüketeceksiniz. Mozzarella peyniri gibi yiyeceklerden çok fazla sodyum yemek, su kaybına neden olarak kilo kaybını zorlaştırabilir.

  Dikkat

  1. Mozzarella peyniri besinsel yararlara sahipken, kilo verirken kalori alıyorsanız, 2 oz yiyin. Her gün mozzarella peyniri 150'den fazla kalori veya 1.600 kalorili diyetinizin yüzde 9.4'ünü ekliyor. Tamamen azaltılmış yağ mozzarella peyniri seçin, yiyecekleri eklemeden önce peyniri ölçün ve mozzarella peynirinden gelen kalorilere izin vermek için gün boyunca diğer yiyecek seçeneklerinde ayarlamalar yapın. Ek olarak, mozzarella peyniri içindeki yüksek miktarda doymuş yağ, çok sık tüketilirse kalp hastalığına veya obeziteye neden olabilir.

  2. Mozzarella peyniri besinsel yararlara sahipken, kilo verirken kalori alıyorsanız, 2 oz yiyin. Her gün mozzarella peyniri 150'den fazla kalori veya 1.600 kalorili diyetinizin yüzde 9.4'ünü ekliyor. Tamamen azaltılmış yağ mozzarella peyniri seçin, yiyecekleri eklemeden önce peyniri ölçün ve mozzarella peynirinden gelen kalorilere izin vermek için gün boyunca diğer yiyecek seçimlerinizde ayarlamalar yapın. Ek olarak, mozzarella peyniri içindeki yüksek miktarda doymuş yağ, çok sık tüketilirse kalp hastalığına veya obeziteye neden olabilir.  Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407