Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Kaybı için Günde 15 Dakika Yürümek Yeterli mi?

İpuçları

 1. Haftada birkaç gün egzersiz yapmak için zaman bulmanız, yalnızca masanızı veya TV’nden uzaklaşmanıza karar vermenize yardımcı olur. Sık sık egzersiz yaptığınız ve doğru aktiviteleri seçtiğinizde, kilo vermenize yardımcı olacak kadar kalori yakarsınız. Yürümenin sağlık açısından faydaları vardır, ancak günde 15 dakika yürümenin önemli kilo kaybına neden olması muhtemel değildir. Ancak bu kısa günlük egzersiz, hareketsiz olmaktan daha sağlıklı.

Yaşam Stilinizi Değerlendirin

 1. Günde 15 dakikalık yürümenin çeşitli nedenlerle kilo vermenize yardımcı olup olmayacağını değerlendirmek zor. Kuvvet antrenmanı, diyet ve genel yaşam tarzınız da dahil olmak üzere bir dizi faktör, kilo vermek için yeterli kalori yakıp yakmamaya katkıda bulunur. Kuvvet antrenmanı egzersizleri yapan, sağlıklı beslenen ve aktif bir yaşam süren biri için, günde 15 dakika yürümek kilo kaybında rol oynayabilir. Büyük ölçüde hareketsiz olan ve yüksek kalorili bir diyet tüketen biri için, ancak günlük 15 dakikalık yürüyüşlerin kilo vermesi yeterli olmayacaktır.

Onbeş Dakika Günlük Kısa Düşer

 1. Kilo vermede rol oynayan faktörlerin sayısından dolayı, kilo vermenize yardımcı olacak aerobik egzersizlerle ilgili sihir sayısı garanti edilmez. Yetişkinler, en azından haftada en az 150 dakika orta tempoda aerobik egzersiz yapmayı planlamalıdır. Kilo vermek için, yetişkinler tipik olarak 300 dakikalık orta tempolu egzersiz yapmayı hedeflemelidir. Günde 15 dakika yürüyüş yapman durumunda, hafta sonuna kadar sadece 105 dakikalık aerobik egzersizine başlayacaksın ve egzersiz kılavuzunun oldukça altına düşeceksin.

Başarının Anahtarları

 1. Eğer programınız günde 15 dakikadan fazla egzersiz yapmanıza olanak tanımayacaksa, yüksek tempoda kalarak kısa yürüyüşünüzden en iyi şekilde yararlanın. Bir eğimde yürümek, aktivite sırasında bilek veya ayak bileği ağırlıklarını kullanabildiği gibi daha yüksek kalorili yanmaya da katkıda bulunabilir. Günlük antrenmanınızı en üst düzeye çıkarmak için, yürümekten ziyade daha kuvvetli bir egzersiz yapmayı düşünün. Harvard Health Publications, yürüyüşün kalorileri bisiklete binme ve koşma gibi egzersizlerin sadece bir oranına yaktığını belirtiyor.

Sağlığınızı İyileştirmek için Yürüyüş

 1. Günde 15 dakika yürümek kilo kaybına yol açmasa bile, diğer birçok zindelik avantajı sağlar. Bu egzersiz, kilonuzu korumanıza yardımcı olabilir ve aldığınız tek egzersiz şekliyse özellikle önemlidir. Yürüyüş aynı zamanda ciğerlerinizi ve kalbinizi güçlendirebilir, kalp hastalığı riskinizi azaltabilir, kaslarınızı güçlendirebilir, kemik yoğunluğunuzu artırabilir ve stresi azaltabilir. Mümkünse, artan sağlık yararları için günde en az 30 dakika yürüyüşe izin vermek için zamanlamanızı düzenleyin.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407