Filtre
Sıfırla
SıralaAlaka
vegetarianvegetarian
Sıfırla
 • Malzemeler
 • Diyetler
 • Alerjiler
 • Beslenme
 • Teknikleri
 • Mutfaklar
 • Zaman
Olmadan


Kilo Kaybı İçin Optimum Protein Miktarı

Düşük B12 belirtileri

 1. Yüksek proteinli diyetler kilo vermenin giderek daha popüler bir yolu haline geldi. Bu diyetler sadece et yemeyi içeren etobur diyet gibi değildir. Bunun yerine, yüksek proteinli diyetler, sağlıklı ve dengeli bir diyet sürdürürken protein içeriğinizi artırmaya odaklanır. Standart kilogram vücut ağırlığının kilogramı başına 0.8 gram protein önerilmesi yerine, yüksek protein diyetleri kilogram başına 1.2 ila 1.6 gram protein tüketilmesini önerir. Düzenli egzersiz ve artan protein içeriği kilo vermenize yardımcı olabilir ve aynı zamanda iştahınız, kalp sağlığınız ve metabolizmanız için de yardımcı olabilir.

Sağlıklı Günlük Protein Miktarları

 1. Protein için Önerilen Diyet Ödeneği, vücut ağırlığının kilogramı başına 0.8 gramdır. Erkeklerin ve kadınların ortalama yükseklik ve ağırlıklarına göre, bu, erkekler için günde ortalama 56 gram, kadınlar için günde 46 gramdır. Çoğu insan bundan biraz daha az ya da biraz daha fazla protein tüketir. Ancak, bazı diyetler daha fazla protein yemeyi tavsiye eder. Bu diyetler, Atkins, ketojenik, düşük karbonhidrat ve paleo diyetlerini içerir.

 2. Yüksek proteinli diyetler herkes için uygun değildir, ancak sporcular için sıklıkla önerilmektedir. Christopher Mohr ile yapılan görüşmeye göre, PhD, RD, Today's Dietitian'da, dayanıklılık sporcuları için kilogram vücut ağırlığı başına 1.2 ila 1.4 gram protein aralığı önerilir; Vücut ağırlığının kilogramı başına 1,2 ila 1,7 gram protein, güç ve sporcular için tavsiye edilir.

Sağlıksız Günlük Protein Miktarları

 1. Protein içeriğinizi arttırmak güvenli ve hatta faydalı olabilirken, günlük protein miktarınızı çok fazla artırmayın. Harvard Tıp Fakültesi'ne göre, vücut ağırlığının kilogramı başına 2 gram veya daha fazla protein zararlı olabilir. Aşırı protein tüketimi, artmaya neden olabilir:

 2. Çok fazla protein, ironik olarak kilo alımına bile neden olabilir.

 3. Her gün doğru miktarda protein aldığınızdan emin olmak için, her gün tüketmeniz gereken tüm besinleri gösteren Amerika Birleşik Devletleri Tarım Diyet Referans Referans Girişleri Hesaplayıcısını kullanın veya başka bir protein hesap makinesi. Akıllı telefonlardaki birçok fitness uygulaması, kilo kaybı veya kas gelişimi için gereken uygun miktarda protein belirlemenize yardımcı olabilir. İhtiyacınız olan kalori sayısının her gün aktivite seviyenize göre değişebileceğini unutmayın.

Sağlıklı Protein Kaynakları

 1. Protein sadece et anlamına gelmez - çok çeşitli kaynaklardan gelir. İyi, sağlıklı protein yönünden zengin besinler arasında yumurta, peynir, baklagiller, kümes hayvanları, et, fındık, deniz ürünleri, tohumlar ve soya ürünleri bulunur. Bütün bu protein kaynakları sağlıklıdır, ancak birçoğunun ılımlı olarak tüketilmesi gerekir. Günlük protein miktarınızı arttırırken, çeşitli kaynaklardan protein tükettiğinizden emin olun.

 2. Yediğiniz işlenmiş et miktarını sınırlamaya çalışın, çünkü bu kolon kanseri riskinizi artırabilir. Bunun yerine, fındık ve tohumlar gibi vejetaryen dostu protein kaynaklarını diyetinize dahil etmeye çalışın. Ayrıca çeşitlendirmeyi de unutmayın. Çok çeşitli sağlık yararları ile ilişkilendirilmiş sağlıklı omega-3 yağ asitleri içeren yağlı balıklar da iyi bir protein kaynağıdır.

 3. Protein sadece et anlamına gelmez - çok çeşitli kaynaklardan gelir. İyi, sağlıklı protein yönünden zengin besinler arasında yumurta, peynir, baklagiller, kümes hayvanları, et, fındık, deniz ürünleri, tohumlar ve soya ürünleri bulunur. Bütün bu protein kaynakları sağlıklıdır, ancak birçoğunun ılımlı olarak tüketilmesi gerekir. Günlük protein miktarınızı arttırırken, çeşitli kaynaklardan protein tükettiğinizden emin olun.

 4. Yediğiniz işlenmiş et miktarını sınırlamaya çalışın, çünkü bu kolon kanseri riskinizi artırabilir. Bunun yerine, fındık ve tohumlar gibi vejetaryen dostu protein kaynaklarını diyetinize dahil etmeye çalışın. Ayrıca çeşitlendirmeyi de unutmayın. Çok çeşitli sağlık yararları ile ilişkilendirilmiş sağlıklı omega-3 yağ asitleri içeren yağlı balıklar da iyi bir protein kaynağıdır.Donate - Crypto: 0x742DF91e06acb998e03F1313a692FFBA4638f407